Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby które oglądają The Big Bang Theory też odnoszą wrażenie że 8 sezon jest wręcz niesmacznie słaby? Oglądnąłem 5 odcinków i mam wrażenie że zmienili scenarzystów na takich którzy kompletnie nie rozumieją na czym polega sukces tego serialu. Aktorzy też grają tak jak by im się już nie chciało.

 

Dokładnie taką samą kupą był dla mnie ostatni sezon How I Met Your Mother. Zmuszałem się aby dotrwać do końca i nie było mi smutno że to już koniec świetnego serialu tylko było mi smutno jak można było tak to spartolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big bang jest słaby już od kilku sezonów. HIMYM też się wypalił tak koło piątego jak dobrze pamiętam. Typowe amerykańskie tasiemce, które po zdobyciu pokaźnego fanbase'u polecieli na łatwiznę, byleby hajs się zgadzał. Podobnie jest np. z nieco ambitniejszym (albo po prostu dłuższym) Supernatural. Robią 10 sezon, przy czym od mniej więcej trzech cała fabuła kręci się wokół tego samego, zjechanego jak stara kobyła wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIMYM tak od 4-5 sezonu śledziłem wyłącznie dla określenia kto też będzie tą wybranką Teda, ale nic poza tym. Gdyby nie Barney (którego potem wykastrowano) to nawet nie chciałbym czekać na poznanie finału tej historii.
TBBT również się stacza odkąd prawie wszyscy bohaterowie mają stałe związki. Jeden Raj nadal bawi swoją nieporadnością, ale pozostałe wątki to już czysta opera mydlana...

 

Przez Boże Narodzenie nadrobię teraz 7. sezon "The Mentalist" (już 4 odcinki wyszły), bo ciekaw jestem zakończenia. Oby nie poszli w nic ckliwego po finale 6. sezonu ;) Chociaż już dali sobie furtkę do ósmej serii mówiąc, że "jeśli będzie kolejny sezon to w innej stacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie. Spory kawałek temu zaliczyłam 3 sezony serialu "Rodzina Borgi'ów" (ten z Jeremy Irons'em) - 3 sezony bo tyle ich było.

Natomiast teraz trafił do mnie serial "BORGIA: Prawdziwa historia rodu" .

7416471.3.jpg

 

Moje pytanie polega na tym: Czy to jest całkiem inny serial? Czy może jakieś nawiązanie do tamtej produkcji? Czy opisuje te same wydarzenia? I w ogóle czy warto do tego przysiąść, bo obsada nie zachęca. To tania podróbka istniejącego już serialu czy może pomysłowa alternatywa? Jakieś sugestie? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Boss'a tutaj mało kto poleca, może dlatego, że niestety ten serial nie cieszy się zbytnią popularnością i został skasowany po 2, jak dla mnie świetnych, sezonach. Polecam szczególnie fanom House of Cards. Nie trzeba mieć zainteresowań politycznych żeby cieszyć się z oglądania tego serialu, czego jestem dobitnym przykładem :)

 

 

Wyszło coś ciekawego niedawno? Albo ogólnie, może ktoś coś poleci, moja lista obejrzanych jest na poprzedniej stronie, wciąż stronię od dzieł historycznych. Szukam czegoś najlepiej z ciekawymi, charyzmatycznymi postaciami (jak Rust z TD, Tom Kane z Boss'a, John Luther itp.), może jakieś dynamiczne (typu Walter White) bądź też produkcji przedstawiającej losy wielu postaci, byleby tyko członkowie takich ekip byli interesujący. Mocny klimat, rodem z wspomnianego już Detektywa mile widziany, dobra muzyka, jak najmniej procedurala... Zostało cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Z najnowszych seriali, które obejrzałem:

 

- The Bridge (wersja US) - ciekawy kryminał w jak dla mnie fajnej scenerii, choć główna bohaterka irytująca

- House of Cards S03 - jak dla mnie trzyma poziom

- Z-Nation - świetna odskocznia od czasami przynudzającego TWD, niektóre sceny powalają humorem, ogólnie dobry miks luźnego klimatu, zwartej akcji (żeby nie powiedzieć sieczki) z dramaturgią apokaliptycznego świata. Z niecierpliwością czekam na drugi sezon, choć widzę, że pierwszy ma raczej słabą ocenę na filmwebie...

 

 

Wyszło coś nowego, ciekawego ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych seriali, które obejrzałem:

 

- The Bridge (wersja US) - ciekawy kryminał w jak dla mnie fajnej scenerii, choć główna bohaterka irytująca

- House of Cards S03 - jak dla mnie trzyma poziom

- Z-Nation - świetna odskocznia od czasami przynudzającego TWD, niektóre sceny powalają humorem, ogólnie dobry miks luźnego klimatu, zwartej akcji (żeby nie powiedzieć sieczki) z dramaturgią apokaliptycznego świata. Z niecierpliwością czekam na drugi sezon, choć widzę, że pierwszy ma raczej słabą ocenę na filmwebie...

 

 

Wyszło coś nowego, ciekawego ostatnio?

może"

http://www.tv.com/shows/better-call-saul/

http://www.tv.com/shows/12-monkeys/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę z mniej znanych Broadchurch-brytyjskie klimaty(1 sezon, bo jest też drugi, którego jeszcze nie oglądałem), z nowości również Dig- jest końcówka już 1 sezonu( i mam nadzieję, że to nie koniec- bo świetny scenariusz), no i Fortitude- naprawdę mocna,bardzo mocna rzecz, Elementary, trochę niedoceniony serial o Sherlocku w nowej formule, no i błyskotliwe Fargo(rozwinięcie wątków z wersji kinowej)- produkcja braci Cohen.

Z lajtowo komediowych, stary ale ciągle jary Parks and Recreation i świeży Last man on the Earth.

 

PS Rzeczywiście, Boss jeden z najlepszych seriali z kategorii political fiction(imho mocniejsza sprawa niż House of Cards- który poniekąd jest trochę zainspirowany Bossem) itp- podejrzewam , że go ucięli po 2 sezonie, bo zbyt ciężkie klimaty się zrobiły jak na przeciętnego zjadacza telewizyjnej papki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zawziąłem i stwierdziałem że obadam Breaking Bad (kiedyś oglądnąłem 2 pierwsze odcinki ale wydał mi się mocno przeciętny i olałem). Skończyłem cały 1 sezon i nawet mnie wciągnęło po czym pierwszych kilka odcinków drugiego sezonu jest raptem tylko ok i strasznie spowolniła akcja. Czy ten serial się później znowu rozkręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zawziąłem i stwierdziałem że obadam Breaking Bad (kiedyś oglądnąłem 2 pierwsze odcinki ale wydał mi się mocno przeciętny i olałem). Skończyłem cały 1 sezon i nawet mnie wciągnęło po czym pierwszych kilka odcinków drugiego sezonu jest raptem tylko ok i strasznie spowolniła akcja. Czy ten serial się później znowu rozkręca?

 

Sporo dobrej akcji przed Tobą, ale fakt faktem momentami strasznie przynudza. Rozkręci się jeszcze

 

Wczoraj było zakończenie pierwszego sezonu Better Call Saul, coraz bardziej mi się podoba ten serial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Daredevil skończony. Szczerze jest to jedna z lepszych rzeczy wypuszczona przez Marvela, genialne sceny walki (szczególnie odc. 2), bardziej criminal drama niż serial o superbohaterze. Netflix wypuścił cały sezon na raz, 13 odcinków ;)

Właśnie go wczoraj dokończyłem. Zgadzam się, dobry serial. Pod względem klimatu trochę mi "watchmen" przypomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności