Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obawiałem się zasiadać do The Wire, bo do tamtej pory oglądałem właśnie same nowości. Bałem się, że pod względem montażu scen, sposobu prowadzenia akcji czy zwyczajnie fabularnie mnie zanudzi - nic z tych rzeczy. Smutno mi było kończyć serial.

 

Yo, Omar's comin'!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyłem oglądać serial Daredevil. Jestem pod wrażeniem, bo nigdy nie byłem fanem tych wszystkich filmów, bądź serii tego typu z wyjątkiem The Flash, a tu zaskoczenie, ponieważ bardzo polubiłem ten serial. Co uważam za największy plus, to fajne sceny walki (akcja na korytarzu, piękne), ujęcia i klimat (zupełne przeciwieństwo Arrow) oraz moja ulubiona postać - Fisk. Chyba jedyne wady, to przegadane momenty o moralności i ten kostium. Czekam na drugi sezon, bo aktor, który wcześniej grał Shane'a w TWD może naprawdę sprawdzić się w roli jaką mu powierzono.

 

Kolejna seria jaka niedawno zacząłem jest Mad Men, na razie niewiele mogę napisać, ponieważ aktualnie jestem na pierwszym odcinki drugiego sezonu. Scenariusz jest ciekawy, postacie mają charakter i wszystko bardzo ładnie wygląda. Nawet samo palenie papierosów potrafi wywołać ochotę na jednego. Co jest straszne, ponieważ zawsze jestem przeciwny temu i nigdy nie paliłem.

Ja od siebie mogę polecić takie seriale jak:

Breaking Bad/The Sopranos - moja czołówka

Dexter

The Flash (bajeczka, ale świetna rozrywka moim zdaniem)

Sons of Anarchy

Entourage (Ari Gold król)

Better Call Saul

The Killing

Hannibal (pierwszy sezon według mnie jest średni, ale od drugiego jest fajnie)

Friends

Justified

Two and a Half Men

That 70's Show

House of Cards (na razie obejrzałem dwa sezony, które śmiało trzeba obejrzeć. O trzecim czytałem dużo negatywnych opinii)

Mr. Robot (bardzo ciekawy serial, zobaczymy co przyniesie drugi sezon)

Ray Donovan (dwa sezony za mną i jak najbardziej jest w porządku. Dużo akcji, trochę głupot, czyli showtime w pigułce)

Lost (byłby w czołówce, ale czasami to przerost formy nad treścią. Uwielbiam zakończenie plus więź z bohaterami jest niesamowita. Trzy sezony są genialne)

Prison Break (jeżeli lubicie rozrywkę do obiadu to polecam zdecydowanie)

True Detective (nie oglądałem drugiego sezonu, ale pierwszy polecam. McConaughey killed it - ta scena kręcona na raz, piekne. Zagadka to tło do jego popisów. Ponadto sceneria, zdjęcia. Minus? Finał)

Fargo

Archer (animacja ale dla starszych widzów)

The Shield (długi serial o skorumpowanych policjantach z LA. Specyficznie nakręcony, aby nadać tego klimatu realizmu. Zręcznie napisana historia)

Top of the Lake (krótki serial o zaginionej dziewczynce. Same krajobrazy Nowej Zelandii są powodem, dla których warto sięgnąć po ta miniserie. Dla fanów True Detective wskazane)

Na razie to wszystkie seriale, o których pamiętam i które są warte uwagi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie o dinozaurach, nikt też się specjalne, strzelając dookoła, nie gania. Ot taki serial, nazwijmy go obyczajowy... Ale za to jeden z bardziej klimatycznych, jakie do tej pory oglądałem :)

 

Rectify

 

http://www.imdb.com/title/tt2183404/?ref_=fn_al_tt_1

http://www.filmweb.pl/serial/Rectify-2013-683176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze seriale jakie widziałem:

na szczycie Breaking Bad i Twin Peaks

Boardwalk Empire rewelacja - ale tylko 2 sezony, trzeci słaby, dalej nie widziałem

 

Bardzo wysoko oceniam polskie: Pitbula i Glinę - naprawdę to są kozackie seriale i kto nie widział powinien zobaczyć zamiast gonić za nowościami które jednak d... z reguły nie urywają.

 

Z komediowych to IT Crowd - beka pełną gębą. A aktualnie skończyłem Przyjaciół i muszę przyznać że to kawał dobrego serialu. Polubiłem bohaterów i fajnie się bawiłem, a co się przy tym uśmiałem, to moje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

- Z-Nation - świetna odskocznia od czasami przynudzającego TWD, niektóre sceny powalają humorem, ogólnie dobry miks luźnego klimatu, zwartej akcji (żeby nie powiedzieć sieczki) z dramaturgią apokaliptycznego świata. Z niecierpliwością czekam na drugi sezon, choć widzę, że pierwszy ma raczej słabą ocenę na filmwebie...

 

Serial jest świetny - z każdym odcinkiem jest co raz bardziej jajcarski. Sporo nawiązań do klasyki "zombi", właściwie to się na nich opiera, wyszło to na tyle wiarygodnie, że trzyma klimat filmów lat '80-tych.

 

 

najlepsza scena:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności