Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Tenet od strony wizualnej dobry, od dzwiekowej bardzo dobry. Fabuła, szczerze mówiąc, dosyć "tania" jak na Nolana. Reżyser bawi się jak zwykle czasoprzestrzenią - w tym wypadku jest to założenie nieliniowości czasu (więcej nie zdradzę, żeby nie spoilować). Ja się zawiodłem, bo jednak do takich tytułów jak Interstellar, Incepcja czy Prestiż sporo brakuje, ale i tak wg mnie warto oglądnąć.

Ps. Aktor grający głównego bohatera jakiś taki Nicolasowo Cage'owy - cały czas ten sam grymas, nie polubiliśmy się tutaj ani w "BlacKkKlansman", który widziałem niedawno.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenet - widowisko wizualno - dźwiękowe. Dobrze prowadzone postacie i wszyscy aktorsko dali radę wyśmienicie. Dobre tempo, kilka fajnych scena akcji, końcówka to już odlot, a początek to dobry kryminał szpiegowski. Od pierwszej sceny w operze  wsiąknąłem w film i nawet nie zauważyłem kiedy czas minął. Kwestia podróży w czasie zawsze jest rozczarowująca , właśnie przez swój paradoks. Całość może nie mistrzostwo ale kilka klas wyżej ponad dobre rzemieślnicze kino akcji.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 14:55, PeepingTom napisał:

Sputnik (2020) - drama/thriller sci-fi, Rosja. Polecam. Debiut pełnometrażowy obiecującego rosyjskiego reżysera. Oceniam dużo wyżej od jakiegokolwiek sci-fi z ostatniej co najmniej dekady, z hollywoodzkimi 'hitami' na czele gdzie za setki mln $ dostajemy rozrywkowy badziew albo pozujące na inteligentne scenariusze z tak podstawowymi błędami logicznymi, że cała historia traci jakikolwiek sens bytu. Tu praktycznie do niczego nie mogę się przyczepić, ode mnie mocne 8/10.

https://www.imdb.com/title/tt11905962/

 

Właśnie sobie oglądam... słaby jest i niestety nielogiczny. Jak się to UFO dostało do kapsuły? Jeśli rozdarłoby poszycie statku, to statek by się spalił w atmosferze. Na dodatek ruscy naukowcy chcą rozdzielić hosta i pasożyta, nie wiedzą jak i nie podali kosmicie wódeczki? Nie wierzę. Kompletnie nierealne.

 

  

W dniu 10.08.2020 o 06:36, Lord Rayden napisał:

Obejrzałem Old Guard. Ot takie trochę naśladownictwo John Wick . Słabsze ale da się obejrzeć z braku laku. Tylko po co wątek homoseksualny wciśnięty na siłę i oczywiście obrażanie chrześcijaństwa. Chyba będzie kolejna produkcja z tego cyklu.

 

Natomiast fajniejszy wydał mi się szpiegowsko-sensacyjny Unlocked. Klasyczny do bólu ale sprawny i nie nudzący. Też Netflix.

 

Gentelmeni Guya Ritchie - świetna zabawa filmem gangsterskim.

 

To jeszcze coś gorszego od Johna Wicka da się zrobić? :P To już The story of Ricky był lepszym filmem.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

Kwestia podróży w czasie zawsze jest rozczarowująca , właśnie przez swój paradoks.

Paradoks dziadzi mnie nie razi, uwielbiam Terminatora. Miałem wrażenie, że muza czasami dawała radę, ale w kinach jest tak głośno, że trudno ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.10.2020 o 18:56, Wisting napisał:

My Way - historia Koreańczyków podczas II wojny. Świetne sceny batalistyczne.

 

 

Screenshot_207.jpg

Podobno dobry ale w moim kraju zabroniony

 

Jakby ktoś embed link z cda mógłby wrzucić to może odpaliłbym

 

 z napisami znalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowca Czarownic - nastawiałem się na ostrą lipę, a nawet podobał mi się. Lubię takie niespodzianki. A jeśli chodzi o słuchawki to Boltune BH011 nawet dają radę, chociaż jakieś cudowne nie są i śmierdzą chemią.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tenet wczoraj oglądnąłem i muszę powiedzieć ze to fatalny film. Przez 90% czasu człowiek patrzy na jakieś wydarzenia i nie ma pojęcia co się w ogóle dzieje. Po oglądnięciu całości zaczyna to mieć jakiś sens i jestem pewien że jak by to sobie wszystko rozrysować na wielkiej tablicy to z pewnością wszystko się pięknie ze sobą domyka tylko że to nie zmienia faktu że sposób w jaki ten film nakręcono sprawia że się go po prostu źle ogląda. Spodziewałem się też jakichś większych fajerwerków jeśli chodzi o efekty specjalne a jest tak tylko ok. Nic nie rzuca na kolana i nie chciało by mi się tego oglądać drugi raz. Aktorzy meh ale cieżko mieć do nich pretensje bo i nie mieli w tym filmie nic do zagrania.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ogląda "Króla" według książki Szczepana Twardocha ? Leci na CANAL+

Fajny serial , dla mnie rola życia Borysa Szyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 17:56, marco-polo napisał:

Modyfikowany węgiel. Zrobiony film na podstawie anime Carbon altered. Science Fiction

 

 

Screenshot_23.jpg

Błąd. Najpierw były książki (3 części, Altered Carbon to nazwa pierwszego tomu), potem był serial (2 sezony, pierwszy genialny, drugi gniot jakich mało), a potem Netflix poszedł w Anime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spawn napisał:

Tenet wczoraj oglądnąłem i muszę powiedzieć ze to fatalny film. Przez 90% czasu człowiek patrzy na jakieś wydarzenia i nie ma pojęcia co się w ogóle dzieje.

Nolan się skończył na Prestiżu. Nie rozumiałem podniety jego późniejszymi filmami, a "przez 90% czasu człowiek patrzy na jakieś wydarzenia i nie ma pojęcia co się w ogóle dzieje" z tym przeszedł sam siebie w ostatniej części Batmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia Sisters na Netflixie.

Bardzo dobry western, u mnie 8/10. Klimat taki jak w Unforgiven i True Grit (ten Cohenów).

John C. Reilly, Joaquin Phoenix i Jake Gyllenhaal w świetnej formie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Tenet dla mnie też był może nie rozczarowaniem, ale pozostawił pewien niedosyt. Ogólnie temat nie ukrywam, że bardzo ciekawy, jednak mam wrażenie, że nie do końca podjęty odpowiednio. Nie chcę tutaj wrzucać spoilerów, ale pewne rzeczy - podkreślam, jak dla mnie - nie trzymają się całości i burzą całościowy odbiór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności