Skocz do zawartości

Modowanie Philips SHP5401


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
"Dzwonię to Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie", tfu! To nie to :P
Noc ciemna i oczy się kleją, ale mam pytanko do modujących, więc przejdę do rzeczy...

Mam sobie rzeczone Filipy z tematu, ale nurtuje mnie w ich kwestii jedna rzecz (jako, że nie znam się kompletnie na modowaniu czy recablingu słuchawek), a mianowicie czy da się zamienić kabel na gniazdo mini-jack? Tzn. wywalić kabelek i wstawić rzeczone gniazdo w miejsce, w którym wychodzi on z lewej obudowy przetwornika. Czy będzie tam miejsce na taki wynalazek? Bo wiadomo, że w teorii taki mod to nic wielkiego technicznie (przylutowanie sygnałów i masy z przetworników do gniazda zamiast do oryginalnego przewodu), ale czy jest tam miejsce na takie coś?
Pytam, bo są to bardzo wygodne dla mnie słuchawki, a mając taki "ficzer", mógłbym z nich korzystać także przy np. odbieraniu rozmów (podpinając kabel mini-jack<=>mini-jack z mikrofonem), że o łatwości ewentualnych wymian uszkodzonych kabli nie wspomnę. :)

Jeżeli jest to możliwe to prosiłbym o jakąś wycenę takiej usługi (w temacie lub na PM).
Nie są to słuchawki warte majątek, także nie oczekuję w nich Bóg-wie-jakiej jakości gniazda, bo byłoby to wysoce nieopłacalne i dźwiękowo nie wniosłoby niczego zauważalnego. Chodzi o samo nadanie im takiej funkcjonalności.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jak? Rozbierał ktoś te 5401? Jest tam miejsce na ew. gniazdo mini-jack? ;) pytam, bo mam fajny patent na przemalowanie ich, ale najpierw wolałbym wiedzieć czy bawić się w zwykły recabling czy może da się im zaaplikować gniazdo pod wymienne kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szerokość brzegu muszli (tego białego) w którym miałoby siedzieć takie gniazdo? Jeśli tylko jest miejsce, to z wstawieniem nie będzie problemu.

Kiedyś je rozbierałem - na długość (gniazdo wgłąb ) to na pewno miejsce jest, ale nie pamiętam jak tam z szerokością było.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale nie zaznaczyłem powiadomienia i mi Twoja odpowiedź umknęła ;)
Wrócę do domu to sprawdzę szerokość i podam. Wiesz, chciałbym korzystać wymiennie choćby z kabli, które mam do C750H (czy dłuższych, które też się walają po pokoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkopię, bo mam pytanko. mam ich brata bliźniaka, SHP5500 i bym się nimi trochę pobawił, bo fajne są. chciałbym trochę wycofać im górę, bo tną nią niemiłosiernie, a wpychanie płatków kosmetycznych między pady a przetwornik daje jakieś tam efekty, ale zbyt małe, a miejsca brak. jakiś inny materiał, który mi znacznie zmniejszy ilość góry bez utraty jej jakości i bez zamulenia reszty pasma? chętnie dodałbym jeszcze trochę wypełnienia na przełomie basu i średnicy (acz nie w jakichś spektakularnych ilościach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Play masz ten egzemplarz co od jakiegoś czasu po forum krąży? Ze 3 lata temu miałem akie, gdzie ktoś usunął oryginalną fizelinę wokół przetwornika a później przykleił na kropelkę taką cieńszą jak z ochraniaczy na obuwie. Basu to one nie miały i to na 99% spowodowane jest zmianą tej fizeliny. Dorzuć druga warstwę (słabszy efekt), albo od wewnątrz pianką podklej - mocniejszy efekt, może być mocno zmulone brzmienie. Mod z pianką potrafił mi zamulić nawet zwiewne HD565.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności