Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Seriale, mniam. Na tym forum nikt jeszcze nie polecił Treme????? Serioo? Serial twórców The Wire i Generation Kill (oba do polecenia) o Nowym Orleanie po Katrinie, o muzyce, życiu i śmierci. Muza wymiata.

Bardzo niszowy serial to i nikt nie poleca, zresztą mało kto wspomniał o najlepszym serialu wszechczasów mianowicie The Wire także brak Treme nie dziwi.

 

Wczoraj skończyłem 2 sezon House of Cards-cudo, jedna z lepszych produkcji ostatnich lat. A dziś wieczorem przedostatni odcinek True Detective :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Wire jako że chwalony często i stawiany na równi a czasami i ponad Soprano zacząłem oglądać jaki czas temu. Dałem rady 2 odcinki i niestety jak dla mnie bieda. Miałem wrażenie jakbym włączył jakiś film w połowie fabuły. Pełno postaci, że ciężko się połapać co i jak. Zero jakichś ciekawych wydarzeń i zero ciekawej fabuły. Może kiedyś wróce ale pierwsze wrażenie słabiutkie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo częsta sprawa przy tym serialu, sam męczyłem pierwsze odcinki prawie miesiąc ale później jak ,,załapało,, to wciągłąłem cały serial w kilka dni. Teraz mam taką tradycję, że przynajmniej raz w roku oglądam całość i zawsze czerpię z tego więcej przyjemności niż z nowych odcinków większości obecnie emitowanych seriali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pierwszy sezon the wire i nia miałem problemu we wciągnięciu się w ... klimatu brak. Nie wiem, obejrzałem, lekko trzyma w napięciu bo jednak jakieś to sensacyjne jest, ale nie mam zamiaru tego oglądać więcej. Już 1. sezon Boradwalk Empire mi się bardziej podobało z tych polecanych, amerykańskich sensacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo rozpowszechnionych spustów nad The Wire, nigdy nie traktowałem tego serialu jako najlepszego. Jest świetny, jak najbardziej, lecz wg mnie nie zasługuje na składanie mu aż tak wielkich pokłonów. Bez zawahania stawiam go poniżej zarówno The Sopranos, jak i Twin Peaks. A jeśli już jesteśmy w produkcjach mających parę latek na karku, to - Six Feet Under. Wspaniały Hall, wspaniała historia i zakończenie (ostatnie kilka odcinków), na którym płakałem (sic!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twin Peaks pamiętam jak szedł w polskiej telewizji i jako ****iarz oglądałem i robił na mnie piorunujące wrażenie. Minęło spooooro czasu i ze 3 lata temu postanowiłem oglądnąć ten serial jeszcze raz i niestety trąci już ostro myszką. Nadal są tam fajne motywy ale magia uleciała przez lata. Jeśli ktoś nie ma sentymentu to lepiej nie podchodzić imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo niszowy serial to i nikt nie poleca, [...] A dziś wieczorem przedostatni odcinek True Detective :wub:

 

No ponieważ niszowy to właśnie dlatego o nim napisałem ;) O wielu serialach wartych zobaczenia tu napisano a poza tym DLA MNIE polecanie rzeczy typu Game of Thrones/House of Cards etc. to jak polecanie kawałków z Top 10 poplisty ;) można o tym wyczytać w GW, więc nie ma sensu powtarzać co już napisano tyle razy - a raczej już lepiej mówić o rzeczach mniej znanych a wartych zobaczenia.

Co oznacza, że muszę się przyjrzeć True Detective :D

 

Przypomniałem sobie jeszcze o kolejnym niezłym serialu kryminalnym/policyjnym - Southland i poprę gdzieś tu już wspomniany, a chyba pominięty The Shield (nie mylić z Marvel S.H.I.E.L.D :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial "Peaky Blinders". Dziś obejrzałem ostatni odcinek 1 sezonu i muszę przyznać, że serial wciąga (brytyjski kryminał, osadzony w latach 20. XX wieku). Kolejnym, również brytyjskim, serialem jest "Luther" - swego czasu leciał na AleKino, kryminał, bardzo ciekawy. W najbliższym czasie planuję zabrać się za "Boardwalk Empire"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

True Detective genialny. Ktoś wie jaki tytuł nosi utwór kończący serię? SoundHound mi nie znalazł.

 

Vikings również gorąco polecam.

 

<ot>Ja nazwałem psa "Dexter" kiedy serial dopiero się rozkręcał</ot>

Z tego co pamietam bo tez szukalem nazwy tego kawalka to "The Angry River - The Hat". BTW serial wysmienity :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio polecam sezon drugi Chicago PD (policyjny) oraz Legends (2014) z Seanem Beanem (FBI/Spiski/terorryzm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie! I Panie, choć pewnie nieliczne...

 

 

Obejrzałem/oglądam: Luther, Paradox, Utopia, The Shadow Line, Justified, Chuck, Castle, Sherlock, The Wire, Fargo, The Killing, The Walking Dead, Person of Interest, Dexter, LOST, House M.D., Homeland, House of Cards, True Detective, Breaking Bad, Ray Donovan i może coś jeszcze, czego nie pamiętam... (podaję oczywiście nazwy nieodmienione)

 

 

Podoba mi się wszystko :) Możliwe, że nie jestem jakimś krytykiem, czy koneserem, ale mniejsza z tym. Co byście polecili do tej listy? Kiedyś oglądałem Herosów (taki polski tytuł chyba był), może bym wrócił do tego, bo tak słabo pamiętam, obejrzałem chyba tylko jeden sezon, i to nawet nie w całości. Prison Break mnie odrzucił.

 

 

Co obejrzeć? Obecnie większość seriali ma przerwę w nadawaniu, a Castle, jakkolwiek też fajny, to nie wciąga aż tak żeby obejrzeć więcej niż 2-3 odcinki na raz. Ktoś mi polecił The Vikings, tylko, że ja się boję tego typu klimatów, ogólnie lubię jednak jak akcja się toczy we współczesności.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z mojej listy (wykluczyłem seriale wspólne z twoją)?

 

666 Park Avenue, American Horror Story, Bates Motel, Boardwalk Empire, Copper, Game Of Thrones, Hannibal, Hell on Wheels, Hemlock Grove, Last Resort, Longmire, Rectify, Sherlock, Sons of Anarchy, Spartacus, Suits, The Americans, The Borgias, The Newsroom, The Vampire Diaries, True Blood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności