Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

The Cobbler - przyjemna ścieżka dźwiękowa. Jak na typową amerykańską komedię z Sandlerem, film nie był kretyńsko głupi. Był wręcz przyjemny. Do piwka w mieszanym towarzystwie- zdecydowanie polecam.

 

St. Vincent - doskonały, słodko-gorzki film z Billem Murrayem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skusiłem się dzisiaj na nowego Mad Maxa i cóż... słabo, bardzo słabo.

Fabuły to tam praktycznie nie ma, postacie groteskowo komiczne, sam Max drewniany do granic możliwości - Hardy na ogół sprawdza się w rolach groźnych mruków ale tu ewidentnie dał ciała, wręcz sprawia wrażenie gościa mocno słabującego na umyśle, który od czasu do czasu coś tam duka pod nosem.

Efekty zrobione bardzo fajnie ale... same efekty to trochę za mało.

Twórcy zdecydowanie nie udźwignęli tematu, nie żeby stare Mad Maxy były genialne ale przynajmniej miało to ręce i nogi, no i Gibson świetnie sobie radził w roli zimnego gościa po przejściach.

Ja już chyba wolę obejrzeć przecudaczoną trzecią część z Tiną niż tego potworka.

 

p.s.

Jedynie Charlize dała radę jako Furiosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka też juz była lekko pod publikę robiona. Czwórki nie widziałem, ale wszyscy mówią, ze to film, który ma robić WOOOOOW akcją i ogólną rozpierduchą.

 

Najlepsza i tak była dwójka ;)

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A propos Gibsona. Odświeżam sobie serię "Lethal Weapon". Dzisiaj obejrzałem część trzecią. Jedynka jest dla mnie arcydziełem. Z każdym kolejnym numerkiem mamy tendencję spadkową... a mimo to jak na dzisiejsze standardy "trójka" jest genialnym filmem. Od początku do końca. Zwłaszcza, że w czołówce śpiewa Sting, a napisom końcowym towarzyszy duet Eric Clapton & Elton John :D To były naprawdę świetne lata dla kina, muzyki, całego przemysłu rozrywkowego! A teraz? W filmach tylko efekty specjalne się liczą... A aktorstwo? Co najwyżej poprawne. Ale ze świeczką szukać takich charakterów jak Gibson ze swoim szaleńczym błyskiem w oku czy narwaniec Joe Pesci. Przecież to jest niepojęte, żeby taki drugoplanowy kurdupel (sorki, to dla wzmocnienia obrazu sytuacji) zagarniał swoim rozkrzyczanym słowotokiem całe ujęcie. Jaki współczesny aktor potrafiłby tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał tu ktoś o Ex Machina? Świetne, wręcz oldschoolowe sci-fi. Minimalistyczne, bez niepotrzebnych hollywodzkich zabiegów, czy też przydługich, egzystencjalnych monologów. Historia trzyma się kupy, fajnie przedstawiona, aktorstwo na plus, szczególnie główna babeczka. Polecam, dla fanów Lema powinna być gratka i świetnie spędzony czas przy seansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi. Ogladalem poraz kolejny i było super, a Bayery zauwazylem za pierwszym razem.

 

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szybka siódemka jako film akcji typu mission impossible to bym powiedział że bardzo fajny. Dużo się dzięje i jest entertaining ale jako szybscy i wściekli to na maxa przegięcie. W tej części wszyscy są expertami od walki wręcz na poziomie bruca lee oraz wszystkie agencje wywiadowcze się zabijają aby bohaterowie dla nich pracowali. No kaman! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogowie- jeden z najlepszych Polskich filmów ostatnich lat. 8,5/10 jak dla mnie. Ważne, że nie nie dołujący jak większość Polskich filmów, po których nie ma się ochoty nawet żyć.

Edytowane przez REZOK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa filmy o schizofrenikach rage.gif

 

1. The Voices (2014) - przewidywalny i tępy, pisali, że thriller/komedia kryminalna a to po prostu parodia jednego i drugiego :D

2. Donnie Darko (2001) - wciągający, trochę SF i urojonej podróży w czasie, więcej nie napiszę ale polecam :)

 

edit: aaa, no i fajne piosenki lecą w tym drugim ;)

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Run all Night" z Liamem Neesonem i Edem Harrisem. Naprawdę polecam! :)

 

A "Krwawy sport" to dno, które mogło być fajne dla 5cio latka i dlatego niektórzy mają do tego filmu sentyment, ale lepiej niech nie wracają do niego po latach... szkoda psuć sobie dobre wspomnienia.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności