Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Grado PS1000 vs Denon AH-D7100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Zastanawiam się nad wyborem tych słuchawek. Będą używane głównie do produkcji muzycznej oraz w drugiej kolejności do słuchania normalnego.

Gatunki które najczęściej będą na nich gościć to: House, Electro, Dubstep, DnB, Rock, Rap, Klasyczna-Filmowa :) (Kolejność nie ma znaczenia)

 

Wymogi w produkcji: Spełnianie roli świetnego odsłuchu studyjnego.

Wymogi w normalnym słuchaniu: Akustyka i realizm brzmienia, sporo basu, którego brakowało mi w Shure SRH940... (nie byłem zadowolony z tych słuchawek)

 

Pozdrawiam, jestem ciekaw waszych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze LCD-2

Szeroko używane w studiach, używają ich między innymi w BSE ;) Grado moim zdaniem to pomyłka, zwłaszcza do muzyki elektronicznej. Za to Audeze podobno idealnie się sprawdzają w takich gatunkach, ogólnie mało które słuchawki mają lepszy bas.

Ale i tak żadne słuchawki nie zastąpią porządnych monitorów bliskiego pola. Słuchawki w produkcji mogą służyć jedynie jako element pomocniczy a nie główne narzędzie do odsłuchów.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ich nie odsłuchiwałem, piszę tylko to na podstawie rozmów z kilkoma producentami DnB.

Za to na podstawie pomiarów nigdy nie nazwałbym Grado albo Denonów słuchawkami studyjnymi. Zwłaszcza Grado wyglądają śmiesznie przy Audeze

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=3221&graphID[]=2151&graphID[]=3921&scale=30

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=3&graphID[]=3221&graphID[]=2151&graphID[]=3921&scale=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUHAHAHA!

 

Chłop chce słuchawki do studia a wy mu audeze proponujecie! Albo jeszcze lepiej grado! HAHAH. Do studia potrzebne są słuchawki NEUTRALNE z płaską średnicą, dobrą górą i sceną i akuratnym basem.

Do słuchania na kanapie kupuj audeze - są świetne; grado ps1000 to perła, ale do studia???!!!!!!



Do studia najlepsze będą słuchawki studyjne - zobacz sobie Shure 1840; do odsłuchu to również świetne słuchawki; jedynie do metalu, techno i szaleńczego rocka się słabo nadają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że te Grado czy Denony to złe słuchawki, mogą tam grać nawet wyśmienicie. Do studia jak zauważył Samuel trzeba słuchawek neutralnych, gdzie obiektywnie Audeze są znacznie lepsze pod tym względem. Nie chcę tutaj zaczynać kolejnych potyczek na temat pomiarów, obiektywizmu itd.

Audeze poleciłem na podstawie rozmowy z producentami DnB. Po rozmowie z między innymi z członkami Black Sun Empire czy Concord Dawn, polecili mi właśnie Beyery DT770 Pro, Sennheisery HD600 oraz Audeze LCD-2. Podobno te ostatnie, czyli Audeze dają jako jedne z niewielu namiastkę tego co oferują monitory z porządnym subem.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 do studia? Ok, dzięki, tyle w temacie :). Niestety ale pod tym względem dużo lepsze byłyby już K550, HD600 do muzyki jak najbardziej, nawet w ciemno, ale nie poleciłbym ich do zastosowań studyjnych ze względu na charakter i brak bezwzględnej detaliczności, jaką moim zdaniem ten sprzęt musiałby się kierować. Może zadziwię swoją wypowiedzią, ale ze względu na szybkość i precyzję w zastosowaniach studyjnych nawet STAXa można o dziwo polecić, np. 4070, ale to już zupełnie inny temat i zupełnie inna liga.

 

EDIT: jeszcze jedna rzecz. Oba modele miał Majkel, PS1000 nawet widziałem tutaj w komisie, co oznacza, że finalnie to właśnie D7100 stały się jego wyborem. Można spróbować go zapytać o bezpośrednie porównanie.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że te Grado czy Denony to złe słuchawki, mogą tam grać nawet wyśmienicie. Do studia jak zauważył Samuel trzeba słuchawek neutralnych, gdzie obiektywnie Audeze są znacznie lepsze pod tym względem. Nie chcę tutaj zaczynać kolejnych potyczek na temat pomiarów, obiektywizmu itd.Audeze poleciłem na podstawie rozmowy z producentami DnB. Po rozmowie z między innymi z członkami Black Sun Empire czy Concord Dawn, polecili mi właśnie Beyery DT770 Pro, Sennheisery HD600 oraz Audeze LCD-2. Podobno te ostatnie, czyli Audeze dają jako jedne z niewielu namiastkę tego co oferują monitory z porządnym subem.
Od siebie dorzucil bym ATH-M50 no i moze SRH-840 - wczesniejsze odsluchy jednak wskazane

 

Poza tym co bylo nie tak z SRH-940 poza basem ?

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale audeze nie są neutralne; są to świetne słuchawki ale nie do studia. Mają bardzo nasycona barwę jak gęsty syrop - bardziej niż denon 7100, który też ma bardzo bogatą barwę, basior jak cholera itd. ale do studia never.



shure 1840 i tyle w temacie



jak chcesz neutralne, sterylne słuchawki to hd 800. tyle że życia ci braknie i forsy żeby tor do nich dobrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w shure 1840 bas jest "akuratny" :) - tak, nie schodzi do piekła i nie jest to basior a la ultrasone. Tak to prawda. No cóż, nie ma ideału.

Ale basiorek w grado jest bardzo fajny - mam 325is, kupuje r1i; przez wiele godzin słuchałem gs1000i oraz krócej ps1000 - dla mnie bas w grado jest bardzo mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padły takie modele jak srh840, dt770pro i m50 to na tej półce warto wspomnieć o hm5

Lekko wyżej to warto zastanowić się nad hp100

 

Wyżej to może t70 lub jeszcze wyżej t90? Nie znam ich ale z opisów wydają się ok.

 

Dzięki bamboszek za ciekawe info w sumie skoro sami producenci polecają LCD-2... A same słuchawki są zacne... ; )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze raz spojrzeć na
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID%5B%5D=3221&graphID%5B%5D=2151&graphID%5B%5D=3921&scale=30
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=3&graphID%5B%5D=3221&graphID%5B%5D=2151&graphID%5B%5D=3921&scale=30
Jaki kolor wygląda najbardziej akuratnie? Nie patrz tylko na podpisy z dołu.

 

dla mnie

Właśnie i tu się kryje problem. Gdzie dla Ciebie może być idealny, dla innego może być nie do zaakceptowania. Jak w jazzie, klasycznej czy nawet rocku może to się sprawdzać świetnie tak w przypadku dubstepu gdzie poniżej 100Hz znajduje się "kręgosłup utworu" może nie być już tak ciekawie ze względu na jakieś -20dB przy 20Hz

 

To prawię tak jakby sugerować się opinią kierowcy F1 zamiast kierowcy rajdowego przy wyborze samochodu terenowego, to i to kierowca, a który wie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam, ideału nie ma - tak, słuchawki przeze mnie wymienione będą słabe w tym zakresie, ale za to na górze i w średnicy będą o wiele lepsze



poza tym, bez obrazy, ale to "tylko" wykresy. Tak wiem, że są obiektywne przynajmniej itd. ale np. grado - wykres każdego modelu wygląda niemal tak samo, a czy graja tak samo??? Pasmo przenoszenia też jest, i jest niby sprawą obiektywną, a wiadomo przecież że nie do końca można się tym kierować - bo to co jest napisane a to co naprawdę wybrzmiewa to dwie różne sprawy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko fajnie - tylko do gatunkow bass heavy sluchawki operujace jedynie mid-bassem to nie najlepszy pomysl - strasznie latwo mozesz przesadzic z sub-basem, zwyczjnie go nie slyszac. Skonczysz pozniej ze spapranym mixem - nie twierdze bynajmniej ze sie nie da ale... Poza tym jezeli koledze brakuje basu w SRH-940 myslisz ze 1840 bedzie tu oczywistym step-upem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie gadajmy, ze w Grado PS-1000 nie ma niskiego basu. Jest on lepiej oddawany w HiFimanach HE-6. Co nie zmienia faktu, ze lepiej bedzie kupic Denony AH-D7100, glownie przez cene.

Bamboszek- Zaczyna sie to czego bardzo nie lubie. Negujesz opinie osob ktore dane sluchawki slyszaly, a sam ich nawet na oczy nie widziales.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso dobrze prawi :)

 

Realizacja materiału, monitoring materiału oraz finalnie jego odsłuch to są trzy różne sprawy, które skrajnie mogą wymagać kilku par słuchawek.

 

Co do Shure otwartych nie znam, ale SRH940 mogę polecić zdecydowanie, podobnie KRK KNS-8400, te drugie tanie a zasadniczo świetnie powinny się spisywać w monitorowaniu nagrania, podobnie Shure, które jak kolega wcześniej zauważył bas mają akuratny, ja prywatnie nie narzekam.

 

Denona i Grado nie znam, ale to chyba jednak słuchawki nastawione na "music pleasure".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj mikołaj, widzę że Ty tez pierwszego posta nie przeczytałeś...

 

Akustyka i realizm brzmienia, sporo basu, którego brakowało mi w Shure SRH940... (nie byłem zadowolony z tych słuchawek)

Z tych dwóch to rzeczywiście Denony będą sporo lepszym wyborem, ale jeszcze lepiej powinny się sprawdzić Audeze. No bo chyba nie od parady ludzie którzy grają kilkanaście lat DnB wybrali akurat LCD-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to rzeczywiście Denony będą sporo lepszym wyborem, ale jeszcze lepiej powinny się sprawdzić Audeze. No bo chyba nie od parady ludzie którzy grają kilkanaście lat DnB wybrali akurat LCD-2.

Bo maja dosyc miekki i gumowaty bas, co daje uczucie wiekszej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności