Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kolega poszukuje trochę mocniejszego kina to polecam produkcję z dalekiego wschodu, a nie hollywoodzką papkę, tam się tak nie cackają, a jak ma być brutalnie to dokładnie tak to wygląda, sporo filmów azjatyckich które kiedyś już widziałem i okazały się sukcesem doczekały się za wielką wodą swojej wersji, bo jak wiadomo głupi amerykanie nie znają filmów zagranicznych ;)

 

Zgadzam się np: Raid 1 i 2 z indonezji - bardzo fajne sceny walki (bardzo wymęczy kino domowe.. :) )... czy południowokoreański Oldboy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie obejrzałem film "Bogowie" - naprawdę świetna polska produkcja

 

NIedawno widziałem jeszcze "Suite Francaise" - druga wojna światowa - miłość niemieckiego oficera i Francuzeczki, bardzo dobre kino i dobrze zagrany

 

Wczoraj w TV z kolei leciał film "Biegnij chłopcze biegnij" również rewelacja, reżyser i scenarzysta niemiecki, ale polska obsada. Polecam. Moim zdaniem dość realny bez propagandy. Polacy przedstawieni właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lone Survivor - taki modny ostatnio, amerykancky dramat wojenny na faktach autentycznych...

ode mnie - no cóż, jedna historia na milion innych, bardziej tragicznych, może się od czasu do czasu zdarzyć ;)

 

dziś przymierzam się do obejrzenia Odysei kosmicznej 2001 Kubrick`a... trochę cykam, bo wielu pisze, że to ciężki film :D

no nic, z Mechaniczną Pomarańczą i psychopatycznym audiofilem już się zmierzyłem, więc może tu też dam radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przymierzam się do obejrzenia Odysei kosmicznej 2001 Kubrick`a... trochę cykam, bo wielu pisze, że to ciężki film :D

no nic, z Mechaniczną Pomarańczą i psychopatycznym audiofilem już się zmierzyłem, więc może tu też dam radę :D

Tylko walnij ze dwie kawy, bo akcja jest wartka, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podejście do odysei raz na 5 lat. Jeszcze mi się nie udało dotrwać do końca, ale za każdym razem zasypiam coraz później.

Spiesz się więc, bo przyjdzie taki moment w Twoim życiu, że będziesz zasypiał na wszystkim po 10 minutach ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podejście do odysei raz na 5 lat. Jeszcze mi się nie udało dotrwać do końca, ale za każdym razem zasypiam coraz później.

 

Też się przymierzałem, do czasu do kiedy w studyjnym kinie puścili ją na dużym ekranie, jak już przyswoisz tempo filmu jest świetny ;) Tym bardziej jak się ogląda z porządnym nagłośnieniem na dużym ekranie właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ja rok temu pierwszy raz się wziąłem za Odyseję. I owszem, było ciężko, ale przełknąłem cały film na "raz". Trzeba po prostu oswoić się z tempem i pozwolić umysłowi wsiąknąć w film zamiast myśleć "kurrr*a kiedy to się skończy" albo "hmmm co by tutaj zjeść na obiad" :D Generalnie polecam, naprawdę warto :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Odyseja to klasyk i nie należy do niej podchodzić jak do kolejnej 2-godzinnej rozrywki ;)

 

Polecam trzy świetne polskie filmy - Przypadek Kieślowskiego, Pociąg z Lucyną Winnicką i Niemczykiem oraz mini-serial Ziemia obiecana - trzy świetne filmy.

Zakładam, że Nóż w wodzie znacie ;)

 

Długie ujęcia, krystalicznie czysty dźwięk(magnetofony Nagry?), doskonała gra aktorska, realizm.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Marsjanin"

 

Czytałem książkę, kilka miesięcy temu nie wiedząc, że będzie ekranizacja.

Książkę czyta się dobrze. Fajnie i logicznie wszystko poukładane.Z dosyć solidną, ale nie nużącą podstawą naukową.

Gł.bohater, mózgowiec jak cholera ( chyba tylko tacy tam w końcu polecą ), ale luzak i jajarz podchodzący do wszystkiego z humorem.

 

Ciekawe na ile odbiega ekranizacja od powieści.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obejrzałem "Southpaw" i jak dla mnie jest to po prostu solowa popisówka Jake'a niewiele tylko ustępująca kreacji z fenomenalnego "Nightcrawler". Po filmie bokserskim nie spodziewałem się czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu powyższej recenzji cieszę się, że przeczytałem książkę, bo gdybym najpierw obejrzał film, po książkę pewnie nie sięgnąłbym.

Jeśli recenzja mówi prawdę o filmie to odbiega on znacznie swoim nastawieniem od książki.

Książka jest na serio,trzyma w napięciu, ma nieoczekiwane zwroty akcji, a humor w mniej zawarty oraz optymizm tworzy sam główny bohater bo taki ma po prostu charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obejrzałem "Southpaw" i jak dla mnie jest to po prostu solowa popisówka Jake'a niewiele tylko ustępująca kreacji z fenomenalnego "Nightcrawler". Po filmie bokserskim nie spodziewałem się czegoś takiego.

E tam, Southpaw jest co najwyżej poprawny, typowe powielanie wielokrotnie wykorzystywanych motywów i tylko dzięki grze Gyllenhaala da się to obejrzeć... na dobrą sprawę mogłoby się to nazywać Rocky 50 i na jedno by wyszło.

 

Ja tam jestem ciekaw czy Sicario daje radę, no i czekam na nowe Stare Ware oraz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem poinformować - obejrzałem Odyseję Kosmiczną 2001 :D

bardzo ładny film ale... gdybym miał go obejrzeć kiedyś jeszcze raz to bez dietyloamidu kwasu D-lizergowego nie podchodzę do tego dzieła haha :D

 

btw co sądzicie o Odysei Kosmicznej 2010? warto looknąć? i czy zaopatrzyć się lepiej zawczasu w środki halucynogenne przed seansem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności