Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, deftones9 napisał:

Nikt Ci przecież nie właduje sie do chaty z tęczową flagą na siłe.

Jesteś pewny ??? Bo czasem może się wydawać, że już prawie :)

 

serial Kung Fu z 2021. Da się popatrzyć, 3 odcinki na razie obejrzałem. Bohaterka nie ma tej charyzmy co David Carradine ale może się rozkręci. Wątek gejowski też jest ... :(

ocena - 5/10. Na razie daję szansę.

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być mocno przewrażliwionym żeby mieć wrażenie, że mu flagi tęczowe i lgbt z lodówki wyskakują. Szczególnie jeśli rozmawiamy wciąż o serialach. Oprócz Netflixa, który jest najbardziej otwarty na te kwestie mamy jeszcze amazon i hbo. Dobrze, że nam jeszcze meczetów nie budują ci co są na granicy z Białorusią ;)

Edytowane przez Palpatine
  • Confused 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zajawkę serialu Fundacja, wg książek Asimova. No, z książkami to on ma niewiele wspólnego 😝

https://www.serialowa.pl/293565/fundacja-serial-apple-tv-plus-zwiastun/

Edytowane przez Wisting
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, szykuje się spore rozczarowanie.
 
Niecałe 3 minuty materiału pozwala stwierdzić, że to będzie rozczarowanie? Zapowiedź jak to zapowiedź czyli ma na celu przyciągnięcie widza pokazując najbardziej efektowne fragmenty. Być może rzeczywiście serial nie będzie dorównywał książkom, ale poczekajmy przynajmniej do momentu jak się ukaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w książkach Asimova jest taka rąbanka jak w tym materiale? Czytałem wszystkie i tam chodzi raczej o inteligentną rozgrywkę, a nie o naparzanie się byle akcja była. Wygląda to kiepsko, a można było zrobić serial z zacięciem. Ponadto prawie wszędzie afroamerykanie, a jedyne co śniade w Fundacji to mieszkańcy sektora Dahl na Trantorze.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A gdzie w książkach Asimova jest taka rąbanka jak w tym materiale? Czytałem wszystkie i tam chodzi raczej o inteligentną rozgrywkę, a nie o naparzanie się byle akcja była.

A jaki serial jest w 100% odwzorowaniem książki? Znasz taki? Ja nie.
To jest adaptacja więc reżyser i scenarzyści mogą dodawać czy nawet zmieniać pewne wydarzenia, które w książkach były tylko wspomniane albo były tłem. Może też, jak chociażby Peter Jackson w "Dwóch wieżach", zupełnie zmienić fabułę w danym momencie (scena z Drzewcem).
I last but not least to jest, jak już wspomniałem, zapowiedź a w nich zawsze znajdują się najbardziej efektowne sceny - nawet jak w całym serialu / filmie jest ich jak na lekarstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnałem Mare of Easttown, podobało mi się, a z racji, że na Netflixie w większości nie ma co oglądać, zacząłem szukać starszych seriali, których jakoś do tej pory nie udało mi się obejrzeć. Jeśli podobał się komuś Mare of Easttown, to polecam:

- Happy Valley (kończe pierwszy sezon, jest mega)

- The Missing

- The Fall

- Most nad Sunden (ten duńsko/szwedzki)

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Straszna nędza, moim zdaniem. Jakieś klony Cleona, znowu żołnierze zakuci w dziwne hełmy, oświetlenie pałacu Imperatora na Trantorze pochodniami... To jest TFUndacja raczej. A, i McCreary się nie popisał muzyką. Jak go cenię za Battlestar Galactica, to tu jest pompatycznie i nijako.

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 14:55, Wisting napisał:

Straszna nędza, moim zdaniem. Jakieś klony Cleona, znowu żołnierze zakuci w dziwne hełmy, oświetlenie pałacu Imperatora na Trantorze pochodniami... To jest TFUndacja raczej. A, i McCreary się nie popisał muzyką. Jak go cenię za Battlestar Galactica, to tu jest pompatycznie i nijako.

Mi się spodobało, ale ja się nigdy nie nastawiam na ekranizację 1do1.

Tak tylko dla wyjaśnienia dodam, że również jestem fanem serii i czytałem wszystko :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30 tys. lat nadal używają monitorów LCD jak na początku 2. odcinka 🤔  Pewnie to była iiyama :) Się winda kosmiczna zepsuła na Trantorze, ok, a gdzie pomoc z innych planet Imperium? Kaszana scenariuszowa IMO. Jared Harris trzyma poziom, no ale to dobry aktor jest: 

 

Edytowane przez Wisting
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotarłem do drugiego odcinka :)

Zacząłem wczoraj czytać Fundację po raz 3ci, pierwszy raz od 20 lat. Co mi się rzuciło w oczy na samym początku:

Kalkulator w rękach Hariego. Więc te monitory nie są aż tak archaiczne 🤣 

Co do windy - uzależnienie Trantora od światów zewnętrznych jest wymienione jako największą jego słabość. Brak pomocy mógłby być elementem planu uderzenia w niego. Ale muszę doczytać, bo pamięć już nie ta. I doobejrzec ;)

Tak czy inaczej ja się cieszę, że powstała ta adaptacja, nie uważam jej za zła z tego co dotychczas zobaczyłem :)

 

PS. Szanuję za Fringe, ale Aqua siedzi mi teraz w głowie. Zemszczę się 🤣

PS2. Jared Harris, to primo. Ale to odstępstwo o oryginału - imperator w 3 osobach daje nam możliwość podziwiania Lee Pace.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i ten basen na statku kosmicznym z oknem na próżnię wokół. Co za bdzura. IMO lepiej jakby nakręcili o robotach i Elijahu Bailey - to by było coś ciekawego. Albo ekranizacja Agenta Fundacji/Fundacja i Ziemia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wisting napisał:

Tak, i ten basen na statku kosmicznym z oknem na próżnię wokół. Co za bdzura. IMO lepiej jakby nakręcili o robotach i Elijahu Bailey - to by było coś ciekawego. Albo ekranizacja Agenta Fundacji/Fundacja i Ziemia.

Przecież był 'I robot' 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 lat temu scenarzyści Star Trek DS9 mieli ciekawsze pomysły, niż ta Tfundacja. A co do Ja Robot, to była raczej nawalanka pod Willa Smitha, niż ciekawsze kino.

Dla przykładu:

 

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten... Przedwczoraj skończyłem oglądać Star Treka. Całego. Od serii oryginalnej po Discovery
I wczoraj zacząłem Ragnarok... Może polecicie coś jeszcze? Kiedy już to obejrzę?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wisting napisał:

25 lat temu scenarzyści Star Trek DS9 mieli ciekawsze pomysły, niż ta Tfundacja. A co do Ja Robot, to była raczej nawalanka pod Willa Smitha, niż ciekawsze kino.

Dla przykładu:

 

Z 'I robot' to był ewidentny żart, też czekam na cokolwiek nakręconego porządnie ze świata robotów.
 

3 godziny temu, Barbartek napisał:

No i ten... Przedwczoraj skończyłem oglądać Star Treka. Całego. Od serii oryginalnej po Discovery emoji16.png
I wczoraj zacząłem Ragnarok... Może polecicie coś jeszcze? Kiedy już to obejrzę?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 


Mimo, że jestem fanem Star Treka, to Discovery nie mogłem skończyć. Ha, powiem nawet, że jako fan ST o poglądach mocno liberalnych i lewicowych nie mogłem skończyć Discovery, za dużo wszystkiego w szeroko pojętej PC, przesadzone.

Zdecydowanie bardziej mi się podoba Orville, który mimo bycia komedią jest bardziej Star Trekowy od samego ST. Polecam. No i oczywiście The Expanse - warte zobaczenia.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma powstać kolejny sezon serialu Babylon 5, albo reboot:

https://www.filmweb.pl/news/Kultowy+serial+sf+"Babilon+5"+zostanie+odświeżony-144013

https://www.space.com/babylon-5-reboot-in-development

Oby tylko nie spier... z pierwszym odcinkiem nie okazało się to kolejnym Discovery czy Picard. Oby!

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności