Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Widział ktoś z was "Spring Breakers" w reż. (tutaj uwaga) Harmony Korine?

Mam go na dysku, lecz boję się odpalać, żeby czasami nicka nie trzeba było zmieniać ;)

To jego pierwsze wyjście do szerszej publiczności i przyznam szczerze, że mam lekkie obawy....

Dziwny strasznie. Ponoć miał być do rozkminy i ogólnie głęboki z przesłaniem... no cóż, widać ja nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś z was "Spring Breakers" w reż. (tutaj uwaga) Harmony Korine?

Mam go na dysku, lecz boję się odpalać, żeby czasami nicka nie trzeba było zmieniać ;)

To jego pierwsze wyjście do szerszej publiczności i przyznam szczerze, że mam lekkie obawy....

Dziwny strasznie. Ponoć miał być do rozkminy i ogólnie głęboki z przesłaniem... no cóż, widać ja nie zrozumiałem.

Korine raczej nie robi filmów z przesłaniem. Głupie reklamowanie. Widziałem jego dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie kinematografii i zawsze zaskakiwał inaczej. W jego filmach chodzi bardziej o formę niż treść. A niektórzy niestety na siłę starają się jej doszukiwać. Jeśli nie zrozumiałeś "przesłania" to znaczy chyba, że dobrze to odebrałeś. Ale nie każdy lubi kino tego rodzaju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie statystyczne: Po co oglądacie filmy?

 

Najpewniej dla rozrywki, każdy ją jednak inaczej rozumie. Dla odmóżdżenia, zapomnienia o wszystkim, dla silnych emocji emocji (jakich?), napięcia, niepokoju, dla wzruszeń, czy rozkmin nad tym ziemnskim łez padołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź nr. ostatnia :D

 

Mam taką dziwną przypadłość, by w pewnym sensie utożsamiać się z niektórymi bohaterami (np. superman ;) ) joke... i patrzeć jak takich ludzi postrzegają inni...

tak jak np. w przypadku niektórych książek...

 

PS. Widział ktoś duński Jagten (pl. Polowanie) z 2012? Jeśli nie to bezwzględnie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: No tak, zapomniałem o tym filmie, byłem w kinie na nim nie dawno, bardzo dobry film ale dupy nie urywa, brakowało mi tego czegoś :P Jeszcze byłem na tym nowym Supermanie ale takie meh, ani wybitnie dobry ani zły film, taki ok.



Ja oglądam filmy chyba dla emocji oraz rozrywki. Pamiętam kilka lat temu jak byłem mniejszy, w TVP leciała Zielona Mila, nie znałem tego bo byłem i w sumie nadal jestem młody, mama poleciła żebym obejrzał, końcówkę filmu oglądałem skupiony tylko na telewizorze ze łzami w oczach, autentycznie :) Nie wiele filmów tak na mnie działa, jeszcze wcześniej pamiętam jak pierwszy raz oglądałem Leona Zawodowca czy Nikitę(1990), świetne filmy, które na prawdę we mnie uderzyły. Pamiętam że się popłakałem przed komputerem podczas końcówki anime(a w sumie były chyba 2 takie momenty) Full Metal Alchemist: Brotherhood, świetna opowieść, wbrew pozorom wcale nie taka dla dzieci, fakt faktem nie wiem czy to pasuje do tego tematu ale jak już piszę o swoich przeżyciach to warto o tym wspomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to w kinie byłem na Star Treku. Aktor grający Khana, był świetny. Reszta w normie. Oczywiście jestem fanem Treka ale raczej seriali : DS9, Voyager, Enterprise i NG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zrobiłem sobie taki mały meeting filmów zbliżonych do siebie treścią ;)

Chronologicznie:

 

Fahrenheit 451 (1966)

Brazil (1985)

Equilibrum (2002)

 

I cieszyłem się jak dziecko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności