Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Palpatine napisał:

@Thomm Tris w książce miała kasztanowe włosy 😉

 Si Imperatorze. Kasztanowe. Ale nie ciemnobrązowejakieśtam ;)

 

Poza tym pani grająca w tym serialu Triss  to się do "M jak mdłości" nadaje, tudzież do "Barw nieszczęścia". Dwie miny na krzyż. Dosłownie.

 

To już komputerowo wykreowany Baby Yoda w "The Mandalorian" tą panią przewyższa "grą aktorską". O lata świetlne ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w Google włosy kasztanowe i zobacz jaki masz rozstrzał.
Mi i tak bardziej przeszkadza Yennefer. Zupełnie nie mogę się do niej przekonać. Daleko jej do piękności o zimnym usposobieniu, wyrachowaniu i dążeniu do celu po trupach.
A jej linia fabularna to jakiś żart.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@Thomm Triss w książce miała kasztanowe włosy 😉
Co do zastrzeżeń fabularnych kompletnie się nie zgadzam i idę tokiem rozumowania Sapkowskiego i Baginskiego, a mianowicie książki są fundamentem ale fabuła serialu może być dowolna.

Co do reszty zarzutów zgadzam się.

Moim największym zastrzeżeniem jest to, ze cały budżet poszedł na aktorów a zabrakło $ na scenografie która jest teatralna i bardzo sztuczna 

 Senatorze...  Imperatorze... Drogi Sheevie...

 

Zauważ, że Tomek Bagiński i Sapek zaakceptowali ostateczną wersję scenariusza pierwszego sezonu. Pierwszy sezon, trzy linie: przygodowo-czasowe. Geralta. Yenn. Ciri. Nie tak jak w książkach. Ale jednak... zgodne.

 

Tak, fundament ale też luźna interpretacja. I jako taką odbierzmy ten serial :)

 

Akurat luźna ;) interpretacja "Ostatniego życzenia" i " Granic możliwości" to IMHO trzy najlepsze epy pierwszego sezonu. Borch Trzy Kawki... ;) Wiem, Zloty Smok....

 

Senatorze, Nowa Republika rośnie w siłę, Imperium dogorywa... Gdzie ten ład? Porządek?

 

 

;)

 

Teraz, Palpatine napisał:

Wpisz sobie w Google włosy kasztanowe i zobacz jaki masz rozstrzał.
Mi i tak bardziej przeszkadza Yennefer. Zupełnie nie mogę się do niej przekonać. Daleko jej do piękności o zimnym usposobieniu, wyrachowaniu i dążeniu do celu po trupach.
A jej linia fabularna to jakiś żart.

 

 

Za dużo "Dzikiego Gona" Redów ;)

 

Ale zgoda. Dla mnie Yenn z Vengerbergu to też postać z "Wild Hunt" Redów. Piękna, zimna brunetka, wyrachowana do granic możliwości...

Last but not least.

 

Kiedy wiosną zeszłego roku ekipa Netflixa zjechała się na Jurę, pozamykali na kilka dni Ogrodzieniec, to sobie pomyślałem: "Fuck! Kaern Mohren. Dojrzewanie i szkolenie Ciri kręcą. Zirael ".

 

😎

 

 

Ew. Vesemir goni po naszym zamku Geralta ;) Ale nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zatrzymałem się na 3 odcinku Wiedżmina. Jakoś ciężko mi idzie. Expanse muszę zacząć, Mandalorianin skończony i jest OK.

Skończyłem też 3 sezony rosyjsko-ukraińskiego Niuchacza (Sniffer). Po tym i po serialu Lepsi niż ludzie (SF) można powiedzieć że rosyjskie seriale mają coraz lepszy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem na szybko przetestować chromecasta. Wybór padł bardzo nietypowo jak na mnie, bo na pierwszy odcinek Wiedźmina, a fanem nie jestem. Książkowy Wiedźmin mnie nie interesuje. Gry uważam za bardzo słabe. Miała być godzinka i po bólu, a skończyło się na obejrzeniu wszystkich odcinków :rolleyes:. Końcówka mega słaba, poza tym niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bob2000 napisał:

Wczoraj chciałem na szybko przetestować chromecasta. Wybór padł bardzo nietypowo jak na mnie, bo na pierwszy odcinek Wiedźmina, a fanem nie jestem. Książkowy Wiedźmin mnie nie interesuje. Gry uważam za bardzo słabe. Miała być godzinka i po bólu, a skończyło się na obejrzeniu wszystkich odcinków :rolleyes:. Końcówka mega słaba, poza tym niezły.

I jak Chromecast ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lord Rayden napisał:

I jak Chromecast ?

Podłączony do dziesięcioletniego tv lcd bez smarta umożliwia oglądanie na nim yt i netflixa. Z telefonów działa. Z tableta działa yt, aplikacja netlixa się wywala, ale to problem aplikacji. Z pc yt działa, netflix też po zainstalowaniu wtyczki do chrome.

 

Musiałem zmienić router aby mieć jakość hd, bo on sam decyduje jaką jakość zapoda. Na starym routerze b/g 2 GHz nie było hd. Na nowym dwuzakresowym n/ac mam hd. Dla mnie to wada chromecasta, mi box s chyba pozwala wybrać samemu jakość. Jednak czasy się zmieniły i już była pora na wymianę wysłużonego wrt54gl.


Z dziwnego zachowania zauważyłem jeszcze jakiś problem z ponownym podłączeniem się do chromecasta po uprzednim wyłączeniu aplikacji yt bez rozłączania się i przejęciu starowania przez drugi telefon. Pierwszym telefonem nie mogłem już podpiąć się pod chromecasta. Ale nie sprawdzałem, czy to tak zawsze, czy czasami, bo skupiłem się na Wiedźminie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "Z Nation":

 

 

"Have Murphy/Mercy" :D - "I give you mercy Z Nation" :) 

 

 

Jak na pastisz nie takie złe - bywało zabawnie, choć ciągi przyczynowo-skutkowe tak leżały potem, że bania mała, 2. pierwsze sezony ok, potem wyraźny spadek formy i poszli w powagę, co .. złe się okazało dla tego serialu - w myślach tylko mówiłem "Operacja ugryzienie - Delta X Ray nie idźcie tą drogą" :P . Najfajniejsza postać Murphy'ego, tutaj przez większość czasu fajnie ją budowali, choć nie cały czas.

 

 

SPOJLER: nie doczekałem się odpowiedzi na nurtującą mnie rzecz - jak "10-ka" będzie się nazywać po przekroczeniu 10K, czy 20K, 100K czy jeszcze inaczej :D :P .

 

Nie czuję się specjalnie rozczarowany, a biorąc pod uwagę, że TWD to od iluś już sezonów opera mydlana nudna, to nie wypada to generalnie źle , zwł. jeśli ktoś nie wymaga amerykańskiego patosu all the time - niestety pod koniec wkradło się go sporo 😕  i jak dla mnie warto skończyć oglądanie po 2. sezonie i absolutnie odpuścić sobie sezon 5., gdzie jedna koncepcja spierniczyła ideę serialu, cóż, może nawet więcej niż jedna :P . Tak samo jak TWD pierwsze 4 sezony wg mnie najlepsze i potem można sobie odpuścić. I tak najgorszy sezon "Z Nation" oceniam wyżej niż najgorszy sezon TWD - co sprawiło, że bez żalu przestałem oglądać TWD.

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Dark". Netflix, Niemcy.

 

9/10

 

Niesłusznie porównywany do "Stranger Things", bo to dwa różne seriale. "Dark" jest mroczny, przytłaczający, zmuszający do myślenia, wymagający maksymalnego skupienia.

 

I tak jak podobało mi się "ST" i podoba nadal, tak "Dark" to dwie klasy wyżej. Inny klimat, inne story.

 

"Twin Peaks" połączone z... sam nie wiem czym. Ale klimat tego małego, niemieckiego miasteczka z tymi wszystkimi tajemnicami, z tym, co...

 

2019, 1986, 1953....

 

Itd.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Thomm napisał:

"Dark". Netflix, Niemcy.

 

9/10

 

Niesłusznie porównywany do "Stranger Things", bo to dwa różne seriale. "Dark" jest mroczny, przytłaczający, zmuszający do myślenia, wymagający maksymalnego skupienia.

 

I tak jak podobało mi się "ST" i podoba nadal, tak "Dark" to dwie klasy wyżej. Inny klimat, inne story.

 

"Twin Peaks" połączone z... sam nie wiem czym. Ale klimat tego małego, niemieckiego miasteczka z tymi wszystkimi tajemnicami, z tym, co...

 

2019, 1986, 1953....

 

Itd.

Zgadza się wszystko. Muzyka mi się najbardziej kojarzyła z "Stranger Things".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jd1210 napisał:

Zgadza się wszystko. Muzyka mi się najbardziej kojarzyła z "Stranger Things".

Si :)

 

Janusz, zauważ, że muzyka w "ST" była bardziej nakierunkowana by uwypuklić ten klimat lat 80-tych (to "Neverending..." Limahla w finale 3 sezonu). W "Dark" mamy Nenę (niemiecką), Kreatora (i za to przynajmniej punkt więcej! ;) )

 

"Stranger..." to po prostu hamerykański klimat lat 80-tych. "Dark"...

 

Inaczej (miałem się ugryźć w język ale nie mogę).

 

 

Dałbym temu serialowi 9,5 ale...

 

- w połowie pierwszego sezonu domyśliłem się, kim jest Nieznajomy

- spieprzone, dosłownie s******lone finały dwóch pierwszych sezonów. Dziecinne i nastawione na takie nastolatkowe "wooooow!!!". I bardzo "domyślne" ;)

 

Poza tym/gdyby nie to...  9,5/10 :) Niemiecka robota 😎

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Jaki polecacie serial po Dark?

Zacząłem Stranger Things, jestem po trzech odcinkach ale nie wciąga mnie jak Dark.

Czy seria się rozwinie czy lepiej szukać czegoś innego?

Tematyka nieistotna, choć wolałbym zamiast fantasy czy Si-Fi jakiś kryminał czy thiller.

Czarnobyl widziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra o tron to już klasyk.

Mr.Mercedes, Britannia, Kroniki Times Square mogę polecić.

Snowfall jeszcze.

 

Edytowane przez jd1210
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabą pamięć, ale patrzę co wyszło w 2019 i jak lubisz policyjne to Unbelievable (Niewarygodne) było dobre. Jak lubisz sci-fi to Watchmen, ale raczej nie znajdziesz na Netflixie.

 

Jak cię Stranger Things nie wciągnęło to możesz odpuścić, im dalej tym gorzej.

 

Generalnie lepiej nadrabiać sprawdzone starsze tytuły, bo przy tej wojnie streamingowej zalewają samymi średniakami.

Edytowane przez nsk
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Compton napisał:

Jaki polecacie serial po Dark?

Zacząłem Stranger Things, jestem po trzech odcinkach ale nie wciąga mnie jak Dark.

Czy seria się rozwinie czy lepiej szukać czegoś innego?

Tematyka nieistotna, choć wolałbym zamiast fantasy czy Si-Fi jakiś kryminał czy thiller.

Oglądaj dalej Stranger Things. Też z początku mnie nie wciągnął, ale czym dalej w las tym bardziej mi się podobało. Kolejne sezony ogarniałem w trakcie jednego weekendu.

WW. Kroniki Times Square od twórców legendarnego już The Wire też mogę polecić.

Jednak jest tytuł, który ostatnio szczególnie mi się spodobał. Looking for Alaska. Zapada w pamięć na długo. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cain1916 napisał:

Looking for Alaska. Zapada w pamięć na długo. 

 

Umknął mi ten tytuł, trzeba nadrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jd1210 napisał:

Treadstone , wciągnął mnie z nowych.

To chyba Amazon Prime Video.

Z sensacji sziegowskich może 2 sezon Ryan ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności