Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Też chciałem obejrzeć "Potęgę strachu", ale byłem późno w domu.

 

 

 

Polecam natomiast:

 

Nie martw się o mnie - uwielbiam Melanie Laurent, na pozór zwyczajna dziewczyna, jednak śliczna :)

Dzisiaj masz okazję, bo jest powtórka na Pulsie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem przeglądać ranking na filmwebie i jak na razie zobaczyłem:
Skazani na Shawshank - ten film ma wszystko :)

Zielona Mila - gra aktorska powala

Django - super soundtrack

Nietykalni - fabuła

Fight Club - nieprzewidywalność akcji

V jak Vendetta - intryga

Lśnienie - jak w Zielonej aktorzy są świetni

 

Jestem pod wrażeniem kunsztu wykonania tych filmów, jak dla mnie wszystkie to perełki kina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem przeglądać ranking na filmwebie i jak na razie zobaczyłem:

Skazani na Shawshank - ten film ma wszystko :)

Zielona Mila - gra aktorska powala

Django - super soundtrack

Nietykalni - fabuła

Fight Club - nieprzewidywalność akcji

V jak Vendetta - intryga

Lśnienie - jak w Zielonej aktorzy są świetni

 

Jestem pod wrażeniem kunsztu wykonania tych filmów, jak dla mnie wszystkie to perełki kina.

no jak na początek to mogą być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost in the shell

 

jak ktos tak jak ja przymknie oko na to, ze to anime (na codzien nie zdzierze), to dostajemy fajny wywod egzystencjalny w oprawie cyberpunkowej. moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolverine. Po prostu dobrze się bawiłem, bez głębszej filozofii.

Oglądałem dzisiaj w nocy, nie zasnąłem.

Koneser - dzieło sztuki

World War Z - ciekawy obrazek o zombiakach

Potwierdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja 3D, absolutnie wyjątkowy obraz, to nawet grzech oglądać go w wersji bez 3D. Typowy film zrobiony wyłącznie pod efekty i silne wrażenia bycia w kosmosie.

Najlepsze jest to, że niektórzy ludzie oglądają filmy na laptopie, jakość oczywiście jak najgorszą, żeby się szybko ściągnęło, a potem wypisują na portalach filmowych że film do dupy.

Także zgadzam się w 100% z Tobą, na dobry film trzeba iść do kina. Albo przynajmniej na porządnym TV z dobrym nagłośnieniem.

 

Ciekaw też jestem, kiedy, i czy w ogóle, zostaną wprowadzone do kin hełm rozszerzonej rzeczywistości. Taki Oculus Rift potrafi nieźle oszukać ciało. Nie oglądałem nigdy nic przez taki hełm, ale ludzie ponoć są zachwyceni. Jeden dziany gość na innym forum ma i pisał, że 3D w nawet najlepszym TV3D się nie umywa do tego z hełmu. W sumie co się dziwić - okulary 3D oszukują oczy, nie zawsze działa to w 100% i ma się wrażenie sztuczności.

 

 

A co do tego, co ostatnio oglądałem, to polecam z horrorów:

 

Obecność (2013) - kolejny film o opętaniach, a jednak z oryginalnym pomysłem i fajnie zrealizowany. Niepokój czuć już od pierwszej sceny, potem jest już coraz lepiej :)

Sinister (2012) - moim zdaniem film lepszy od powyższego, również ciekawy pomysł. Film bardziej wciąga, ma niezły klimat.

 

Na obu się bałem, więc jak ktoś lubi horrory, to grzech nie zobaczyć :) (ostatnio tak mało ponadprzeciętnych horrorów... i nie mam tu na myśli filmów gore, gdzie tylko krew jest ważna)

 

Oglądał ktoś film Naznaczony: Rozdział 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem świeżo po seansie z najnowszym Hobbiciem i cóż... pójść musiałem, nie miałem wyboru, ale jakoś super zachwycony nie jestem. Raczej umęczony. Film jest długi i nierówny. Podstawowy zarzut to za dużo humoru, absurdu. No lubię się pośmiać, ale to już się ocierało o komedię, parodię. Zwłaszcza sceny walki były przezabawne. Przy elfach to nawet Geralt z Rivii wymięka, a Bombur przeczył prawom fizyki :> Kolejna rzecz grafika, efekty specjalne... Smoczysko akurat się udało, dopracowali i dopieścili je pięknie. Nie ma porównania do tej szkarady ze zwiastuna. Z resztą natomiast bywało już różnie. Zwłaszcza pod koniec, niektóre sceny wręcz raziły sztucznością. Kiedyś wszystko w filmach sci-fi robiono ręcznie, bez komputerów i często gęsto wyglądało to super realistycznie. A teraz... człek się zastanawia czy nie ogląda jakieś gry komputerowej.

 

No to sobie ponarzekałem, ale w sumie nie było źle. Na ostatnią część również pójdę, bo chcę, bo muszę :> No chyba, że będzie tylko wersja 3d (i z duppingiem ;p)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kiedyś były lepsze rendery niż dziś :) Hmm... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich co mogę z czystym sumieniem polecieć to,

Labirynt (Prisoners),

Koneser (La Migliore offerta),

Pogorzelisko ( Incendies).


Każdy z nich wg. mnie wnosi jakiś powiew świeżości.

Pierwszy i ostatni, tego samego reżysera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam na odmóżdżenie głupią komedię pt.: "Millerowie" z Jennifer Aniston - podszedłem do filmu sceptycznie, ale bawiłem się naprawdę dobrze podczas oglądania.

 

...a ze swojego ogródka polecam horrorek "Dzieci" (wczoraj leciał na TV4) - po obejrzeniu tego filmu ma się mieszane uczucia odnośnie powiększania rodziny... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Piąty Wymiar z 2009 roku - thriller z ciekawym pomysłem na fabułę.

 

Z "horrorów" ostatnio widziałem "Rasa"(2006). Wiadomo, że ludzie hejtują, że nie jest to horror, który ma wystraszyć, albo ma mieć wyjątkową fabułę, ale na wieczór można sobie przyjemnie obejrzeć. Na plus: motyw główny inny od większości tego typu filmów i poziom wyżej od podobnych "horrorów", gdzie zazwyczaj jakiś wariat z niewiadomymi celami wszystkich zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności