Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, bob2000 napisał(a):

Wiedźmin: Rodowód Krwi 👍

 

Gdyby Cavill nie był aktorem, a zwykłym oglądaczem Netflixa to pewnie po obejrzeniu tego czegoś zrezygnowałby z subskrypcji.

 

Sorry Bob.

W dniu 9.01.2023 o 08:29, Lord Rayden napisał(a):

 

Zarówno twarz Diego Luny jak i Pedro Pascala jest dla mnie za "słaba" do tych seriali. No Pedro ma hełm na szczescie

 

 

No nie do końca Lordzie, bo w (uwaga, spoiler!) ostatnim epie jednak ściąga ten hełm żegnając się z Grogu :)

 

Odnośnie jakości na platformach. Apple, Disney, HBO (niektóre), Amazon Prime (też niektóre). 

 

Obejrzałem miesiąc, dwa temu "Na zachodzie bez zmian" na Netflixie, zaraz po premierze. Full HD, HDR... I po jakiejś godzinie miałem chęć swojego oleda wywalić za okno . Bitrate, żenada.

 

Rozmazany obraz, pixeloza...  Dobrze, że treść to ratowała.
|

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał(a):

Księga Boba Fetta - bardziej mi się podobał niż Mandalorianin. Mam wrażenie, że ten serial był skierowany do starszego odbiorcy, podobnie jak Andor. 

 

 

I w tym właśnie momencie czuję się młodszy o te 30 lat ;) 😎

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bob2000 napisał(a):

Mnie się podobał i szkoda, że upchnęli tę historię w tylko cztery odcinki.

 

Rozumiem, że są różne gusta i guściki, ale są pewne rzeczy, których nie da się ocenić inaczej, niż fatalnie. Ten serial jest tego encyklopedycznym przykładem. Nawet nie czytając / nie grając w Wiedźmina, to przecież jest on tak fatalnie napisany i zagrany, że nazwać to profanacją marki to jakby nie powiedzieć nic. To jest po prostu obraza inteligencji widza.

 

Już ten Cavillowy wiedźmin był co najwyżej przeciętny (1 sezon jeszcze się bronił), ale no tutaj to zaryli o dno totalne.

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bob2000 napisał(a):

Nie bronił się, jeśli ktoś jest fanem książkowego Wiedźmina.


Bronil się wykonaniem i gra aktorska, o to mi chodziło. Przynajmniej na tle Rodowodu Krwi, ktory w zasadzie pod każdym względem jest dziełem fatalnym, wiec tez nie jest to jakieś wybitne wyróżnienie. Może pomijając soundtrack…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Księga Boba Fetta - bardziej mi się podobał niż Mandalorianin. Mam wrażenie, że ten serial był skierowany do starszego odbiorcy, podobnie jak Andor. Zresztą oba oceniam wysoko.

https://youtu.be/IZdjvYde_dA 

 

@Thomm Pedro zdejmował hełm chyba także w bazie imperialnej. 

W okropnej jest sekcie ten nasz Mando bo dostał ochrzan od...

 

@Thomm masz rację co do technikaliów. U mnie też były HDR , 4k a wyglądały różne pozycje tak sobie...

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Las of Us

Jakie to szczęście ze tak wybitna gra trafiła na HBO, a nie jak Wiesiek na Netflixa. Fantastyczna ekranizacja, pełna klimatu…świetna obsada, dobra gra aktorska, dobre dialogi.

Nie daje oceny bo dzisiaj jest premiera pierwszego odcinka. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam gry. Oglądam oczywiście.

 

Pedro Pascal przypomina trochę Charlesa Bronsona (dla młodszych - "Dawno temu na Dzikim Zachodzie", Death Wish)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 19:26, Lord Rayden napisał(a):

Nie znam gry. Oglądam oczywiście.

 

Pedro Pascal przypomina trochę Charlesa Bronsona (dla młodszych - "Dawno temu na Dzikim Zachodzie", Death Wish)

Przypomniałeś mi scenę z Death Wish.

death-wish.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 17:32, Palpatine napisał(a):

The Las of Us

Jakie to szczęście ze tak wybitna gra trafiła na HBO, a nie jak Wiesiek na Netflixa. Fantastyczna ekranizacja, pełna klimatu…świetna obsada, dobra gra aktorska, dobre dialogi.

Nie daje oceny bo dzisiaj jest premiera pierwszego odcinka. 

 

 

Dla tej gry kupiłem kilka lat temu Czwartą Plejkę ;) Tak, klimat, niektóre sceny to wręcz przeniesienie dzieła Naughty Dog na ekran (ten Boston, eh...), ale...

 

 

... o ile nie przeszkodziła mi czarnoskóra córka Joela, to już Bella Ramsay w roli Ellie... I nie, nie będę się czepiał jej "urody", to kwestia dyskusyjna, a jak wiadomo de gustibus non est disputandum. Nie o to chodzi.

 

Nie, po prostu mi ta dziewczyna w tej roli nie pasuje (jak by nie była dobrą aktorką), tak samo jak nie trawię Sandlera, który może zagrać nawet i oscarowo a i tak jego kreacji nie obejrzę, bo go  po  prostu nie trawię.

 

Może w poniedziałek obejrzę drugi ep, a potem pewnie... sobie grę ND włączę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.01.2023 o 23:14, Thomm napisał(a):

Po drugim odcinku stwierdzam, że to naprawdę dobre :) W poniedziałek premiera trzeciego epa.

 

Hmmmm... ;)

I jak po 3cim odcinku?

Widziałem ból tyłka tzw. konserwatystów o "woke culture" 🤣

Wg mnie odcinek genialny. Nick Offerman genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto, świetny serial, obejrzałem kilka lat temu i aż szkoda że się skończył :)

 

Co do The Last of Us to można oglądać nie ograwszy wcześniej drugiej części gry, nic tam się nie zaspojleruje ani nic? Czy to luźno jakoś jest oparte w uniwersum? Pierwsza część gry była genialna, wiadomo :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Undertaker napisał(a):

Co do The Last of Us to można oglądać nie ograwszy wcześniej drugiej części gry, nic tam się nie zaspojleruje ani nic? Czy to luźno jakoś jest oparte w uniwersum? Pierwsza część gry była genialna, wiadomo :)

 

Póki co jest ciągnięty wątek z pierwszej części. I raczej w pierwszym sezonie poza niego nie wyjdą.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, docentore napisał(a):

I jak po 3cim odcinku?

Widziałem ból tyłka tzw. konserwatystów o "woke culture" 🤣

Wg mnie odcinek genialny. Nick Offerman genialny.

 

 

Jutro obejrzę, albo pojutrze. Jak już sobie czasowo (praca) ten tydzień poskładam.  Podobno właśnie jest ból dupy o wątek homoseksualny wpleciony w ten ep. i nie mający odniesienia do fabuły gry ND. Zobaczymy, ocenimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część ma ból dupy o sam wątek oczywiście(temat nadal żre, widzowie skaczą sobie do oczu, producenci liczą ksę), a część, w tym ja, że to taki sobie wątek i tak sobie poprowadzony. Przesadnie ckliwy, za długi, marnie osadzony w serialu, przez co zbija niepotrzebnie tempo. Jakby to wsadzili po dwóch, trzech odcinkach pełnch emocji jako oddech to może by to lepiej weszło, a tak? Jak ktoś chce zobaczyć lepiej poprowadzony i nie jadący na tak strasznie wyświechtanych kliszach wątek homoseksualnego romansu to zeszłoroczny Severance robi to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, adamos80 napisał(a):

1899 na netflixie, zaczyna sie intrygująco, coś a'la trójkąt bermudzki, potem idzie to wszystko w dziwnym kierunku, ale w sumie chyba warto. 

Nie warto 😅, bo Netflix anulował tak dobry serial. A kończy się w sposób nastawiajaxy na dalsze przygody, bo fabuła była na trzy sezony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dwa koreańskie tytułu takie jak:

 

Gaduła - mocne 7.5 na 10

 

I coś lżejszego ale chyba nawet w tym przypadku 8 na 10 a tytuł polski to Niezwykła prawniczka Woo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności