Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne ~200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zmęczony (niezłymi moim zdaniem) pchełkami Sennheiser CX300 II i słuchawkami do iPhone 5 postanowiłem odezwać się do Was z prośbą o pomoc w doborze słuchawek.

 

Muzyki słucham na zewnątrz (wspomniane Sennheiser CX300 II / zestawowe słuchawki do iPhone 5, właśnie na tym urządzeniu), przy grze na klawiszach / edycji audio (JTS HP-535 + PC z Roland Quad-Capture), a także przy pracy (pc + Creative SB Connect lub iPhone 5, na drugiej stacji roboczej będzie to świetny Roland Quad-Capture). Szukam właściwych słuchawek właśnie do raczenia się muzyką przy pracy. Na sprzęt chciałbym wydać około ~200-250zł

 

Bardzo zależy mi na komforcie (wreszcie chciałbym założyć na uszy coś wygodnego) i jakości dźwięku, jestem też estetą, ale nie zboczeńcem - przy sprzęcie wygrywa pragmatyzm.

 

Muzyka jakiej słucham to bardzo szeroki zakres (może skupię się w kolejności na najczęściej odtwarzanej przy pracy):

 

- muzyka filmowa

- progresywny metal

- goa trance / psychodelic ambient

- darkwave

- trip hop

 

Wolałbym pójść w stronę detalu i powietrza niż podbitych basów, z zastrzeżeniem, że nie lubię gdy wysokie świdrują mi czaszkę ;)

 

Serdeczne dzięki za zainteresowanie

Edytowane przez venoir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstar Hi2050 zwłaszcza uwzględniając to

 

Wolałbym pójść w stronę detalu i powietrza niżpodbitych basów, z zastrzeżeniem, że nie lubię gdy wysokie świdrują mi czaszkę ;)

 

będą lepsze od HD330, aczkolwiek wysokie warto przytemperować (przynajmniej wg mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Napisałem, że jestem estetą i ...mogę przymknąć oko na wygląd superluxów czy takistarów ale wyobrażam sobie już moje kiszące się w nich uszy przez 8h (dlatego chcę odpocząć od JTS HP-535). Nie zależy mi więc na następnych słuchawkach studyjnych, chociaż wierzę, że za waszymi propozycjami stoi doświadczenie z naprawdę dobrym brzmieniem. Kolega wspomniał też o wymianie padów - wolałbym uniknąć DIY, bardzo żałuję, ale nie mam czasu na nauczenie się ulepszania słuchawek.

 

Cresyn C750H są naprawdę dobre i wygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy słuchawki takiego typu mają szansę brzmieć przyzwoicie? Kusi spróbowanie tej lekkości i zapowiedzi komfortu noszenia, ale mogę mieć mylne wyobrażenie, stąd pytanie:

 

- Cresyn Axis C555H Black

- AKG K520

- Audio Technica SJ55

 

(btw, cholernie podoba mi się design monster beatsów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem hi2050 i hd668b jednocześnie wolałem 668 :)

wymiana padów to żadne DIY w zasadzie kupujesz oryginalne pady AKG zakładasz i leżą jak ulał bo 668 to klon z budowy muszli akg k240

Ja też miałem jednocześnie i wolałem HI2050 :P

 

Panowie, a czy słuchawki takiego typu mają szansę brzmieć przyzwoicie? Kusi spróbowanie tej lekkości i zapowiedzi komfortu noszenia, ale mogę mieć mylne wyobrażenie, stąd pytanie:

 

- Cresyn Axis C555H Black

- AKG K520

- Audio Technica SJ55

 

(btw, cholernie podoba mi się design monster beatsów)

Jeśli chodzi o lekkość i komfort, to rzeczywiście źle nie jest ALE:

- Cresynom łatwo pęka pałąk

- AKG łatwo pęka pałąk

- SJ55 z tej trójki najsłabsze dźwiękowo, ale nie pęka im tak łatwo pałąk ;)

 

C750h są niezłe jak na swoją cenę, ale rewelacji nie ma, osobiście wolałbym dopłacić do K618 gdyby nie łatwo pękający pałąk ;)

 

Jak chcesz małe, wytrzymałe nieźle brzmiące i dość wygodne to zainteresuj się AKG K430 albo Senkami PX 200-II (używane za pół ceny nowych kupisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności