Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Coś w stylu 1001 dni Anny. Historyczny ale fajnie zrobiony i gra aktorów. Takie naturalne zachowania ludzkie bez jakichś marvelowskich ulepszaczy. Lubię Marvela ale takie filmy się ogląda bo to jest ciąg wydarzeń i widź czeka jaki będzie koniec tej całej zawiłości.

Lewizna. Jakby niektórzy nie rozumieli że takie filmy też istnieją i też mają w sobie to coś. Czasem lepsze od tych amerykańskich. 

Teściowie polski ktoś oglądał? Podobno dobra komedia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał:

 

 

Kate (2021r.) - Film nie byłby taki zły, gdyby nie ta irytująca goowniara, ale i tak "Ava" z Jessica Chastain o wiele lepszy, imo. ;)

 

Nine Days (2021r.) - Bardzo dobry. 👍

idget blockquote

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójna świadomość oglądałem ze sto lat temu i nie za bardzo pamiętam, ale warto :) Dedela nie widziałem. Dzisiaj natomiast, w zasadzie teraz, skonczyłem Na Rauszu. Bardzo dobry. 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sobie chopy dogadzali (%), co?!
Fantastyczny
Mi przypominał takiepolskie kino "moralnego niepokoju" np. "Ostatni dzwonek". Pogoń za marzeniami, kubeł zimnej wody itd.
Przy okazji. Szukam na płycie filmu "Captain Fantastic". Ma ktoś może ma na zbyciu?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don't Look Up/Nie Patrz w górę. Zupełnie mi nie podszedł i w pewnym sensie mnie nawet irytował. Punkcik w górę tylko ze względu na DiCaprio, którego to rola też mnie w tym filmie mimo wszystko nie rozpieściła. 5/10. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antlers. Horror jak na te czasy dupy nie urywa ale można obejrzeć z braku laku jak nie ma co innego.

Ktoś Matrix - Zmartwychstania jakieś wrażenia, podobno całkiem inaczej zrobiony i fabuły się nie trzyma - przereklamowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo, a jaki horror polecasz? Coś z niszowych, bo odnoszę nieodparte wrażenie, że wszystko już widziałem.

 

Dla inspiracji - moje ulubione świąteczne horrory (kolejność losowa):

1. Black Christmas (1974)

2. Silent Night, Deadly Night (1984)

3. Eyes Wide Shut (1999)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ost. z braku laku wrzuciłem na ruszt nowego Candymana. Porażka. Stracony czas. Zacząłem też 

Malignant/Wcielenie, ale nie dotrwałem do końca. Jeszcze większa porażka ;) Co jeszcze z Horrorów ostatnimy czasy? Obecność 3, ale też slabiutko i do zapomnienia, choć lepszy od dwóch powyższych. Kiedyś lubiłem ten gatunek filmowy, ale im bliżej czterdziestki, tym bardziej mnie irytują i śmieszą niż straszą i wciągają :) Musi być naprawdę dobry horror, żebym wysoko ocenił. Takich horrorów jestem w stanie wymienić zaledwie kilka, max. kilkanaście i też już swoje lata mają. 

 

Tak na szybko z pamięci parę pozycji, które są warte obejrzenia :

 

1408
Sinister
Amityville
Opętanie 
Pierwsze egzorcyzmy
Egzorcymy Emily Rose
Obecność jedynka
Rytuał
Ring
Shutter widmo
Uciekaj
Dziewiąta wrota
Zbaw nas ode złego

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 10 kultowych horrorów

Obcy.

Lśnienie.

Obecność

Dziecko Rosemary.

Egzorcysta.

Koszmar z ulicy Wiązów.

Sierociniec.

Psychoza

Kto się zgadza z tą listą?

W linku są też horrory ale opinie chętnie posłucham.

https://www.filmweb.pl/news/NAJLEPSZE+FILMY+DEKADY%2C+cz.+III%3A+Top+10+horrorów-141555

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata przyleciał na święta/sylwestra i poprosił mnie o jakiś dobry film, to odrazu mu zarzuciłem Shutter Island... Ja oglądam po raz trzeci. Ależ to jest sztos! 10/10.

 

Zaraz mu włączę Incepcje, tak już na totalne spranie mózgu :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze tata mnie poprosił o jakiś Western, no to długo się nie zastanawiając włączyłem mu Django. Boże Święty jaki to jest kapitalnie zrobiony film! Zdjęcia, scenografia, dialogi, muzyka, aktorstwo, coś wspaniałego. Wybitny film. 10/10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dj1978 napisał:

Matrix 4 - jednak lepsze filmy kręcą faceci. Poprzednie częsci zdecydowanie na wyższym poziomie, niż ostatnia produkcja zrealizowana przez "panią" Wachowski🙂

No właśnie takie zakręcone. Nie będę spoilerował ale chyba odgrzewany kotlet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności