Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK100 RWA mod


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem da się jednak wyprowadzić jakieś standardy aby powiedzieć czy coś ma sens czy nie. Bo jakby wszystko było subiektywne do bólu to każda dyskusja byłaby kompletnie jałowa.

 

Moim zdaniem przegięciem jest, że AK120 to jedynie sensownie grający player. No offence, ale mogę się założyć że nie jesteś nietoperzem Baele.

 

Ja obserwuję, u niektórych (i wcale nie pije do Ciebie Baele) dziwną logikę - jak drogie to jest super, a jak tanie to fe. Różnice w sprzętach jest ale często nie aż taka i często pada pytanie o ich racjonalność. Nie ważne czy się zarabia 2 tys. zł, czy 100 tys. zł to jednak jeżeli jedna rzecz różni się od drugiej o 5% to dla obu tych osób nie jest racjonalne by płacić za tą drugę rzecz 3 razy tyle a nie 5%.

 

A kogo stać na takiego Ak120? Kwestia względna. Czy jak stanowi dajmy na to 1/4 część miesięcznej to znaczy że stać? Czy dopiero jak stanowi 1/100 części? Jeden zarabia 2 tys. i wyciuła za jakiś czas kasę na AK120. Drugi zarabia 20 tys. a że ma inne wydatki to nie wyskrobie kasy na playera za 4 tys. zł :woot:

 

EDIT: Oczywiście komentarze co do "stać" lub nie dotyczą nie tylko osoby która ma jednego playera za 4 kafle ale również osób, które mają 10 zabawek które łącznie mogą przekraczać tę kwotę.

 

 

Krismarzyk,

 

jakby co to jestem cziburaszką ;-)

Wierz lub nie, u mnie tej logiki nie ma, że jak coś jest drogie to jest najlepsze. Miałem C4 i wytrzymałem z nim 3 czy 4 miesiące. Jakbym miał pewność, że cokolwiek innego tańszego potrafi zagrać tak jak AK120, to z przyjemnością bym takowe ustrojstwo zakupił. Nie wiem czy aktualnie jest coś innego na rynku z nowego sprzętu. Troszkę sprzętu słuchałem/posiadałem, każdy ma inne preferencje brzmieniowe i oczekiwania dotyczące funkcjonalności. I w moim przypadku to daje mi AK120. Komuś innemu nie musi :-)

Jeszcze raz podkreślę - cena nie jest dla mnie najważniejsza (i to nie snobizm!), ale to na ile dane urządzenie spełnia moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso: Tak, ale znajdzie się taki Tyll, który wziął AK120 w trasę i zabrakło wielu kwestii, mimo że zakochał się w brzmieniu - zabrakło mu fajerwerków, które były dla niego w tej chwili praktyczne np. podłączenia bezprzewodowych głośników. Zastąpił mu AK120 telefon... Stąd nie można usprawiedliwiać brzmieniem braków w sofcie i ergonomii. Dla Ciebie, Fatso, to będzie ok - bo nie potrzebujesz, ale dla mnie nie byłoby. Dlatego pisanie o tym to chyba tylko korzyść, bez względu czy to prestiż czy nie? Tak jak napisał Lord, prestiż nie gra, ale prestiż też nie zrobi playlisty z folderów w lesie na Mazurach.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie Czeburaszką ? ;) Znaczy po naszemu Kiwaczkiem. Kultowa postać.

 

Choroba, ja na RBoxie nie umiem playlisty zrobić :(

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie ceny H3xx, IHP1XX,X5L - jak były nowe ich ceny oscylowały w ok 2k - a spinacz biurowy do resetowania był podstawowym narzędziem dla zapewnienia prawidłowego działania playera. Zarabialiśmy, a na pewno ja znacznie mniej niż teraz. Z tej perspektywy jakby nie było dostajemy dużo więcej za te same pieniądze, a nawet mniejsze.

prawda to - ja 7 lat temu kupiłem h10 w mp3store na Jerozolimskich bodajże za 800 zł a wtedy zarabiałem 3.5 raza mniej niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale znajdzie się taki Tyll, który wziął AK120 w trasę i zabrakło wielu kwestii, mimo że zakochał się w brzmieniu - zabrakło mu fajerwerków, które były dla niego w tej chwili praktyczne np. podłączenia bezprzewodowych głośników. Zastąpił mu AK120 telefon... Stąd nie można usprawiedliwiać brzmieniem braków w sofcie i ergonomii. Dla Ciebie, Fatso, to będzie ok - bo nie potrzebujesz, ale dla mnie nie byłoby. Dlatego pisanie o tym to chyba tylko korzyść, bez względu czy to prestiż czy nie? Tak jak np. Lord, prestiż nie gra, ale prestiż też nie zrobi playlisty z folderów w lesie na Mazurach.

Ale Tyll jest właśnie typowym Geekiem. Sam sobie zbudował wzmacniacz jak nie mógł właściwego kupić. On szuka fajerwerków, on chce żeby sprzęt był nimi przeładowany. A ja nawet nie wpadłem żeby na super hiper audiofilskim sprzęcie odpalać BT - jest bo to naleciałość od procesora który został wybrany. Ale czy potrzebny to już inna sprawa.

 

A bez tej plejlisty grajek przestanie grać ? Jak masz na urzadzeniu muzykę ktorej nie lubisz, to po cholere ją tam wrzucasz ? Zeby pokazać kolegom jaki jesteś fajny ? Ja bardzo często daje wszystkie utwory i losowe odtwarzanie. To jest chyba moja najlepsza plejlista - nigdy nie wiem co mi zagra i zawsze się z tego cieszę.

 

Choroba, ja na RBoxie nie umiem playlisty zrobić :(

Jesteś snobem i audiofilem. Musisz robić plejlisty, koniecznie w lesie na mazurach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale znajdzie się taki Tyll, który wziął AK120 w trasę i zabrakło wielu kwestii, mimo że zakochał się w brzmieniu - zabrakło mu fajerwerków, które były dla niego w tej chwili praktyczne np. podłączenia bezprzewodowych głośników. Zastąpił mu AK120 telefon... Stąd nie można usprawiedliwiać brzmieniem braków w sofcie i ergonomii. Dla Ciebie, Fatso, to będzie ok - bo nie potrzebujesz, ale dla mnie nie byłoby. Dlatego pisanie o tym to chyba tylko korzyść, bez względu czy to prestiż czy nie? Tak jak np. Lord, prestiż nie gra, ale prestiż też nie zrobi playlisty z folderów w lesie na Mazurach.

Ale Tyll jest właśnie typowym Geekiem. Sam sobie zbudował wzmacniacz jak nie mógł właściwego kupić. On szuka fajerwerków, on chce żeby sprzęt był nimi przeładowany. A ja nawet nie wpadłem żeby na super hiper audiofilskim sprzęcie odpalać BT - jest bo to naleciałość od procesora który został wybrany. Ale czy potrzebny to już inna sprawa.

 

A bez tej plejlisty grajek przestanie grać ? Jak masz na urzadzeniu muzykę ktorej nie lubisz, to po cholere ją tam wrzucasz ? Zeby pokazać kolegom jaki jesteś fajny ? Ja bardzo często daje wszystkie utwory i losowe odtwarzanie. To jest chyba moja najlepsza plejlista - nigdy nie wiem co mi zagra i zawsze się z tego cieszę.

 

Choroba, ja na RBoxie nie umiem playlisty zrobić :(

Jesteś snobem i audiofilem. Musisz robić plejlisty, koniecznie w lesie na mazurach.

 

 

I o to mi właściwie chodziło, że masz różnych klientów i dla jednego brak możliwości wrzucania folderów będzie wadą, a dla innego nie (Ciebie np.). O to mi tylko chodzi, więc nie wiem dlaczego tuszować takie sprawy - brzmienie to inna kwestia. Więc o co się tu spierać? Nie wiem dlaczego usilnie negujesz pewne kwestie tylko dlatego, że dla Ciebie są nie znaczące.

 

Wrzucam na odtwarzacz muzykę, którą lubię, ale nie chcę, żeby Miles Davis poprzedzał Meshuggah, nie chcę, żeby Tool mieszał się z RHCP, bo słucham muzyki - nie jest dla mnie tłem, więc chcę słuchać takiej, która będzie pasować do moich aktualnych preferencji, humoru, poszukiwanej estetyki i funkcji danej muzyki. To też chyba jasne. Jeśli ktoś potrzebuje AK120 by grał muzak to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zapoczątkowany przeze mnie temat przeobraził się w dyskusję niekoniecznie na temat... ;)

 

 

Fatso: Today, 17:16

3ohmy to własnie wartość zastosowana przez irivera po zmianie softu. I tu mógłbym się zgodzić, że ma to sens.

Fatso, wytłumacz, proszę, jak soft wpływa na obniżenie impedancji do tych 3ohmów? To zmiana hardware'owa, więc tylko w playerach wypuszczanych z fabryki po zmianie softu, czy to sama ingerencja oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...

 

3ohmy to wartoś jaką zastosował iriver w wersji AK120.

 

A, choćby nie wiem jak forsowana przez niektórych teoria, jakoby 22ohm na wyjsciu w AK100 wpływa na brzmienie, niestety jest błędna. Nie ważne jakie słuchawki podpinałem (poza ortosami), nie było różnic w dzwięku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...

 

3ohmy to wartoś jaką zastosował iriver w wersji AK120.

 

A, choćby nie wiem jak forsowana przez niektórych teoria, jakoby 22ohm na wyjsciu w AK100 wpływa na brzmienie, niestety jest błędna. Nie ważne jakie słuchawki podpinałem (poza ortosami), nie było różnic w dzwięku.

 

Nie wiem jak z nowym softem, ale ze starym była potężna różnica. Wystarczy zastosować neutralny wzmak z niską impedancją na wyjściu, ja testowałem z O2 (1x). Różnica w jakości niskich tonów jest potężna - w kontroli tego pasma. AK100 brzmiał bardzo źle z CAL, HD 25-1, Koss Porta Pro, K550, Phiaton MS400 itd. Nawet HD 25-1 brzmiały ciemno i mulasto. Za to HD 25 SP BA - 300 Ohm, zabrzmiały dokładnie tak jak powinny, tak jak brzmią stacjonarnie, bez efektów niskiego dampingu. Ale one są w miarę skuteczne, więc AK100 dał radę.

 

Bas z niskim dampingiem brzmi jak przytkany, płytki, rozmyty i buczący. Chyba nie masz zamiaru Fatso zanegować zjawiska dampingu? Nie jest to teoria i dla ciebie jako fachowca powinna być chyba bardzo dobrze znana - zresztą warto spojrzeć na wykresy, jeśli już na ucho się tego nie łapie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio uważacie, że kałach jest prestiżowym grajkiem dla bogatych? :o No sorki, ale gdyby iriver chciał zrobić grajka dla milionerów, to byłby on w złotej/platynowej/itp obudowie, sygnowany znaną marką/nazwiskiem/domem mody, miał fikuśną bryłę i kosztował o jedno czy dwa zera więcej... Sprzęt jest kierowany po prostu dla miłośników muzyki, którzy szukają najlepszego towarzysza podróży. Cenę ak100 ma adekwatną do konkurencji i wcale nie jest ona taka zaporowa. Natomiast ak120 to już taka marketingowa próba irivera wydojenia z klienta większej kasy. Nadal stać na niego przeciętnego europejskiego kowalskiego, ale poważnie zastanowi się, czy rzeczywiście warto aż tyle dopłacać. A gdybym miał sporo kasy, to porównałbym sobie kałacha z topowym hifimanem i ibasso i wybrał najlepszego. Proste. Ale raczej nie nosiłbym go na co dzień w kieszeni, bo za wielki. Tutaj pewnie zostałby ten paskudny, tandetny, śmieciowy clip (:P), albo wspomniany (100x droższy :D) Altmann Tera-Player. W każdym razie Astell&Kern to nie Vertu, nie przesadzajmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki, ale produkty japka są bardziej prestiżowe. Raz, że marka rozpoznawalna, dwa, że design jednak znacznie lepszy niż w kałachu (Który wygląda ok, ale nic specjalnego. Ma prostą, schludną bryłę, którą psuje narośl w postaci pokrętła.).

 

Bogaty, ale nieobeznany w audiozabawkach kupi sobie po prostu iphona/taczkę i ewentualnie wymieni plecki na jakieś dzieło jubilera...

 

@Lord Rayden a pewnie, że duży. Wypycha trochę kieszeń. A ja dziany magnat, oligarcha nie lubię jak coś mi ciąży po kieszeniach ;) A tak serio to mógłby być jednak trochę cieńszy. Niech sobie będzie długi, ale cienkość i wąskość w świecie kieszeni to czynniki wysoce pożądane.

 

Poza tym nie uśmiechałoby mi się nosić grajka w 'męskiej' torebce ;)

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na przykładzie Fatso i jego kumpli z pracy, szefa, to AK to taka trochę wiedza ezoteryczna, audiofilska ciekawostka - nie ma wątpliwości, że to nisza, ale ma większe branie jednostkowe i wow factor niż Apple, który jest jednak masowy, spopularyzowany i staje się stopniowo standardem. Uważam, że to mniej prestiżowa sprawa - bogaty rynek wtórny, małe różnice pomiędzy wersjami urządzeń itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosi się odpowiednie etui/saszetkę na pasku (kiedy nie można w kieszeni - w niej zwykle sa klucze).

 

przyznam,że podobałoby mi się gdyby AK był większy nieco od iPoda i ciut grubszy. Ale ja jestem ekscentryczny,

 

iPhone,iPod to udawana elitarność dla mas. Porządny oligarcha, bogacz ma inny sprzęt. :) Widziałem takie telefony w Galerii Lafayette w Paryżu. Kosztowały 20.000 euro i nie wygladały na iPhone. Nie wiem co to za firma była.

 

Sprzęt typu AK jest dzieckiem swojej ery - sprzęt wypuszczany z niedopracowanym oprogramowaniem, na szybko aby prześcignąć konkurencję. Równocześnie sądzę,że jest kierowany jednak do fanów muzyki i dźwięku. Takich co to jak Einstein "Co dla nauki ostatnie spodnie sprzedał" (pamiętacie ten cytat ?). Tacy ludzie, niekoniecznie bogaci, kupują drogie wzmacniacze, odkładają na drogie i dobre słuchawki, kolumny. Dlaczego nie dać im dobrego i drogiego odtwarzacza ? Zapłacą za niego, oszczędzając, kupując używki z drugiej ręki.

POZA TYM PAMIĘTAJCIE,ŻE NA ZACHODZIE LUDZIE WIĘCEJ ZARABIAJĄ I PIJĄ COLĘ ZA 2,50 EURO ZA 0,5 LITRA ! :)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Astell&Kern niczego prestiżowego nie widzę. Podziw, uznanie i zazdrość będzie wzbudzał jedynie wśród obeznanych w temacie. Damy z łasiczką, czy blachary z kotem na to nie wyrwiesz ;)

 

@Milordzie, te telefony to pewnie Vertu. Ale bogaci i tak wolą ajfony, bo można zrobić na nich więcej niż tylko zadzwonić. Poza tym wiele firm zajmuje się wysadzaniem jabłek drogimi kamieniami, kryształami, obijaniem skórami itp. więc suma sumarum też wychodzi niesamowicie drogo.

 

A odnośnie ostatniego Twojego akapitu, o tym też pisałem.

 

A wracając do tematu, tak, jestem za modowaniem, tuningowaniem i customizacją wszystkiego, co się da, a więc również i ak100/120 :)

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale AK100 to właśnie nisza audiofilska, która jednak będzie miała wzięcie - tak analizując nawet czytelnictwo recek. AK100/AK120 mają znacznie więcej wyświetleń, bo nawet przeciętny Kowalski poczyta, bo to w końcu "empetrójka" za grube tysiące.

 

No, ale nie jest to taka nisza jak kable za 50 000 zł za metr - są prestiżowe, mało kto o nich słyszał, a jednak producenci się utrzymują. Dlatego uważam, że Astell&Kern stoi w takim miejscu, które promieniuje na masy - no może Neil Young aż takiego wzięcia już nie ma, ale kto wie, może niedługo w reklamach pojawi się ktoś bardziej catchy (ktoś bardziej popular audiophile - Diana Krall? :P No, offence).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niedługo w reklamach pojawi się ktoś bardziej catchy

Dr Dre :lol:

 

Propo prestiżu i AK100:

 

500x1000px-LL-7960d3c6_01.jpeg

 

500x1000px-LL-9f42a389_02.jpeg

 

500x1000px-LL-0a0fc563_03.jpeg

Edytowane przez 4ndr3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności