Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Narcos s3 - świetny, trzymający w napięciu. Moim zdaniem znacznie lepszy od sezonu 2 8/10

The Expanse s1/2 - od czasów BSG (2004) nie widziałem tak spójnego, dopracowanego pod względem technicznym, wizualnym, fabularnym serialu s-f. Perełka, która zdarza się raz na dekadę, dwie. Cała masa filmów pełnometrażowych może lizać buty twórcom serialu i uczyć się od nich. 9/10

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcos odpuściłem w drugim sezonie, obejrzałem 1 odcinek nowego i nie przekonał mnie.

 

Nazywanie The Expanse perełką to dużo grube nadużycie. Moim zdaniem do BSG daleko, a i z tym serialem ostatnio mam problem. Kiedyś BSG wydawało mi się bezapelacyjnie najlepszym serialem sci-fi, ale niedawno odświeżając go już nie jestem pewny co do tego. Raczej z pewnością Babilon 5 to nr 1.

 

Ja się teraz zabieram za ostatni sezon Halt and Catch Fire i The Deuce od HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcos jest dobry, trzeci sezon trzyma w napięciu praktycznie nom stop od 4-5 odcinka. Nie moje klimaty ale serial mnie wciągnął i obejrzałem.

 

The Expanse - perełka, może nie. Perła prędzej. Oglądam s-f od wczesnych lat 80''. Staram się oglądać wszystko co jest dostępne w tym gatunku i taki serial zdarza się raz na dekadę/dwie.

Autorzy naprawdę pochylili się nad fabułą, kreacją postaci, efektami zarówno wizualnymi jak i dźwiękowymi. Wszystko trzyma się pewnej konwencji od A-Z. Ale jeśli znasz lepsze seriale z gatunku s-f i pokrewnych to z chęcią obejrzę i ocenie. Po 2000 r dobrych seriali jest jak na lekarstwo: BSG, The OA, Black Mirror, The Expanse, American Gods - jak na 20 lat to naprawdę niewiele.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszedł pierwszy odcinek Electric Dreams, antologii opartej na opowiadaniach Dicka, a więc każdy jest oddzielną, zamkniętą historią z innymi aktorami (m.in. Bryan Cranston). W sumie ma być ich dziesięć, sześć w tym roku (co tydzień jeden), a ostatnie cztery w przyszłym. Może być ciekawe.

 

American Gods to nie sci-fi. :P 

Expanse muszę nadrobić, widziałem jedynie pilot i był OK, ale nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę pisać jak ja to widzę niż chwalić coś za sam fakt, że reszta gatunku  jest słaba. The Expanse nie jest złe, ale jakieś super też nie, żeby opisywać w superlatywach. Jeśli OA jest dla ciebie dobrym serialem to możemy mieć zgoła odmienne gusta, ale mogę ci podać to co uważam, że bardziej preferuję od Expanse. Jak dla mnie sci-fi ogólnie jest słabe w dzisiejszych czasach. Tylko teraz mi powiedz co się ma kwalifikować? Czy komedia z elementami sci-fi też cię interesuje? Czy serial kostiumowy, bardziej skierowany do płci damskiej jak Outlander też?

 

Zgadzam się z qjin, American Gods to nie sci-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Trek Discovery odcinki 1 i 2. Zobaczymy czy powróci legenda Gwiezdnej Wędrówki. 

Dostępne na Netflixie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 17:47, tybysh napisał:

Przed chwilą skończyłem oglądać Making a Murderer. To po prostu trzeba obejrzeć, mam wrażenie że jednocześnie facet był winny i niewinny, że go wrobili ale i tak miał coś na sumieniu...

 

Dzięki za polecenie. Oglądnąłem i rzeczywiście rewelka. Kręcą 2 sezon ale nie wiadomo kiedy się pokaże bo to o obecnych wydarzeniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Star Trek Discovery odcinki 1 i 2. Zobaczymy czy powróci legenda Gwiezdnej Wędrówki. 

Dostępne na Netflixie.

Szkoda, że udostępniają kilka odcinków co tydzień, a nie cały sezon jak to N ma w zwyczaju. Wolałbym poczekać dwa miesiące na całość niż oglądać to z przerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Dzięki za polecenie. Oglądnąłem i rzeczywiście rewelka. Kręcą 2 sezon ale nie wiadomo kiedy się pokaże bo to o obecnych wydarzeniach ;)

Z tego typu seriali bardziej polecam The Jinx o Robercie Durstcie produkcji HBO. Moim zdaniem jest dużo lepsze.

 

Jestem na szóstym odcinku Expanse, ale niestety dość przeciętny serial w ładnej oprawie, strona wizualna bardzo dobra, wręcz imponująca jak na stację SyFy. Zresztą książki, na których jest oparty, to lektura raczej niższych lotów, więc się tego trochę spodziewałem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qjin napisał:

Jestem na szóstym odcinku Expanse, ale niestety dość przeciętny serial w ładnej oprawie, strona wizualna bardzo dobra, wręcz imponująca jak na stację SyFy. Zresztą książki, na których jest oparty, to lektura raczej niższych lotów, więc się tego trochę spodziewałem. 

Pierwszy sezon to tylko wprowadzenie do fabuły. Serial rozkręca się dopiero w 2 sez. Moim zdaniem warto obejrzeć. Przynaniej fani sf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, będę oglądać dalej, zobaczymy, jak się akcja rozwinie, bo jak na razie mnie nie porwało. ;) Nie miałem wielkich oczekiwań, więc się nie rozczarowałem, jest po prostu przyzwoicie. Zaskoczyłem się za to, jak wizualnie dobrze to wygląda, i to nawet nie tylko jak na serial. 

Ja mam ostatnio trochę przesyt sf, sporo filmów i książek na tapecie. Z seriali to nie ma za wiele do wyboru, to padło na Expanse. 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dzięki za polecenie. Oglądnąłem i rzeczywiście rewelka. Kręcą 2 sezon ale nie wiadomo kiedy się pokaże bo to o obecnych wydarzeniach
Making a murderer jest jest świetny. Nie wiedziałem, że realizują drugi sezon i nie jestem pewien czy mi się podoba ten pomysł.

Podobną tematykę porusza The Confession Tapes, ale to zupełnie inny poziom. Próbowałem wczoraj i wymęczyłem trzy odcinki, także nie polecę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Palpatine napisał:

No niestety. Ja się nauczyłem doceniać to co jest. W całej papce pseudo sf to i Expanse prezentuje przynajmniej jakiś poziom. Niewiele jest seriali czy filmów z w miarę dojrzałą fabułą i do tego jak wspomniałeś całkiem dobrze jest zrobiony.

A Electric Dreams kuknij

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Palpatine napisał:

Netflixowy Star Trek wizualnie i dźwiękowo świetny. Całkiem przyzwoita gra aktorska. Scenografia, muzyka również na niezłym poziomie. Fabularnie średnio, bez wysiłku. Odcinki po 37 min to żart.

Te dwa odcinki to podobno pilot podzielony na pól. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności