Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Borderland: From Latvia to Kazakhstan Sociopolitical, Travel Documentary hosted by Jelle Brandt Corstius, published by VPRO in 2015

8 odcinków, dokument o krańcach byłego Sojuza. A piszę tutaj, bo jest to dokument, nie fikcja.

http://docuwiki.net/index.php?title=Borderland:_From_Latvia_to_Kazakhstan

Borderland-From-Latvia-to-Kazakhstan-Cover.jpg

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też zakładam, że Finchera za bardzo już nie chcą, jego ostatnie filmy nie były jakimiś kasowymi hitami. Gone Girl zarobiło całkiem nieźle (choć nie wiem, jak wypadały koszty marketingowe, ale nawet z nimi wyszli sporo na plus, patrząc na to, ile przeznaczyli na produkcję filmu), ale już jego ostatnie twory szału nie robiły w Box Office. Szczególnie głośno jest o Dziewczynie z tatuażem... A Sony teraz zamierza wystrzelić z czapy ekranizacją części napisanej nie przez Larssona, jakby reszta nie istniała... ech, szkoda gadać.

No i trzeba dodać, że Fincher za byle grosze filmu nie zrobi. Wie, ile potrzebuje, by osiągnąć to, co chce osiągnąć. I raczej na kompromisy za bardzo nie chce iść, stąd między innymi niedogadanie się z HBO w sprawie Utopii. Chciał 100 mln, HBO nie chciało dać. Koniec tematu. :) Szkoda, że HBO wolało pakować grube siano w taki np. Vinyl (bo Scorsese znaczy więcej niż Fincher), który okazał się fiaskiem (sam serial był rozczarowujący, choć ciągle trzymający niezły poziom). 

Może też dlatego zamierza nakręcić kontynuację World War Z, bo wierzy, że jest w stanie osiągnąć sukces finansowy (pierwszy film zarobił prawie 550 mln, choć budżet do małych nie należał, ale zakładam, że udało sie wyjść wystarczająco na plus, że wytwórnia chce kontynuacji) i dzięki temu wróci bardziej do gry. 

Z Netflixem się udało, bo on szasta kasą na lewo i prawo (oby im się to nie odbiło...), no i sukces House of Cards swoje też zrobił. 

 

Przecież nie porównuję serwisów samych w sobie, bo oba to agregatory recenzji, a wspomniałem o obu dlatego, że są różnice w liczbie recenzji (w przypadku 2049 na RT prawie dwa razy więcej) i wysokości średniej oceny. 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam kolejny film warty uwagi: "Split" (2016), o gościu z rozdwojeniem osobowości. Dobre aktorstwo - zwł. głównego bohatera męskiego filmu.., niezły klimat, mroczne, ciekawy obraz o tym zaburzeniu, choć na koniec trochę za bardzo s-fi się z tego robi. Polecam przyjrzenie się aktorowi, które grał postać cierpiącą na tę dolegliwość: James McAvoy .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument Sound City

warto obejrzeć, nie liczy się perfekcja, najwyższa jakość dźwięku tylko ludzie i muzyka.

.. o cyfryzacji w studiach (PROtools itp.) która zabiła klimat nagrywania płyt. 

 

 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BamboszeK said:

Również polecam, bardzo fajny film. Tylko imho trochę na odwrót, praktycznie cały film był o perfekcji i unikatowym dźwięku studia oraz konsoli Neve :P

studio to nie było perfekcyjne bo było analogowe :P

cyfrowa perfekcja dała to co mamy obecnie - żenadę  

Sound City - Real to Reel fajnie brzmi na X2 w przeciwieństwie do K702 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade Runner 2049 - nie jest to żadne arcydzieło, ale film nie jest też gorszy od filmu Scotta. Trochę więcej spodziewałem się po fabule, która toczy się dość przewidywalnym torem i jest znaczniej mniej skomplikowana, niż niektórzy to sugerowali. Ale poprzednia część pod tym względem była też bardzo skromna. Jak dla mnie Denis aż za bardzo starał się uchwycić ducha Blade Runnera (to samo tyczy się muzyki, która mimo wszystko jest bardzo dobra, ale też za bardzo próbująca przypominać Vangelisa w moim odczuciu), niby jest w tym świeżość, ale niestety bierze z pierwszego filmu wszystkie zalety, ale też i wady (i ma też kilka scen, która za bardzo nam wykładają pewne rzeczy, jak w zakończeniu Arrival, to mi się nie podobało). Podobały mi się za to nawiązania do książkowego oryginału. Miałem pewne przypuszczenia i się sprawdziły. Aktorsko - chyba nikt się nie wspiął na wyżyny, każdy trzymał bardzo dobry poziom (Gosling i Hoeks zdecydowanie się wyróżniają). Jedynie do postaci Leto nie do końca byłem przekonany, trochę jest przesady w jego grze albo przynajmniej balansował na granicy, łatwo było o przedobrzenie, a czy przedobrzył, to już kwestia indywidualnego odbioru, na szczęście ma mało minut na ekranie. Ford - staruszek i to niestety widać, już ciężko się na niego patrzyło w Przebudzeniu mocy (kończ waść...). 

A tak poza tym 2049 to wizualna orgia. Niektóre sceny to istny opad szczeny. I polecam - dziś takich filmów wysokobudżetowych już się po prostu nie robi, jest bardziej kameralny, niż mogłoby się wydawać, nowy Blade Runner to wyjątek od niepamiętnych czasów. :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR 2049 podobał mi się. Widzę jednak brak tej "gęstości" jaką miała jedynka. Brak postaci na miarę Roya Batty (Luv próbuje go dogonić). Ciągły deszcz budził jednak większe poczucie dyskomfortu i zagrożenia. 

 

Muzyka nie dorównuje muzyce Vangelisa. Niestety. Musiałby ją napisać i zagrać sam Vangelis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę parę pozycji, głównie ze względu na ciekawe podejście do tematu:

 

"Wiecznie żywy" (2013) - zombie to też ludzie, podsumuję najkrócej to tak :) i w ogóle ciepły film, a takie produkcje są potrzebne. Założę się, że wstęp do filmu Was "rozwali" :). Sam początek nawet 10/10 :) .

 

"Maggie" (2015) - jeśli komuś nie przeszkadza, że Arnie (Schwarzenegger) też potrafi zagrać nieźle w dramacie i znowu temat zombie pokazany w inteligentny sposób, film opisywany jako horror, ale horrorem jest bardziej to co przeżywają główni bohaterowie.

 

No i koniecznie "Bliźniacy" (1988) też z Arniem, też nietypowo, bo komediowo (choć podobne role już miał - np. w "Pamięci absolutnej" - którą notabene polecam, tym którzy nie znają..), do tego deVito i naprawdę dźwigają ten film i b. miło spędziłem te 2 godziny któregoś wieczoru na zasadzie - a była sobie taka fajna komedia, to ją sobie obejrzę.

 

BR 2049 jeszcze nie widziałem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR 2049 podobał mi się. Widzę jednak brak tej "gęstości" jaką miała jedynka. Brak postaci na miarę Roya Batty (Luv próbuje go dogonić). Ciągły deszcz budził jednak większe poczucie dyskomfortu i zagrożenia. 
 
Muzyka nie dorównuje muzyce Vangelisa. Niestety. Musiałby ją napisać i zagrać sam Vangelis.

Mi też się podobał, muzyka pasuje do obrazu, słuchana wcześniej przed filmem mniej mi podeszła, razem jest znacznie lepiej, choć przesadne są dźwiękowo sceny lotów, reszta ok, no może poza królem;)
Dobra kontynuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bokrug napisał:

Wizualnie myślę, że długo nic nie przebije BR 2049. Scenariusz niestety płycizna :(

No, jeśli Deakins nie dostanie w końcu Oscara za zdjęcia to nie wiem kto zasiada w tych komisjach ;)

Nie wiem czy wiecie, ale założenie było takie, że w scenografii to budują co tylko mogą, żeby aktorzy mogli poczuć, a nie wyobrażać sobie na podstawie obrazków przechadzając się wśród blue boxów. Deakins szalał z oświetleniem. Są sceny gdzie ilość użytych świateł po prostu masakruje. Jako fotograf mam cały czas szczękę przy ziemi.

Scenariusz jak scenariusz, ale i tak porwali się na słońce z motyką proponując młodemu ( niecierpliwemu ) widzowi tak powolną narrację ...

Wg. mnie bardzo udana kontynuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam "Pozwól mi wejść" - zarówno wersję szwedzką, jak i amerykańską. Mam słabość do tych produkcji i do talentu oraz wdzięku aktorki młodego pokolenia Chloë Grace Moretz .

 

Mało filmów naprawdę cenię, ale ten polecam każdemu. Te filmy mają w sobie klimat niesamowity i te proste historie tak przykuwają uwagę i poruszają wyobraźnię, serce, że warto je znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Introverder napisał:

Ja polecam "Pozwól mi wejść" - zarówno wersję szwedzką, jak i amerykańską. Mam słabość do tych produkcji i do talentu oraz wdzięku aktorki młodego pokolenia Chloë Grace Moretz .

 

Mało filmów naprawdę cenię, ale ten polecam każdemu. Te filmy mają w sobie klimat niesamowity i te proste historie tak przykuwają uwagę i poruszają wyobraźnię, serce, że warto je znać.

Ha, nie wiedziałem że jest wersja amerykańska. Muszę obczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna, mi się podobała, choć pewne rzeczy - może i dobrze - pokazano nieco inaczej lub nie pokazano lub coś dodano, ale generalnie trzyma klimat.

Postać dziewczynki - lepiej zagrana wg mnie w wersji amerykańskiej może nawet, zaś chłopak lepszy ze szwedzkiej zdecydowanie. Choć znowuż ten z amerykańskiej nie jest aż tak słaby, by film miał na tym cierpieć - jest wg mnie po prostu taki bardziej płaski chyba.

 

B. lubię w ogóle te filmy, do tego stopnia, że nie wiem czy po książkę nie sięgnąć.. Jak dla mnie jeden z najlepszych filmów z wampirami.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic Blonde - miała być odpowiedź feministyczna na Johna Wicka a wyszedł średni film szpiegowski z obowiązkowym ;) obecnie wątkiem lesbijskim... O ile John Wick I i II to filmy akcji/kopania/strzelania zrobione ze sporą dozą humoru i z przymrużeniem oka (nostalgia za latami 80-tymi) to AB jest raczej...nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Caly tydzien na L4 to sobie zaleglosci filmowe nadrobilem ;)

 

Obcy Przymierze - O matko... Najpierw prometeusz, a teraz to. Scenariusz porazka, bohaterowie porazka, ladny za to jest wiec 3 na 10. 

 

Pasażerowie - bardzo pozytywne zaskoczenie. Calkiem fajne sci fi romansidlo. Mocne 7,5/10

 

The Handmaiden - hehe, miazga 10/10. Polecam, dwa kciuki w górę :)

 

Life - z jednej strony oglada sie to nawet dobrze, z drugiej strony sztampa i brak pomyslów. Wszystko bylo juz walkowane wiele razy i lepiej wykonane. 5 na 10 bo mozna ogladnac ale nie trzeba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam i polecenie a jednocześnie niepolecenie, bo coś mnie naszło, żeby zobaczyć wszystkie filmy z Freddy'm Kruegerem (to nazwisko..) . I tak części starego cyklu jest 5 a ocena ich moja różna (idąc częsciami od 1 do 5, a na końcu remake z 2010): 6,4,7,8,3,4 :) . Czyli pierwszą część trzeba i tak zobaczyć, żeby obczaić o co chodzi, a potem trójka się ładnie wiąże z jedynką, a 4-ka wg mnie jeszcze lepsza, remake niepotrzebny myślę.

 

Został mi "Freddy kontra Jason" ;) .

 

One, two Freddy's coming for you.. :P:) .

3,4.. Better lock your door :) .

5,6.. Grab your crucifix :P

7,8.. Can you stay awake :P

9,10.. Never sleep again :)

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapomniałem napisać, że w końcu byłem na Blade Runner 2049, w ostatni dzień projekcji. Mimo to, że pierwsza część, delikatnie mówiąc, nie zrobiła na mnie wrażenia po latach, to nowa odsłona wgniotła mnie w fotel. Zostałem zaczarowany na dwie godziny. Zdjęcia, muzyka, scenografia, kostiumy, klimat i nawet niezły scenariusz. Genialne. Do czasu pojawienia się Forda. Niestety ten drewniany aktorzyna o jednej minie potrafi zepsuć każdy film. Na szczęście tu odebrał tylko jeden punkt. Dla mnie film roku - 9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dużo nie trzeba w dzisiejszych czasach, aby zgarnąć tytuł film roku :D. Ja przez ostatni czas nadrabiałem starocie z tego roku i to co mi się podobało z letnich przebojów to Logan i Guardians of the Galaxy 2. Reszta filmów, które były hajpowane okazały się właśnie tylko hajpem - Wonder Woman, Baby Driver, nowy Spiderman i Alien. Po cholerę oni rebootują tego Spidermana kolejny raz? Co nowy to gorszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nsk napisał:

W sumie dużo nie trzeba w dzisiejszych czasach, aby zgarnąć tytuł film roku :D. Ja przez ostatni czas nadrabiałem starocie z tego roku i to co mi się podobało z letnich przebojów to Logan i Guardians of the Galaxy 2. Reszta filmów, które były hajpowane okazały się właśnie tylko hajpem - Wonder Woman, Baby Driver, nowy Spiderman i Alien. Po cholerę oni rebootują tego Spidermana kolejny raz? Co nowy to gorszy. 

No ja się całkowicie nie zgodzę - zdecydowanie najlepszy spiderman. Zabawny, dobre postaci i w końcu porządny czarny charakter - nie jakieś durne stwory. Tych z wkurzającym Tobey Maguire'm nie szło oglądać. A z ostatnich dwóch - pierwszy dał nadzieję, drugi ją zabrał. Teraz już będzie dobrze.

Wonder Woman - może nie rewelacja, ale zdecydowanie najlepszy film z DC Universe i ogólnie całkiem przyzwoity (choć jak to w DC czarny charakter kiepski).

Baby Driver - kapitalny film i dużo lepszy niż Guardians of the Galaxy 2, na których się zawiodłem (być może za wysokie oczekiwania po jedynce) - męczące i mało śmieszne, choć i tak film przyzwoity, jak każdy Marvel.

Alien nie oglądałem, bo i po co po takich recenzjach ;)

Logan zgadzam się - świetny.

 

Ja ostatnio obejrzałem:

Thora - kapitalny,

Ligę Sprawiedliwości - nijaka, ale lepsza niż Batman v Superman,

mother! - najbardziej popieprzony film roku, świetna J. Lawrance, ale film mało komu się spodoba, 

The Big Sick - bardzo dobra komedia (a niewiele dobrego w tym gatunku się robi).

 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności