Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, audionanik napisał:

Wiemy.

Newton nawet więcej czasu poświęcał na studiowanie Biblii niż na naukę. Uległ niestety istnej pladze szalejącej w okresie tzw. "Oświecenia" (przez trzeźwych historyków zwanego Zaciemnieniem) czyli okultyzmowi, magii, alchemii, a nawet zajmował się telepatią:woot:; potajemnie był też unitarianinem. Dobrze się te zabawy dla niego nie skończyły - chyba stracił trochu kontakt z rzeczywistością i po pierwszym sukcesie na giełdzie, wtopił sromotnie na akcjach Kompanii Mórz Południowych. Jest to o tyle zabawne, że był nie tylko genialnym fizykiem, matematykiem, ale wręcz zajmował się kombinatoryką i rachunkiem prawdopodobieństwa. Mało tego; do końca życia zżymał się na zjawiska, które realnie przecież istnieją - cena akcji nie odzwierciedla ich realnej wartości; chytrość i zależności socjologiczne powodują pompowanie bańki finansowej.:D

A to coś nowego, Newton Spekulantem... ******sta historia :D Ja słyszałem, że się kłócił o to kto wymyślił rachunek różniczkowy czy coś, z jakimś Leibnizem. :D W tajemnicy zdradzę :D , że w technikum wyprowadziłem wzór na dwumian Newtona, miałem akurat lekcje z kombinatoryki a w szkole podawali nam wzory skróconego mnożenia tylko dla potęgi 2 i 3 :D więc zastanawiałem się nad wyprowadzeniem wzoru na wzory skróconego mnożenia i wymyśliłem, dałem to babce z maty, zapis był inny niż ten z wiki np :P tam po jakimś czasie wzięła mnie na stronę i powiedziała że to jest Dwumian Newtona. :D Później rozszerzyłem ten "dwumian" na jeszcze ogólniejszą postać i w ten sposób odkryłem nowy dział matematyki.... żartuje :D niestety nie odkryłem. :D 

 

Giełda to emocje, jeśli ktoś zna emocjonalność ludzi, w dodatku jest dobrym obserwatorem, jest w tym mistrzem. :D 

 

A co do religii katolickiej to nie nazwałbym jej okultyzmem. :D 

Moim zdaniem ludzie nie mają świadomości czym religia jest i jak wiele wniosła, ale to temat ocean :D Tak rozbudowany i wielowątkowy i tak łamiący powszechne przekonania, stąd na maska kontrowersyjny, że nawet ja boje się go dotykać. :P 

 

Jeśli kogoś by to jednak interesowało, polecam przyjrzeć się kulturze Żydowskiej, temu jak oni podchodzą do swojej religii, tutaj funkcje religii są wyraźniej widoczne, niż w naszej kulturze. A dlaczego akurat Żydzi? Choćby z faktu, że ponad 30% noblistów jest pochodzenia Żydowskiego i 10% dyrektorów największych koncernów, a udział ludności Żydowskiej na świecie to setne procenta. (jakieś 17mln) :P A tajemnica jest zawarta w ich podejściu właśnie do religii. Żeby było jeszcze ciekawiej, Żydzi to szalenie praktyczni ludzie, a przy tym jedna z bardziej religijnych społeczności. :P

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wkręciłem w Bosch. Wszystkich sezonów nie obejrzę, ale na razie się wciągnąłem.
Też obecnie oglądamy Boscha z żoną.
Czemu wszystkich sezonów nie obejrzysz?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie zmęczył drugi sezon Unabombera Deadly Games. Może dlatego, że jakiś czas temu oglądałem film Richard Jewell i historia była mi powszechnie znana. W każdym razie moja ocena drugiego sezonu to 5/10. Aktorstwo bardzo przeciętne, do tego te komputerowe wybuchy mnie trochę irytowały.

 

Teraz pewnie wsiąkne w jakiś tasiemiec wielosezonowy. No chyba, że się w końcu skusze na Zero Zero Zero jak tak polecacie. Niemniej jednak mam ochotę na Wentworth (Więzienie dla kobiet) albo Homeland. Co proponujecie? Ten pierwszy ponoć świetny, zresztą drugi co by nie mówić też jest bardzo polecany. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wisting napisał:

A widziałeś Babylon Berlin? 3 sezony, piękny obraz budzącego się faszyzmu. Najlepiej oglądać w oryginale, jak ktoś zna niemiecki.

O tak, świetny serial, z początku niepozorny, a pozostaje w pamięci na długo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wisting napisał:

A widziałeś Babylon Berlin? 3 sezony, piękny obraz budzącego się faszyzmu. Najlepiej oglądać w oryginale, jak ktoś zna niemiecki.

Nie widziałem. Dzięki za rekomendacje. Zapisane. Teraz jednak skusiłem się Zero Zero Zero i póki co nie żałuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wczoraj The Expanse. Dla mnie to takie 7 na 10. Największym minusem jest główna obsada. Holden i Naomi to dwa kawałki drewna - zero chemii. Bobbie zupełnie nieprzekonywująca. Avasarala spoko ale w pierwszych sezonach grała jak w teatrze telewizji. Można oglądnąć ale można olać moim zdaniem tym bardziej że już powiedzieli że to był ostatni sezon tyle że nie ma zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 11:03, Spawn napisał:

Skończyłem wczoraj The Expanse. Dla mnie to takie 7 na 10. Największym minusem jest główna obsada. Holden i Naomi to dwa kawałki drewna - zero chemii. Bobbie zupełnie nieprzekonywująca. Avasarala spoko ale w pierwszych sezonach grała jak w teatrze telewizji. Można oglądnąć ale można olać moim zdaniem tym bardziej że już powiedzieli że to był ostatni sezon tyle że nie ma zakończenia.

Robiłem kiedyś podejście do tego serialu, obejrzałem kilka odcinków ale jakoś mnie nie przekonał do siebie. A czytałem dużo pozytywnych opinii, szczególnie wśród fanów Battlestar Galactica (inna sprawa, że BG nigdy nie widziałem). A w tych odcinkach co widziałem to właśnie było jak piszesz. Chciałem zrobić, drugie podejście, ale lista do obejrzenia się ciągle powiększa, więc nie wiem czy będzie na to czas.

 

Ja to chętnie bym sobie odświeżył "Ziemię 2", może "Firefly". Szkoda, że te seriale lata temu się nie przyjęły i tylko po sezonie nakręcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 22:41, BarteqW napisał:

Ja to chętnie bym sobie odświeżył "Ziemię 2", może "Firefly". Szkoda, że te seriale lata temu się nie przyjęły i tylko po sezonie nakręcili.

 

Ooo, panie ja też. Dodajmy do tego "Space Above And Beyond", to było cacko.

Edytowane przez Wisting
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 11:03, Spawn napisał:

Skończyłem wczoraj The Expanse. Dla mnie to takie 7 na 10. Największym minusem jest główna obsada. Holden i Naomi to dwa kawałki drewna - zero chemii. Bobbie zupełnie nieprzekonywująca. Avasarala spoko ale w pierwszych sezonach grała jak w teatrze telewizji. Można oglądnąć ale można olać moim zdaniem tym bardziej że już powiedzieli że to był ostatni sezon tyle że nie ma zakończenia.

Pasiarze byli fajni ! 

Podobali mi się, Amos, Carmina Drummer.

23 godziny temu, brunnerius napisał:

Szybko to napraw :D 

Pisze się zwyczajowo BSG. Tak jak i SAAB, ST:NG,ST:DS9, SG-1 itp.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krz napisał:

Ma ktoś miejsce w HBO Max? Już mnie nudzą te Netflixy. Sprawdziłbym coś nowego.

A ilu trzeba Braci ? Bo teraz promka jest za 19.99 zł . Na dwóch to wypada po 10 zł.

 

Edit : chyba max trzech Braci może naraz oglądać.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności