Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na Matrixie w kinie, sala IMAX, bo to przeca Matrix!

 

Ogólnie w trakcie seansu miałem wielokrotnie wrażenie, że efekty w trylogii sprzed 18 lat były lepsze... Nie wiem, co tam się wydarzyło, ale ten film odchodzi od tego wszystkiego czym cała seria mogła się poszczycić. Nie było tam ani świetnych scen walki, ani pościgów, ani bardziej wciągających dialogów (no może poza Analitykiem). Większość scen nagrana tak bardzo dynamicznie i z takim ruchem kamery, że nie wiadomo co się do końca dzieje na ekranie. Widać, że film robiony na kolanie i brakuje tego podejścia, jak z poprzednich części, gdzie dopieszczali każdą scenę. Film bardzo odtwórczy i wtórny, nie wnosi właściwie nic, a pozostawia niesmak, po straconym potencjale. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FeX napisał:

Byłem na Matrixie w kinie, sala IMAX, bo to przeca Matrix!

 

Ogólnie w trakcie seansu miałem wielokrotnie wrażenie, że efekty w trylogii sprzed 18 lat były lepsze... Nie wiem, co tam się wydarzyło, ale ten film odchodzi od tego wszystkiego czym cała seria mogła się poszczycić. Nie było tam ani świetnych scen walki, ani pościgów, ani bardziej wciągających dialogów (no może poza Analitykiem). Większość scen nagrana tak bardzo dynamicznie i z takim ruchem kamery, że nie wiadomo co się do końca dzieje na ekranie. Widać, że film robiony na kolanie i brakuje tego podejścia, jak z poprzednich części, gdzie dopieszczali każdą scenę. Film bardzo odtwórczy i wtórny, nie wnosi właściwie nic, a pozostawia niesmak, po straconym potencjale. 

Kolejna osoba zawiedziona. 

 

Czy to następny film gdzie wprowadzono "polityczną poprawność"? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wszechobecnej poprawności politycznej 🤮 Niedawno oglądałem po raz któryś Django. Ciekawe czy w dzisiejszych czasach by ten film przeszedł. Nie sądzę. Fenomenalny film.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, spark13 said:

Czy to następny film gdzie wprowadzono "polityczną poprawność"? 


 

 

Trylogia jest alegorią transpłciowości, więc powodzenia z tą poprawnością polityczną 😀

 

 

Edytowane przez joysofjoyc4
cytat się wysypał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FeX napisał:

Polityczna poprawność nie zepsuje dobrego filmu.

Niedługo siadam do oglądania starej trylogii, także zobaczymy, jak ona się obroni :D

Trzeba wziąć pod uwagę, że te produkcje dzieli 20 lat. Pomijam zupełnie fakt, że wtedy kino było inne, a efekty dość rewolucyjne. Ważniejsze jest to, że my mieliśmy o 20 lat mniej, po prostu.

Z resentymentu będzie nam trylogia lepiej "wchodzić" ...

Co do ostatniej produkcji Pani Lany to jak to kobieta ... brakuje jej jaj 😉

Kiedy była facetem to i Matrix był inny :-)

 

edit :  z ostatniej produkcji to poruszył mnie "Nie patrz w górę", dostępny na Netflixie.

Wydawać by się mogło, że to komedia, ale to raczej dramat.

Kapitalnie oddany debilizm naszych czasów ...

 

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paratykus napisał:

Trzeba wziąć pod uwagę, że te produkcje dzieli 20 lat. Pomijam zupełnie fakt, że wtedy kino było inne, a efekty dość rewolucyjne. Ważniejsze jest to, że my mieliśmy o 20 lat mniej, po prostu.

Z resentymentu będzie nam trylogia lepiej "wchodzić" ...

 

Matrixy znam dobrze, oglądałem po kilka razy, każdy mnie wciągnął, a nawet jak fabularnie było gorzej np. Rewolucje, to nadrabiał to akcją. W nowym, ani nie było fabuły, a akcja i sceny walki były zwyczajnie mocno przeciętne. W ostatnim czasie oglądałem wiele lepszych filmów po prostu.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paratykus napisał:

z ostatniej produkcji to poruszył mnie "Nie patrz w górę", dostępny na Netflixie.

Wydawać by się mogło, że to komedia, ale to raczej dramat.

Kapitalnie oddany debilizm naszych czasów ...

W pełni się zgadzam, zwłaszcza z ostatnim zdaniem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paratykus napisał:

 

edit :  z ostatniej produkcji to poruszył mnie "Nie patrz w górę", dostępny na Netflixie.

Wydawać by się mogło, że to komedia, ale to raczej dramat.

Kapitalnie oddany debilizm naszych czasów ...

 

 

Świetny film, kapitalne obie główne role, te drugoplanowe też świetne - M. Streep, ale to zagrała. No i tego jak aktualne przesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 22:11, jacmiszcz92 napisał:

The Matrix Resurrections (2021) - po godzinie wyłączyłem

Ta 4 to w ogóle nie ma nic wspólnego z 3 częściami, które były poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film "Nikt". Z polecenia mojego dziecięcia - filmoznawcy
Niesamowity. Sceny walki bardzo realistyczne. Nie kręcone na green screenie
Poza tym widz pozostaje w pewnej niewiedzy. Niedopowiedzeniu. Film skupia się na tym, co chce pokazać - nie ma tłumaczenia krok po kroku.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem "Matrix - Zmartwychwstania" i osobiście uważam, że nie jest taki zły, jak go opisujecie.;) 

 

Owszem, efekty nie robią wrażenia, nie ma nic nowatorskiego w porównaniu do wcześniejszych części, widocznie temat się wyczerpał i ciężko jest wymyślić coś równie spektakularnego. Z drugiej strony, może lepiej, że było ich mniej, bo szczerze mówiąc, ja już odczuwam nimi przesyt - było zatrzymywanie kul i bieganie po ścianach - wystarczy, skoków po samochodach i "harmonijek", też wystarczająco się naoglądałem. 😆

 

Akcja jest przez cały film, tylko j/w, nie tak efektowna wizualnie. Odnośnie fabuły, to jest tak samo zakręcona, jak w poprzednich częściach, nie widzę pod tym względem różnicy. 🤪

 

Ode mnie 7.5/10, 2'ka i 3'ka podobnie, tylko 1'ka zasługuje na 9.5/10 za całokształt. ✌️😉

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 22:10, marco-polo napisał:

 

Świetny, właśnie skończyłem oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności