Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Thomm napisał(a):

Pomijając miałkość fabuły (jaki kretyn poświęca życie ośmiu ludzi by uratować jednego? to  kawał wojennego kina, a ostatnie 20 minut to kinowo-wojenna miazga.

Wg. testów psychologicznych tak robi psychopata. Odwrotnie także. Wojsko chyba na takich się opiera.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafacio napisał(a):

Wg. testów psychologicznych tak robi psychopata. Odwrotnie także. Wojsko chyba na takich się opiera.

 

 

Oj, jak dobrze, że nie byłem w wojsku...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, hibi napisał(a):

Wszystko przed tobą czego ci nie życzę ;)

 

 

Wojsko wojskiem, ale mnie już wystarczy, że na codzień w pracy latam w mundurze i "taktykach" na nogach. I mam nad sobą dowódcę, a nie przełożonego....

 

😐

 

Czyli jednak mnie nie ominęło do końca ;)

 

Filmów świąteczno-grypowych ciąg dalszy:

 

 

"Glass onion" czyli "Na noże 2". Benoit Blanc i klon Elona Muska na swojej wyspie + trup(y) w tle. Rian Johnson, znowu. i znowu dobrze. Jeśli się tylko nie bierze za "SW".

 

 

 

 

"Dzika noc". Wypalony, (alkoholik) Mikołaj. Święty. Prawdziwy. Reżyser Tommy Wirkola (Zombie SS). Wulgaryzmy, flaki na ekranie plus Lots of Fun :D

 

"Kevin..." idzie w odstawkę.

 

 

 

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 21:48, Thomm napisał(a):

Rozłożony świąteczną grypą obejrzałem sobie zremasterowanego (4k, hdr, DTS MA) "Szeregowca Ryana". Pomijając miałkość fabuły (jaki kretyn poświęca życie ośmiu ludzi by uratować jednego? to  kawał wojennego kina, a ostatnie 20 minut to kinowo-wojenna miazga.

 

8/10 (chociaż "Stalingrad" i tak jest IMHO lepszy).

 

"Duchy Inisherin".

 

Jeśli Farrell nie dostanie Oscara za pierwszoplanówkę, a Keoghan za drugoplanówkę to będzie mały  (?) skandal.

 

Film bardzo dobry (nie wybitny, nie oczekujcie cudów, po prostu bardzo dobry), ale role Farrella i Keoghana - miód.

 

Tudzież Gleeson w tle. Też kapitalny.

 

 

@Thomm poszukiwanie młodego Ryana miało uzasadniony PRowo akcent . Także społecznie i moralnie. Pokazywał spoleczenstwu że walczymy o słuszną sprawę, dbamy o naszych ludzi ale nie musimy poswięcać w pełni wszystkiego. I możemy zwrócic matce choć ostatniego syna, skoro reszta poległa na wojnie.

To odwrotnie niż Niemcy i Japończycy,gdzie społeczenstwo miało zginąć w obronie przywódców, praktycznie do ostatniego człowieka.

 

Zauważ że podobne motywy są w "King Arthur" Antonie Fuquy gdzie rycerze ruszają ratować młodzieńca, kandydata na papieża.

 

Bullet Train - czytałem powieść japońską o tym tytule. Powieść całkiem do rzeczy. Film zamienił historię w farsę. Przy końcu już mało prawdopodobną.

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. testów psychologicznych tak robi psychopata. Odwrotnie także. Wojsko chyba na takich się opiera.
Dokładnie. A jak chcesz zobaczyć psychopatów na większą skalę to polecam np. "O jeden most za daleko". Klasyczny przykład jak można skazać na śmierć tysiące własnych żołnierzy i jeszcze zrzucić odpowiedzialność na kogoś innego

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dawindyk napisał(a):

A jak chcesz zobaczyć psychopatów na większą skalę to polecam np. "O jeden most za daleko". Klasyczny przykład jak można skazać na śmierć tysiące własnych żołnierzy i jeszcze zrzucić odpowiedzialność na kogoś innego

Nie trzeba filmów. wystarczy na żywo zobaczyć jakichś wysoko postawionych polityków z kraju i ze świata. Nikt inny jak psychopata na szczyt nie wchodzi. W korpo tak samo zresztą.

5 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Warto obejrzeć całą fabułę death stranding bez przechodzenia. Jest to taki science - fiction. 

Lepiej zagrać. Super giera. Ciary jak 150. W ogóle pierwsza gra TPP w jakiej postać mi nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 14:37, Palpatine napisał(a):

Menu (2022) na D+ - ciekawy pomysł, intryga, świetne zdjęcia - 8/10

 

 

Pomijając już (atrakcyjną jak zwykle Any'e T.J.;) ) to kapitalna satyra na nowobogackich, polityków, aktorów, tudzież Geslerki zza granicy :D

 

I oczywiście Ralph Fiennes jako ten... "Master of Ceremony". Kolejna nominacja do Oscara?

 

Naprawdę dobry film.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu obejrzałem przedwczoraj i chyba oczekiwałem czegoś więcej. Może jednak więcej realizmu, bo film był tak spreparowany, jak te potrawy podczs kolacji.

 

Glass onion - przerost formy nad treścią. Może gdybym nie widział "Na noże". Moim zdaniem ten drugi warto zobaczyć, ten pierwszy można sobie darować po zobaczeniu teo drugiego,

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glass Onion fatalny...

21 minut temu, Thomm napisał(a):

Ralph Fiennes jako ten... "Master of Ceremony". Kolejna nominacja do Oscara?

To była dobra rola, ale czy wybitna? Nie wiem. Niemniej film się broni właśnie jako satyra. Zdjęcia, montaż i gra aktorska fantastyczna jak na dzisiejsze standardy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Palpatine napisał(a):

Glass Onion fatalny...

To była dobra rola, ale czy wybitna? Nie wiem. Niemniej film się broni właśnie jako satyra. Zdjęcia, montaż i gra aktorska fantastyczna jak na dzisiejsze standardy.

 

 

Ja bym tą nominację dał, ale...Ale, widać było, kto w tym filmie rozdaje karty/kto gra.

 

Tak, ta moja "nominacja" to jest takie plus/minus. Ale równie dobrze byłoby jej nie być :) Po prostu w dobrym filmie Fiennes zagrał bardzo dobrze.

53 minuty temu, side napisał(a):

 

 

Glass onion - przerost formy nad treścią. Może gdybym nie widział "Na noże". Moim zdaniem ten drugi warto zobaczyć, ten pierwszy można sobie darować po zobaczeniu teo drugiego,

 

 

Nie zgodzę się. "Jedynka" to typowo stare, detektywistyczne kino/powieść. "Jedynka" - Agatha Christie, Conan-Doyle. 8/10.  "Dwójka" to już bardziej rozrywkowe kino, co nie znaczy, że złe. Jednak oczko niżej 7/10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloryb 2022... film który warto obejrzeć. Nie chcę zdradzać czegokolwiek, ale... porusza wiele...emocji. ✌️. Brendan Fraser z Oscarem 2023.

 

Edytowane przez mrbudyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marco-polo napisał(a):

Bielmo 2022. Podobno świetny.

W 1830 roku Akademią Wojskową w West Point wstrząsa seria brutalnych morderstw. Weteran-detektyw i młody kadet prowadzą śledztwo.

ja czytałem, że taki sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Bielmo 2022. Podobno świetny.

W 1830 roku Akademią Wojskową w West Point wstrząsa seria brutalnych morderstw. Weteran-detektyw i młody kadet prowadzą śledztwo.

Raczej taki 5.5 na 10.l czyli średnia. Nic co by urwało 4 litery. Ogólnie mam wrażenie że doczekaliśmy takich czasów gdzie film jest za długi i z tego powodu jest więcej dobrych seriali jak filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielmo 2022. Podobno świetny.

W 1830 roku Akademią Wojskową w West Point wstrząsa seria brutalnych morderstw. Weteran-detektyw i młody kadet prowadzą śledztwo.

Sam luknę to ocenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielmo: 5/10, obejrzyj i zapomnij. Bez emocji.

Natomiast film poniżej jest naprawdę dobry.

 

Ciężki, smolisty horror psychologiczny o ludzkiej tragedii i niemocy wobec zła.

 

https://www.filmweb.pl/film/Goście-2022-859440

 

 

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności