Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.antyradio.pl/Filmy-i-seriale/Filmy/Przeminelo-z-wiatrem-zniknelo-z-HBO-Powodem-byly-rasistowskie-tresci-zawarte-w-filmie-41791

Przychodzi mi do głowy Orwell i 1984. Przemontowują historię (na razie filmu nagrodzonego Oscarami) w imię histerii. U nas już się mówi o wycofaniu z lektur W pustyni i w puszczy (a więc filmu też, szczególnie starszej wersji).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem całą serię Fringe. Czy ktoś poleci coś podobnego? Almost Human podobno podobne do tego i sense8. Nie wiem co się zmieniło na przestrzeni lat z tymi serialami. Ktoś coś poleci dobrego? Fringe było ok bo miał zakończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Grow napisał:

Polecam Millennium  https://www.filmweb.pl/serial/Organizacja+śmierci-1996-31450
Chris Carter (X-FIles) w mroczniejszym wydaniu.

Dzięki. Zobaczę co to. Wiem że jeszcze dawno temu była animowana francuska wersja Ulisses czy jakoś tak w kosmosie w odkrywaniu róznych galaktyk.

 

Jednak to było dobre 25 lat temu jakoś tak jak nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Dosięgnąć kosmosu - https://www.filmweb.pl/film/Dosięgnąć+kosmosu-1999-8267

 

Film o młodzieńczych marzeniach i upartym dążeniu do ich spełnienia.

Jeśli ktoś oglądał i podobał mu się film "Prawdziwa Historia" z Hopkinsem to istnieje spora szansa, że i ten podejdzie ;) Dostępny na Netflix. Ode mnie 8/10

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 21:26, Wisting napisał:

Greyhound, niezłe kino wojenne z T. Hanksem.

Widziałem, potwierdzam, bardzo dobre kino wojenne. Trzyma w napięciu, świetne zdjęcia i Tom Hanks w roli głównej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie "Greyhound" to takie coś trochę powyżej średniej, ale w żadnym aspekcie duszy nie urywa.

 

"Das Boot" Petersena ciągle lata świetlne przed kolejnymi, nowszymi produkcjami traktującymi o walkach aliantów z U-bootami podczas II WW.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sp5it napisał:

Das Boot to klasa sama dla siebie. Lubię obejrzeć od czasu do czasu.

Wiecie że jest nowy serial na podstawie Das Boot. Już drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lord Rayden napisał:

Wiecie że jest nowy serial na podstawie Das Boot. Już drugi sezon.

Obejrzałem, to już nie to samo. Trochę inny klimat, akcja podzielona na dwa wątki. Pierwszy sezon był jednak wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

Wiecie że jest nowy serial na podstawie Das Boot. Już drugi sezon.

 

Ten Lordzie?

 

https://www.filmweb.pl/serial/Okręt-2018-783589

 

Podobno nic specjalnego, ale nie mnie ferować wyroki, bo go nie oglądałem, natomiast był też serial, a właściwie to serialowa wersja "Das Boot":

 

https://www.filmweb.pl/serial/Okręt-1985-303683

 

Oglądałem to kilka lat temu i trzyma poziom wersji kinowej :)

 

 

A tak z innej beczki. Nie jestem rasistą, ksenofobem itd. Nigdy nie byłem i być nie zamierzam ale ta poprawność polityczna, rasowa itd. Netflixa zaczyna mnie serdecznie wkur... Otóż kilka dni temu zabrałem się za coś takiego: https://www.filmweb.pl/film/The+Old+Guard-2020-843004  Abstrahując od miałkości fabuły, płytkości całości (w sumie to dziwię się, że tak dobra aktorka jak Theron partycypowała w czymś takim) i gdzieś w połowie filmu go wyłączyłem. Wyłączyłem w chwili kiedy zobaczyłem dwóch całujących się facetów w furgonetce. Nie mam nic do gejów/lesbijek, to indywidualna sprawa każdego człowieka z kim sypia. Ale...nie. Nie musi mi być to na chama wpychane, wylewać się z ekranu. Więc... nie. I Netflix ma u mnie dużego minusa za to, co stara się promować.

 

I chyba tylko "Dark" był na wskroś neutralny jeśli chodzi o kolor skóry i preferencje seksualne, pomijając jednostkowy przypadek  żonatego faceta odkrywającego, że jednak bardziej pociągają go chłopcy i korzystającego z usług męskiej prostytutki.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary serial Okręt był jak najbardziej ok. Nowy zacząłem oglądać ale przerwałem z jakiegoś powodu. Bardzo był zagmatwany .

 

Zmartwiliście mnie tym Old Guardem... Miałem zamiar oglądać. Podzielam spostrzeżenia @Thomm a. Za dużo nachalnych wątków już nie tylko homo ale i trans i innych. Np. w nowym ST Discovery. Albo ciemnoskórzy aktorzy w filmach "historycznych" (epoka arturiańska i Murzyni w Anglii ?).

Dawniej w filmie gej to zwykle był jakiś artysta, baletmistrz, aktor. No bo takie "swobodne" środowisko. I to było zrozumiałe. W innych wątkach nikt na siłę nie pchał swojej seksualności na piedestał. 

Czarno-białą załogę Nostromo w Alien i skład drużyny kolonialnych Marines z Aliens przyjmowało się naturalnie. I tam skład "rasowy" był normalnością. Ale nie było to nachalne, po prostu zwyczajne.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Thomm napisał:

A dla mnie "Greyhound" to takie coś trochę powyżej średniej, ale w żadnym aspekcie duszy nie urywa.

 

"Das Boot" Petersena ciągle lata świetlne przed kolejnymi, nowszymi produkcjami traktującymi o walkach aliantów z U-bootami podczas II WW.

Nie można zapomnieć o " Polowanie na Czerwony Październik".

Także historia Gustavsona historyczny na temat jak rosyjski uboot zatopił niemiecki okręt gdzie zginęło więcej ludzi niż na titanicu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 23:56, sp5it napisał:

Jestem po 2 sezonie. Miło się ogląda.

Justified

 

Skończyłem 6 sezon, cholera, będzie mi brakować tego serialu.

Polecam. Jest świetny.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz dzielić się z przyjaciółmi sekretami ,to co z ciebie za przyjaciel"(Auggie Wren)
"Właśnie,życie bez tego nic nie było by warte"(Paul Benjamin)

 

Smoke 1995

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Mam pytanie polecacie jakieś filmy aby odczuć te różne specjały które oferują w muzyce na słuchawkach? Na głośnikach to z chęcia Bower & Wilkins s652 version 2 ale już ich nie produkują. Chyba że macie jakieś ciekawe propozycję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 10:43, Wisting napisał:

Beyond Outrage, II część trylogii Yakuza Takeshi Kitano. Cała trylogia jest niezła.

Z chęcią gdzie tą całą trylogię można obejrzeć?

W dniu 19.07.2020 o 21:01, Lord Rayden napisał:

Wilhelm Gustloff ?

Tak to poprawnie myślisz o tym samym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności