Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz do 180 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję odtwarzacza mp3/mp4 do 180 zł, zaszalałem z budżetem... a co tam :D Żartuję wiem, że to nie za dużo ale słuchawek nie mam też jakiś pro więc i odtwarzacz lepszy chyba nie jest potrzebny.

 

Słuchawki jakie posiadam to Brainwavz Alpha.

 

To co mnie interesuje w odtwarzaczu to przede wszystkim dźwięk, to jest dla mnie najważniejsze... pisząc to chyba jednocześnie rezygnuję nieco z Sansy Fuze+ na którą sie najarałem i którą pewnie bym już kupił gdyby nie to że na allegro nie ma ani jednej wersji z pudełkiem, same OEM'y a jakoś nie jestem do nich przekonany.

Tak więc miło by było gdyby było to coś z ekranikiem czyli mp4, ale wiem że takie cyko jest już nieco droższe więc w cenę ekranika wolę mp3 które lepiej gra.

Ogrom ludzi tutaj i w całym internecie poleca Sansę Clip+ dobry wybór?... czy może w tej cenie dostanę coś lepszego?

 

P.S. Sory że taki prosty problem, a ja tak sie rozpisałem :P Proszę o odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc twierdzisz że Ipod Nano gra lepiej niż Clip+?

 

Nano 4G i 5G szczególnie 4G da radę znaleźć do 180zł na allegro, oczywiście używki. No więc tutaj pytanie - grają lepiej od clipa+?

Edytowane przez kubamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega polecał Nano 2G, a 4G i 5G to zupełnie inna bajka. Ja miałem zarówno Nano 2G i Clip+, oba grają dobrze ale inaczej i musisz brać pod uwagę, że Nano 2G jest zimnym/chłodnym grajkiem. Jeśli słuchasz muzyki opartej na basie będziesz potrzebował ciepłych słuchawek.W innym przypadku każde inne niż jasne. Sam musisz wiedzieć jak będzie z Alphami (ja ich nie znam).

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip+ to głównie funkcjonalność, ma rockboxa i slot na tanie karty. Gra ok ale bez szału. Nano 2g to max 8gb pamięci, możliwość przeróbki na imoda w przyszłości. Do stawki osobiście polecę ipoda mini, gra wg mnie lepiej niż clip, jest na niego rockbox i można od strzału wsadzic karte cf zamiast dysku, można kupić ładnego w okolicach 100 pln, cf 16gb to około 80 pln. W przyszłości również można zrobić imoda pod zewnętrzny wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc twierdzisz że Ipod Nano gra lepiej niż Clip+?

 

Nano 4G i 5G szczególnie 4G da radę znaleźć do 180zł na allegro, oczywiście używki. No więc tutaj pytanie - grają lepiej od clipa+?

Nie mam pojęcia czy nano gra lepiej niż clip+, bo nigdy nie miałem clipa+. Ale z nano jestem póki co mego zadowolony. Poza tym ipody mają po kilka (naście) lat i są w pełni sprawne, to jest po prostu solidny sprzęt. Nie jestem pewien, czy to samo można powiedzieć o plastikowym clipie. Co do nano 3, 4, 5g, to na tym forum jest sporo opinii. 99% z nich to opinie negatywne, więc ja bym na te grajki złotówki nie wydał.

 

@Szwagiero: dodam jeszcze, że nano 2 też może mieć rockboxa, co czyni wg mnie obsługę ipoda wyśmienitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gadacie o tych rockboxach i przeróbkach w imod'y, a ja jako laik w takich urządzeniach zapytam - co daje rockbox do takiego choćby nano 2g? Czy jest on konieczny, czy obsługa jest na tyle trudna że jest on niezbędny?

 

Jako charakterystykę słuchawek powiem, że grają dosyć ciepło i szczegółowo a muzyka jakiej słucham - różna, bardzo ważna jest dobra słyszalność wokalu, a na równi z nim bass.

 

P.S. Nano 2G gra bardziej zimno czy ciepło?

Edytowane przez kubamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rockboxa w ipodzie: oczywiście, że można się bez niego obejść. Przynajmniej tak twierdzą zakochani w iTunes. Ja jestem hejterem iTunsa i szlag mnie trafia, jak muszę na to ustrojstwo choćby spojrzeć. Poza tym rockbox umożliwia ustawienie sobie pod siebie dosłownie wszystkiego w iPodzie, włącznie z dźwiękiem, czcionką i kolorkami. I niektóre z tych ustawień są wg mnie naprawdę pożyteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i RockBox daje obsługę FLAC, co dla mnie jest akurat bardzo ważne, bo moja biblioteka muzyczna jest właśnie w tym formacie i nie uśmiecha mi się tego zmieniać na żadne ALAC czy inne wynalazki tylko ze względu na "politykę firmy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności