Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Modyfikowalny węgiel to srogie rozczarowanie - momentami wygląda jak jakiś procedural albo ogólnie serial publicznej stacji, które są w większości przypadków niskich lotów.

Z każdym odcinkiem coraz bardziej rozmywa się z książką, pełno scen-zapychaczy <ziew>, fatalnie zarysowane postacie, nierówne tempo, nudne dialogi (jeszcze te monologi bohatera, które mają sprawić, że oglądamy coś naprawdę ambitnego... a daleka droga do tego). Ogólnie wizualna wydmuszka, oryginał czytało się przyjemnie i akcja płynęła... tutaj tego nie ma. Jak dla mnie serial leży trochę od samej strony konstrukcyjnej. Ech, szkoda, bo liczyłem na coś konkretniejszego, a nie na mocnego przeciętniaka pokroju Expanse, który oferuje tylko fajne doznania wizualne. Niestety, bliżej temu do marvelowych seriali Netfliksa. Jeszcze nie skończyłem, ale podobno im dalej, tym gorzej - już się boję. 

Seriale Netfliksa ogólnie mnie rozczarowują, rzadko kiedy mile zaskakują, ale ten szczególnie, może dlatego, że sobie więcej po nim obiecywałem. Że też rodzimy Wiedźmin musiał akurat trafić do nich i firmy odpowiedzialnej za Expanse...

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Black Mirror po przejściu do Netfliksa zaliczył spadek z urwiska. Już trzeci sezon mocno kulał, bo wszystkie historie były mocno sztampowe totalnie oklepane od wielu lat w nurcie sci-fi. Jednak 3jkę broniło kilka dobrych odcinków i świetny San Junipero. Czwarty sezon, moim zdaniem, zdecydowanie zbyt pośpiesznie wyprodukowany, uderza już totalnie  'amerykańskością', ja na siłę odnajduję w nim ze 2 niezłe odcinki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 19:42, tybysh napisał:

Modyfikowany węgiel był spoko, no może tylko dwa ostatnie odcinki mnie trochę rozczarowały -

  Ukryj zawartość

te na siłę przerysowane relacje na linii brat-siostra.

Ale Ty wiesz, że to nie była historia śledztwa i burdelu dla zwyroli tylko właśnie historia brata i siostry? Bardzo dobre SF, nawet jak ktoś już książki czytał.

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damnation. Odpaliłem z nudów kilka dni temu, tylko dlatego, że pojawił się na stronie głównej Netflixa. Nie dawałem mu większych szans. Żadnej promocji w portalach społecznościowych ( ja nie widziałem, albo przegapiłem), aktorzy, których albo nie znam, albo ledwo kojarzę. A jednak okazało się, że to bardzo dobre widowisko, które pochłonąłem w trzy wieczory. Ładne obrazki, ciekawa, wciągająca historia i dobra gra aktorska (żona pastora była świetna). Dobry klimat, dla mnie mocne 8/10. Właśnie dla takich nieoczywistych perełek warto opłacać abo Netflix. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Westworld bardzo dobre. Świetna obsada i ciekawa fabuła.

 

Świetna obsada,  a dobra gra aktorska to nie zawsze to samo  :) Ja wymiękłem chyba po trzecim odcinku pierwszego sezonu.

 

A z ostatnich świetnych seriali, ze świetną grą aktorską i klimatem polecam The Terror,  Opowieść Podręcznej, czy Happy! No i genialny, belgijski Intruz.  To są dla mnie perełki.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

Ja wymiękłem chyba po trzecim odcinku pierwszego sezonu.


Podobnie mam. Niby wszystko w porządku, początkowo wciąga, ale potem nagle magia pryska.

Ja oglądam Billions. Są tam fajne bardzo charakterystyczne postacie i wiele smaczków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Nie wiem, co wam nie pasowało w grze aktorskiej. :) Postacie NPC dobrze odegrane. 

 

Dobrze odegrane,  to prawda :)Ja jestem dziwny, bo mnie najdroższe seriale z reguły nie porywają. Choćby GoT, czy niedawno Altered Carbon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Westworld wessał i za jednym prawie zamachem cały sezon obejrzałem. Klimat jakby strojony pode mnie.
Teraz oglądam Parks and Recreation, sezon pierwszy średni, ale potem już piękne mockumentary, świetne to jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, all999 napisał:

 

Dobrze odegrane,  to prawda :)Ja jestem dziwny, bo mnie najdroższe seriale z reguły nie porywają. Choćby GoT, czy niedawno Altered Carbon. 

GoT też nie lubię, a Altered zacząłem wczoraj oglądać. Trochę za bardzo sztampowe. Ze sci-fi świetny był Almost Human, ale niestety zdjęli po pierwszym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bachankas napisał:

Teraz oglądam Parks and Recreation, sezon pierwszy średni, ale potem już piękne mockumentary, świetne to jest!

I tu się zgodzę, sezon 2 i 3 są świetne jako całość. Później już im dalej tym gorzej, ale były genialne odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nsk napisał:

I tu się zgodzę, sezon 2 i 3 są świetne jako całość. Później już im dalej tym gorzej, ale były genialne odcinki.

Jestem właśnie na końcówce 3. sezonu. Uwielbiam to napakowanie tyloma "niezręcznymi" sytuacjami, przez które w efekcie płaczę czasem ze śmiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z przyzwyczajenia oglądam lekkie SF - Timeless. Już drugi sezon. Serial ma fanów bo mieli go skasować ale jednak nie.

 

Co do polskiego Kruka mam mieszane uczucia. Miał być wielki serial kryminalno-psychologiczny a moim zdaniem wyszło tak sobie. Lepiej oglądało mi się  oba Belfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci trzeci odcinek Altered Carbon i to jest jednak słabe. Raz, że sztampowy żołnierzyk, dwa, że laska, która się z nim droczy (i jest do tego fatalnie zagrana), a trzy... metoda przesłuchania typu:

- Chciałbym go zabić. A Ty?

 

*FACEPALM*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bachankas napisał:

Jestem właśnie na końcówce 3. sezonu. Uwielbiam to napakowanie tyloma "niezręcznymi" sytuacjami, przez które w efekcie płaczę czasem ze śmiechu :)

The Office jest podobne jeśli nie widziałeś. Ja osobiście wolę wersję amerykańską i tak samo sezon 1 jest słaby, 2 i 3 najlepsze, a potem gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności