Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przesiadka z Androida na iOS (plusy/minusy), iPhone vs HTC One vs WP8


JuRik99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Z androidem borykam się od około 3 lat. Najpierw miałem SGS'a, potem kupiłem S2 ale przez ręce przeszło mi mnóstwo smartphonów z tym systemem. Zdejmowanie simlocka, flashowanie ROM'ów, zmiana kerneli, mody i inne ******ły to dla mnie bułka z masłem więc powiedzmy, że (nie uwzględniając programowania) znam ten system na wylot.
Androida kupiłem z początkiem studiów i nie powiem ale pomógł mi na prawdę w wielu, wielu sytuacjach :)
Czy to egzaminy, ściągi, robienie pdf-ów z zeskanowanych przez telefon zdjęć (apka camscanner), wysyłanie zdjęć i wiele wiele innych...
Ale mimo tego teraz S2 z andkiem oznaczonym numerem 4.1.2 doprowadza mnie po prostu do furii !! Nie ma dnia, żeby tel się nie zaciął, zamulił, sam rozłączył/zawiesił rozmowę, zgubił zasięg (notoryczny problem) !
Istna tragedia, a kiedy kupowałem S2 kosztował 1500zł i był praktycznie najlepszym smartphonem na rynku. Wiadomo, że przez ten czas sporo się zmieniło w świecie elektroniki ale to już przesada, że im wyższe oznaczenie tego systemu tym gorzej.

Dlatego postanowiłem dokonać zmian.
Czego oczekuję?
- Korzystam intensywnie z aktualnej S2 i nie straszne mi ustawienia, opcje i inne rzeczy z tym związane dlatego chciałbym mieć porównywalne możliwości na innej platformie
- Możliwość przeglądania, edycji i tworzenia plików office
- Działający bluetooth w obrębie każdego systemu oraz możliwość podłączenia bezprzewodowej słuchawki
- STABILNOŚĆ I SZYBKOŚĆ działania przede wszystkim
- Dostęp do menadżera plików
- Ekran min. 4"
- Rozdzielczość min. 720p

- Dobry aparat z lampą (często używam latarki)

- Bateria (choć przy intensywnym korzystaniu wiem ,że więcej niż 1 dzień to wyczyn)

Telefonami interesuje się w dużym stopniu i mam bardzo dobre rozeznanie na ten temat. Gorzej z ogólną, dłuższą pracą na innych systemach.
Jeśli chodzi o windows to wiadomo, że platforma ta nie jest tak dobrze rozwinięta dlatego trochę odrzucam ją na bok ze względu na małą liczbę aplikacji dostępnych (na razie) w sklepie. I ogólnie jakoś nie podoba mi się brak możliwości ustawienia tapety w tle kafelków :)
Co do iOS'a - najbardziej właśnie zainteresowałem się iPhonem 5 ale mam kilka pytań.
- Jak to jest z JB? Warto, co z gwarancją i ogólną sprawnością systemu po tym zabiegu?
- Co myślicie o kartach np. gevey? Jest sens oszczędzić i kupić model z simlockiem na zagraniczną sieć po czym ominąć go taką kartą?
Czytałem, że karty takie obsługują konkretne wersje systemu i potem jest problem z aktualizacjami a nie ukrywam, że DUŻĄ uwagę przywiązuje właśnie do AKTUALIZACJI, które w androidzie wyglądają marnie.
- Jak w ogóle wypada iPhone pod względem pytań i moich wątpliwości, które zawarłem wcześniej?

Bo jeśli chodzi o andka to dylemat mam jeden : czy np. taki HTC ONE bądź Nexus 4 są warte zainteresowania i można w nich zapomnieć o ww. przeze mnie problemach?

Wyrażajcie swoje opinie bo pomimo licznych hand-on które obejrzałem, recenzji które przeczytałem nie da się podjąć ostatecznej decyzji.
Najlepiej wg mnie to pytać ludzi, którzy mają spore doświadczenie w dzisiejszych systemach mobilnych :) Ale nie takich, którzy tylko dzwonią i sms-ują a korzystają z wszelkich dobrodziejstw :)

Z góry wielkie dzięki!
Patryk

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sgs1 i tragedii nie ma no ale im wiecęcej napchane tym szybciej coś sie knoci stara zasada

 

tak jak nowe windowsy są używalne po wyłączeniu wszelkich pierdół przeszkadzajek

 

nic cie nie nauczy jak własne doświadczenie, choć polecam ci ios jak podpasuje to masz git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, która platforma jest lepsza, ale jeśli chodzi o samą stabilność, to iOS jednoznacznie wygrywa, wg mnie. W moim służbowym One S, który nie jest telefonem LOW end, zwłaszcza, że to wersja 520e, po wgraniu większej ilości danych (przypominam, że tel ma tylko 16 GB!) rownież mam zwiechy. Nie są duże i permamentne, ale jednak bardzo irytują, przynajmniej raz w tygodniu muszę robić reboot nie z własnej woli.

Na 4s nigdy nie miałem jeszcze zwiechy, raz tylko wyrzucało mnie z jednej apki, ale to była akurat jej wina. Jeśli iOS ma konkurować z Androidem, to musisz pomyśleć o JB, przynajmniej takie jest moje zdanie. Wtedy też pozbawiasz się możliwości upgradeu softu, przynajmniej w tej chwili. BTW, coraz trudniej jest znaleźć egzemplarz z softem 6.1.2, większość ma wgrany już trójkę, na którą niezależnego i stabilnego jailbreaka raczej nie bedzie. A obie wersje stabilnoscią nie różnią sie od siebie wcale.

Co do Geveyów, to warto chyba tylko wtedy, gdy możesz zaoszczędzić kilkaset zł na kupnie wersji z zagranicznym lockiem. Ja bym wolał dłużej poszukać i wyhaczyć coś bez simlocka, dla świętego spokoju.

Jak dla mnie iOS jest bardziej przyjazną w codziennym użytkowaniu platfromą, jeśli denerwują Cię zwiechy w SGS II, to z piątki powinieneś być bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej to może moje zdanie bo na Andku i iOS sporo czasu spędziłem, WP8 też się przelotnie bawiłem i myślę że mogę co nieco powiedzieć.

 

Po pierwsze: wymagasz BT, więc pożegnaj się z ajfonem, jest teraz ten AirDrop, ale działa to tylko z innymi jabłuszkami także bez sensu, dodatkowo nowy iOS 7 który imho wygląda jak system zrobiony z cukierków, tęczy i kolorowych jednorożców, słowem tak bardzo sweet, że bardziej się nie da. Oczywiście system dalej kaleki, brak innowacji i podstawowych funkcjonalności.

 

Resztę wymagań spełniają WP8 i Android, w obu edycja plików Office jest możliwa, z Windows Phone Lumia 920 robi piękne zdjęcia i ma mechaniczny focus (czy jak to się tam zwało), a zaraz wychodzi Lumia 1020 i podobno ma być lepiej.

 

Stabilność i szybkość działania ? W WP od HTC 8X w górę masz to zapewnione, ogólnie jeżeli masz tyle kasy żeby zapłacić za iP5 to masz też kasę żeby kupić 100% stabilnego WP8 czy Andka.

 

Co do wyboru HTC One vs Nexus 4 imo werdykt jest prosty: Nexus. Czysty Android, jeżeli chcesz się bawić w custom romy to istnieje takie coś jak Paranoid Android, który ma naprawdę wygodne usprawnienia jak np tabletowy wygląd aplikacji (np gmail, masz wtedy menu boczne i maile wyświetlone jednocześnie), funkcja halo, która pozwala na PRAWDZIWY multitasking, czyli np oglądasz film na yt i odpisujesz na smsa, zmieniasz piosenkę a film dalej leci, to samo z grami, aplikacjami i wszystkim innym. Poza tym HTC One się grzeje, w Nexie już to wyeliminowali przez optymalizację kernela, nie wiem jak z HTC.

 

Ogólnie widzę że napaliłeś się na ajfona, ja Ci szczerze odradzam. Sam używałem tej platformy do iOS 6, które już wiało odgrzewanym kotletem, ale teraz to przegięli, traktują swoich klientów jak debili, usprawiedliwiają archaiczne podzespoły świetną optymalizacją, która jest w tym momencie żadna, już chyba Jelly Bean ma lepszą od iOS 7, który na iP4 po prostu nie działa a na Touchu 5 potrafi zwiechy łapać (dafuq, apple ?), w dodatku produkty są irracjonalne drogie (Lumie podobnie) i po prostu mi by było żal wydać pieniądze które sam zarobiłem na coś co nie odzwierciedla ich wartości.

 

Gdybyś chciał kupować Nexusa, to radziłbym poczekać do konferencji Google, która odbywa się gdzieś na przełomie trzeciego i czwartego kwartału, nie chcę się pomylić, w każdym razie chyba w tym miesiącu bądź w następnym, plotki mówią że jak zwykle ogłoszą nowego Androida no i nowego Nexusa, sam czekam na konferencję bo tyrałem pół wakacji żeby uzbierać odpowiednią sumkę i mam dylemat między Nex 4 a 5 ^^

 

Co do nowego Nexusa: Jeżeli będzie on bazował na LG G2 to można się zastanowić (2.3 Ghz vs 1.5, Adreno 330 vs 320), jeżeli będzie jednak bazował na najnowszej Motoroli to imho brać Nexusa 4, bo Motorola to samo tylko z podkręconym prockiem, przynajmniej jest dostępny od ręki w Polsce i nie trzeba się męczyć ze sprowadzaniem (chyba, że Google w końcu potraktuje Polskę poważnie i udostępni tu Nexusy), a zaoszczędzone pieniądze wydać na slimporta ;D

 

Co do posta Daroq, w starciu iP5/Galaxy S2 werdykt jest prosty, ale porównajmy już z telefonem nie pięć razy tańszym a o połowę tańszym (Nexus 4 właśnie) i powiedz mi na którym froncie oprócz aparatu iPhone wygrywa ?

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam iphone 4s, dzwoni, pozwala pisac smsy, odbiera i wysyla maile, edytuje ofisowe rzeczy, pozwala przegladac www i do tego bardzo dobrze gra z Etymoticami i Denonami. Mam do mophie, wiec bateria na 3 dni starcza, nie zawiesza sie, jest szybki i responsywny. Pasuje mi, chociaz byl moment, ze juz sie nim znudzilem.

 

Mam tez sluzbowego androida. Ustawilem na nim przekierowanie rozmow przychodzacych na iPhone. Od tego czasu nie narzekam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ekran min. 4"

 

A i jeszcze nie jestem pewien czy WP8 wbudowany menedżer plików, chyba go brak.

 

No i kurcze, nie żebym był hejtem czy coś, ale ja np wymagam od telefonu czegoś więcej niż żeby po prostu chodził, możesz mnie nazywać geekiem, możesz nazywać idiotą, ale lubię jak mnie telefon czymś zaskakuje, że mam wrażenie w stylu "o kurczę, to tak się da ?!

 

Aaaa i zapomniałem o jednej ważnej rzeczy a mianowicie Google Now. Jest to szczebelek wyżej od Siri. Albo parę szczebelków ;)

Edytowane przez Szalone Mango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie iOs ma jedną zaletę której chyba szybko żaden system mobilny nie przebije. Można mowic ze nie ma wielu rzeczy, ale jedną ma napewno. Działa tak jak powinien nawet na takim słabym jak to mają np, iphony hardwarze czego mimo wszystko android nie robi. Mam one xa. Niewiele słabszy w specyfikacji od mojego starego kompa. A czo się okazuje. Ze muli i to jak. Bardzo się zawiodlem bo liczyłem ze andek jest spoko fajny itd a tu wyszło ze mój stary powypadkowy touch 4g smiga 10 razy szybciej od X. Szkoda ale trudno. Dziękuję ode mnie to tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem samsunga wave który cholernie mi sie podobał ale wszyscy mówili ze bata do D... Dla mnie ten system był ok. Telefonik śmigal i robił co trzeba. Niestety chciałem iść z duchem czasu i posiadlem Sonego z Andkiem, niesamowita kupa, zniechęcaly zwiechy i ciagle mulenie. Potem htc w8 sam telefon rewelacja ale system masakra. Teraz mam iP4 i nie wiem co to problemy, zero zwiech, zero kłopotów z szybkością działania, a bateria ładowana co trzy dni. Wiem ze kolejny telefon tez bede miał z jablkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc widzę, że użytkownicy androida bez względu na model borykają się z tymi samymi problemami ...
@Szalone Mango
Znam google now ale szczerze powiedziawszy to może ze 2 razy z tego skorzystałem... Paranoid jak najbardziej używałem ale było to jakiś czas temu, nie wiem jak teraz to działa ale na tych romach AOSP/AOKP fotki zrobione aparatem są dla mnie zdecydowanie gorszej jakości, nie ma wideorozmów, wifi direct i w tym momencie nie pamiętam dokładnie jeszcze czego.

Również nie jestem hejterem tego czy tego. Po prostu mam już dość, że telefon za tyle kasy nie da się normalnie użytkować.
O windowsie nie wiele wiem ale czy przypadkiem nie ma na nim problemu bluetooth jak w iPhonie?

Co do iOS'a 7 mam podobne zdanie bo wizualnie totalnie mi się nie podoba i nie czaje dlaczego dopiero teraz dodali belkę wysuwaną od dołu ze skrótami do aplikacji i toggles. Przecież to jest najbardziej podstawowa rzecz, która powinna być dostępna z każdego miejsca w telefonie.
Zatem może wszystkie problemy/ograniczenia rozwiązałby JB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc miałem iP3GS, stały dostęp do 4 (w postaci mamy :) ), Neo V i teraz One S. Powiem tak za czasów wielkiego skoku na iP, 3GS naprawdę dawał radę i można było na nim zrobić (prawie) wszystko. Oczywiście, że nie był wolny od wad, ale mówię o czasach, kiedy to większość telefonów nie miała GPSu, a iP takowy posiadał i wcale nie był drogi w stosunku do reszty topowców (http://archiwumallegro.pl/iphone_3gs_16gb_fabrycznie_nowy_nie_uzywany-1266665469.html). Ale te czasy niestety minęły i teraz 3GS można klasyfikować przed Neo V, bo w nawet najprostszych grach i przy przeglądaniu neta (po JB) już nie daje rady. No, ale nadszedł 4, który miał być skokiem wydajnościowym i po części się to udało, ale nie wszędzie. Owszem, słuchawka obsłuży Ci większość gier bez zacięcia, w miarę swobodnie obsłużysz internet, ale nadal jest to tylko dzięki całej budowie iOSa, a nie podzespołów. Dlatego też można zaobserwować kilku sekundowe opóźnienia przy używaniu głównego przycisku i parę innych baboli, które mnie szczerze mówiąc denerwują (iPhone ma 32GB pamięci, z czego wolnego 14GB, bez gier, więc zawalony nie jest). W 4S opóźnienia są krótsze, ale także są. I nie mam chęci na obrażanie iP, Apple i wszystkiego co od nich wyszło, bo sam używam ich sprzęt, tylko staram się wytłumaczyć parę rzeczy.

 

Teraz odnośnie androida. To jest tak, że ja swoją neonówkę uważałem za straszne g*wno i padakę ze względu na to, że mi muliła (ciągle Android 2.3.4 GB). Jednakże z pomocą przyszło pewne forum androida i po paru godzinach zabawy nie chciałem się z tym telefonem rozstawać. Autor chyba wie o czym mówię, bo mam tu na myśli odblokowanie bootloadera, custom romy, kernele i root. :) Po takiej zabawie telefon na Kernelu Nightelf 10.1 i ROMie X-Gamer V2.0 podkręcony na 1,4Ghz (3xxMhz - 1401Mhz) - i mówię to z ręką na sercu - chodzi jak marzenie na Andku 2.3.7 i prawie ani razu mi się nie zaciął (także w grach, jednakże teraz w ogóle ich mi są niepotrzebne). Na ICS nie chciałem przechodzić, bo po co? Jak GB posiada wszystkie najlepsze opcje, a na MIUI/X-Gamer/CM wygląda bardzo ładnie. No, ale jednak wymieniłem telefon na One S ze względu na znudzenie się już Xperią i chęć zagrania w lepsze gry, które nie są wspierane przez Neo. Tutaj opiszę krótko. Telefon daje radę z KAŻDĄ grą, od Asphalt 7 przez GTA po N.O.V.A, ale teraz się tak zastanawiam, iż mi to wcale nie jest potrzebne, bo ostatnio grę odpaliłem może 3 tygodnie temu, jak zakupiłem sobie GTA 3... Teraz po przejściu z prawie każdego systemu telefonowego mogę powiedzieć, że nie znalazłem idealnego dla mnie urządzenie. Idealnym smartfonem byłby iP z ekranem 4,3", wydajnością One S i Androidem. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jeszcze nie zdarzyło - nie jest to u mnie na pewno kilka sekund - jest lekkie opóźnienie jak dużo rzeczy mam włączonych ale to dosłownie sekunda.

Szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc widzę, że użytkownicy androida bez względu na model borykają się z tymi samymi problemami ...

@Szalone Mango

Znam google now ale szczerze powiedziawszy to może ze 2 razy z tego skorzystałem... Paranoid jak najbardziej używałem ale było to jakiś czas temu, nie wiem jak teraz to działa ale na tych romach AOSP/AOKP fotki zrobione aparatem są dla mnie zdecydowanie gorszej jakości, nie ma wideorozmów, wifi direct i w tym momencie nie pamiętam dokładnie jeszcze czego.

 

Również nie jestem hejterem tego czy tego. Po prostu mam już dość, że telefon za tyle kasy nie da się normalnie użytkować.

O windowsie nie wiele wiem ale czy przypadkiem nie ma na nim problemu bluetooth jak w iPhonie?

 

Co do iOS'a 7 mam podobne zdanie bo wizualnie totalnie mi się nie podoba i nie czaje dlaczego dopiero teraz dodali belkę wysuwaną od dołu ze skrótami do aplikacji i toggles. Przecież to jest najbardziej podstawowa rzecz, która powinna być dostępna z każdego miejsca w telefonie.

Zatem może wszystkie problemy/ograniczenia rozwiązałby JB?

 

Nie zapominaj że PA na Nexusa 4 będzie sporo bardziej dopracowany niż na SGS 2, błędy o których mówisz niekoniecznie będą musiały występować ;)

 

A WP8 może już używać bluetooth jak każdy inny telefon.

 

A z Google Now polecam korzystać częściej, tylko ma jedną przypadłość - na starszych telefonach nawet jak wgrasz JB to nie będzie w pełni funkcjonalne, jeżeli natywnie jest JB to wszystko chodzi jak powinno (przynajmniej ja takie coś zaobserwowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro iphone 4 po wgraniu puffin ogarnia filmy hd we flashu to nie spodziewam sie żeby iphone 5 miał z tym problem.

 

Jak ze sam byłem użytkownikiem s2 którego zmieniłem na ip 4 mogę powiedzieć ze ze zmiany sie nie zawiodłem. W tym momencie używam Ios 7 beta 5 i działa on bardzo dobrze. Iphone ogarnia 90% najnowszych gier jak na 3 letni sprzęt to naprawdę duży wyczyn.

 

Ja wiem ze do androida już nie wrócę bo tak samo jak tobie zawsze cos mi w nim nie działało. Ciekawa propozycja to wp8 takie połączenie ios + android. Jedyny problem to brak aplikacji który na razie go zabija.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że masz skopany home button. Pierw wypadałoby zrobić restore (bez przywracania z kopii zapasowej). Jeśli problem będzie nadal występował to można się pokusić o wymianę home button.

 

Tutaj masz proces wymiany:

Edytowane przez strusmig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie mam, bo czasami (np. dziś rano) działa on prawie, że błyskawicznie. Jednak może być to sprawa podzespołów, bo to nawet trochę widać, kiedy to chciałem wyjść z Subway Surfers. Poza tym wątpię, aby moja mama nim rzucała, bo przecież nie popsuł się ze starości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych opóźnień Home Button'a. http://www.youtube.com/watch?v=JcyvQXSq-KE&feature=youtu.be

To nie opóźnienie masz zepsuty home button częsty przypadek 4 ja mam to samo

 

Taka wada fabryczna naprawiona w 4s

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności