Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio jakoś mnie naszło na film Dredd (2012) z Karlem Urbanem. Parę tygodni wcześniej był John Wick 3 (Parabellum). Zacząłem też oglądać Upiory Wojny (horror wojenny). Ale nie skończyłem jeszcze. Może dokończę.

W dniu 24.01.2021 o 20:58, espe0 napisał:

Kto widział trailer Godzilla vs Kong?? Jako fan SF muszę przyznać że po trailerze czekam na ten film jak dziecko na święta :D

Widziałem i mam mieszane uczucia. Pamiętam że gumowa japońska Godzilla walczyła w obronie ludzi. Np. Z Mechagodzillą. A tu ludzi broni Kong... Znaczy Czarni biją Żółtych ? ;)

 

Ogólnie za dużo jest tych filmów superbohaterskich. Może jakoś ożywią kino superpotwory ? :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dredd był świetny. Bardzo brakuje mi ostatnio takich filmów z kameralnymi historiami osadzonymi w większym świecie. Żadnego ratowania świata, egzamin na sędziego, zamknięta lokacja, wyraziste charaktery i reżyser który je rozumie, rewelacyjny OST. Szkoda że nie osiągnął sukcesu w Box-office.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna z tatuażem.

The Girl with the Dragon Tattoo.

Jest wersja skandynawska z 3 odcinków Millenium.

Jednak ten z 2011 też wart obejrzenia. Nakręcony na podstawie powieści Stiega Larssona "Millenium" Ja wolę serię trzech odcinków.Polecam bo doskonale nakręcone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Child 44 Obejrzałbym film nawiązuję do ZSRR i oddaje klimat jaki towarzyszył w tych czasach. 

Aktor Hardy gra i podobno fajny. 

Ciekawe czy jest gdzieś do obejrzenia online.

 

Brudny szmal. The Drop.

Thriller zrealizowany przez Michaela R. Roskama ("Głowa byka") na podstawie opowiadania Dennisa Lehane'a, autora "Wyspy tajemnic" i "Rzeki tajemnic". Barman z podrzędnego lokalu w podejrzanej dzielnicy Nowego Jorku uwikłany jest w proceder prania brudnych pieniędzy lokalnej mafii. Gdy część pieniędzy pada łupem złodziei podczas rabunku, na jaw wychodzą pilnie strzeżone sekrety z przeszłości i zaskakujące motywacje działań bohaterów. Ostatnia rola zmarłego w 2013 roku Jamesa Gandolfini, niezapomnianego bohatera serialu TV "Rodzina Soprano".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś jeszcze nie widział, to polecam obejrzeć "Ścianę", zwłaszcza jeśli się jest fanem Pink Floyd. Film jest w całości oparty na albumie Floydów "The Wall", będący niejako jego wizualizacją, a scenariusz do niego napisał sam Roger Waters.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj obejrzałem Oszukana z 2008 roku. Chodziło tylko o zaginięcie dziecka.

Początek nijaki ale ogólnie później ciągle coś się działo że trzymał w napięciu.

Reżyser Clint Eastwood dobre filmy robi.

Tak samo jak film muł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 12:11, THABAL napisał:

Jak ktoś jeszcze nie widział, to polecam obejrzeć "Ścianę", zwłaszcza jeśli się jest fanem Pink Floyd. Film jest w całości oparty na albumie Floydów "The Wall", będący niejako jego wizualizacją, a scenariusz do niego napisał sam Roger Waters.

Szukałem tego filmu ale nwm czy na polskich serwisach jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności