Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.07.2020 o 22:12, BarteqW napisał:

 

Każdy ma inny gust, no dla mnie 3 przyjaciele to TOP5 seriali w ogóle. Zawsze chciałem mieć taką paczkę  przyjaciół, a nigdy nie było mi to dane 😪. A teraz jak już jestem sporo 30-tce to już w ogóle.

Teraz to już mnie zachęciłeś jeszcze bardziej do obejrzenia. 

P.S. Jakie są twoje ulubione seriale.

P.S. 2  Oglądałeś "Dwóch i pół"?

 

Ja Przyjaciół nie oglądałem, bo za młody chyba byłem na ten serial. Teraz trochę trąci myszką. No i ten Joey jakiś upośledzony. Ross niewiele lepszy. :P

 

HIMYM przypadło akurat na dobry moment, bo gdzieś koncówka studiów jak to oglądałem. Zaśmiewałem się, że aż współlokatorzy dziwnie się patrzyli. Jeden się wciągnął też w ten serial. Ostatnie 2 sezony jakieś słabsze, ale ogólnie bardzo równy serial. Nie wiem, czy teraz by mnie jeszcze tak śmieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądam drugi sezon Umbrella Academy. Dokończyłem pierwszy i zabrałem się za drugi. Mogli ciut lepiej zrobić ten serial, są pewne dłużyzny. Pomysł był jednak fajny. Postacie zakręcone. W drugim sezonie oczywiście dodano (chyba na siłę) wątek lesbijski. Co jest niepotrzebne bo w zestawie bohaterów jest już gej i doskonale wpasowuje się w drużynę i narrację (taki postrzelony hippis, alkoholik, narkoman, cwaniak).

 

Jak napisano gdzieś w Sieci, wrzuca się teraz homowątki wszędzie, jakby takie motywy były rzeczywiście masowe jak ziemniaki na obiad.

 

Czekam na drugi sezon The Boys...

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Jak napisano gdzieś w Sieci, wrzuca się teraz homowątki wszędzie, jakby takie motywy były rzeczywiście masowe jak ziemniaki na obiad.

Około 5% społeczeństwa się deklaruje. Podejrzewam, że współczesne seriale/filmy trzymają taką proporcję. Inna sprawa, że wprowadzają wątki homo w mało udany sposób, "na pokaz".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż takie czasy. Kiedyś o prawa np. wyborcze walczyły kobiety, później o godność samą w sobie walczyły mniejszości rasowe, dzisiaj o to samo walczy całe środowisko lgbt. Zmieniły się możliwości i środki przekazu i jeśli mają taką szansę i możliwości to to wykorzystują. Nie można raczej się dziwić, chyba że ktoś ma problem z samym sobą. Inna sprawa, że czasem jest to niesmaczne, ale cel uświęca środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wątki są wciskane "na siłę" co odpycha od tego trendu. Tak jak pisałem - w Umbrelli gej Klaus jest postacią barwną, kontrowersyjną, z problemami, taką naprawdę żywą. I pasuje do całości. Ale już związek lesbijski w 2 sezonie jest już robiony pod trend lgbt.

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 20:21, argian napisał:

A w tematach muzycznych? Seriale z dobrą muzą w tle? Dla mnie "Treme" (Nowy Orlean <3) ostatnio "Mozart in the Jungle" (trochę inne spojrzenie na klasykę). Ostatnio zrobili nawet serial gdzie inspiracją fabuły są teksty Dolly Patton - "Heartstrings" (pierwsza "Jolene" oczywiście). Poza tym pewnie "Glee" jak ktoś lubi pop i nastoletnie tematy. Ktoś, coś więcej?

 

 

"Tales from the Loop".

 

Abstrahując od bardzo dobrej fabuły, przepięknych zdjęć to i muzyka tego serialu hipnotyzuje :)

 

BTW, od wczoraj możemy oglądać trzy pierwsze epy drugiego sezonu "The Boys" 😎

 

 

 

 

"The Boys" powiedziałem 😆

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomm, a Ty wiesz, że serial Tales.. jest na podstawie świata namalowanego przez Simona Stalenhaga? https://www.simonstalenhag.se/

U niego jest taka nostalgiczna Szwecja sprzed 15 lat...

 

simon-stalenhag2.jpg

simon-stalenhag3.jpg

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wisting

 

Wiem, bardzo dobrze wiem :) Zresztą Simon "maczał palce" w tym serialu. I bardzo dobrze.

 

Z jego grafikami zetknąłem się pierwszy raz jakieś dwa lata temu. To połączenie sielskich obrazów  Szwecji sprzed 15-20 lat z dodatkami totalnie futurystycznymi dosłownie wgniatało w fotel :)

 

Zauważ (pisałem o tym powyżej) jak ten serial obłędnie wygląda wizualnie. Domyślam się, że za sprawą Simona właśnie, który pewnie pokazywał i tłumaczył: "to ma wyglądać ta, to ma być kręcone z takiej właśnie perspektywy, tutaj dodamy ten element" itd.

 

Geniusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Thomm napisał:

 

 

"Tales from the Loop".

 

Abstrahując od bardzo dobrej fabuły, przepięknych zdjęć to i muzyka tego serialu hipnotyzuje :)

 

Jasne. Dobra muza. Ale mi raczej chodziło o rzeczy w których tematem jest muzyka, które koncentrują się na muzyce. 

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał o seriale z dobrą muzyką - polecam "Impulse". Serial o nastolatce, która odkrywa moce u siebie. Nie jest w klimacie Czarownicy Sabriny,  jest to bardzo mroczny serial.
Z komediowych - jak ktoś lubi The Office to polecam "Parks and Recreation" - jeden z lepszych seriali komediowych ostatnich lat.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem Aggretsuko. Kawaii kreskówka o zwierzaczkach... która powoduje ciary trafnością opisu relacji w pracy biurowej. Ale najlepsze jest to, że wstawki i soundtrack są... sami zobaczcie czołówkę ❤️:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 12:33, westberg napisał:

Super serial. Jeden z najlepszych w ostatnich latach.

 

Oczywista oczywistość, cytując klasyka. Sicarios na filmie wzorowani są na cartelu Los Zetas. Dla mnie najciekawszy jest odcinek Sharia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2020 o 13:23, Wisting napisał:

ZeroZeroZero :) A tak namawiają biura podróży - jedź do Włoch, zwiedzaj Calabrię :)

A oglądałeś Gomorrę czy Suburrę, bo ja nie. A ZeroZeroZero rzeczywiście można polecić, nie wiem czy to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat, ale z pewnością czołówka HBO w 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BarteqW napisał:

A oglądałeś Gomorrę czy Suburrę, bo ja nie. A ZeroZeroZero rzeczywiście można polecić, nie wiem czy to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat, ale z pewnością czołówka HBO w 2019.

Gomorra to dla mnie ścisła czołówka seriali. Niby niepozorny, nie efekciarski, ale wciąga niesamowicie.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 07:58, Lord Rayden napisał:

Oglądam drugi sezon Umbrella Academy. Dokończyłem pierwszy i zabrałem się za drugi. Mogli ciut lepiej zrobić ten serial, są pewne dłużyzny. Pomysł był jednak fajny. Postacie zakręcone. W drugim sezonie oczywiście dodano (chyba na siłę) wątek lesbijski. Co jest niepotrzebne bo w zestawie bohaterów jest już gej i doskonale wpasowuje się w drużynę i narrację (taki postrzelony hippis, alkoholik, narkoman, cwaniak).

 

Jak napisano gdzieś w Sieci, wrzuca się teraz homowątki wszędzie, jakby takie motywy były rzeczywiście masowe jak ziemniaki na obiad.

 

Czekam na drugi sezon The Boys...

 

Czy jest szansa, że ten serial, podejdzie 35 latkowi. Szukam czegoś nowego do obejrzenia na Netflixie, ale mam wrażenie, że większość Netflix-owych produkcji jest kierowana pod młodsze grono odbiorców. Częściej jednak HBO mnie czymś przyciągnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BarteqW napisał:

 

Czy jest szansa, że ten serial, podejdzie 35 latkowi. Szukam czegoś nowego do obejrzenia na Netflixie, ale mam wrażenie, że większość Netflix-owych produkcji jest kierowana pod młodsze grono odbiorców. Częściej jednak HBO mnie czymś przyciągnie. 

To ja polecam izraelski The Grave i Kvodo tylko nie wiem czy to na Netflikxie jest :)

 

Lub The Americans.

Edytowane przez wegiel21
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności