Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I tak się robi filmy superbohaterskie. DC wreszcie równa do Marvela. Ubaw po pachy :D  Idris i... nie wyobrażam sobie, żeby któraś z aktorek aż tak dobrze zagrała Harley jak Margot. Ona jest po prostu obłędna, niesamowita.

 

8/10

 

 

 

Miałem dać 5/10 bo generalnie lubię tą serię, ale... kiedy zobaczyłem dwóch kolesi orbitujących w Fordzie (?) , no, orbitujących...Absurd goni absurd.

 

3/10.

 

 

Edytowane przez Thomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.08.2021 o 02:38, Przemi napisał:

Nie zauważyłem go tutaj, a oglądałem i polecam, film spójny, oklepany, ale bardzo przyjemnie się ogląda, wciąga. Mocne 8/10 

Zgadzam się z tą teorią. Na początku niby flaki ale dalej wciąga jak dobra flaszka wódki którą trzeba wypić do dna :))

W dniu 16.08.2021 o 22:38, Thomm napisał:

 

 

I tak się robi filmy superbohaterskie. DC wreszcie równa do Marvela. Ubaw po pachy :D  Idris i... nie wyobrażam sobie, żeby któraś z aktorek aż tak dobrze zagrała Harley jak Margot. Ona jest po prostu obłędna, niesamowita.

 

8/10

 

 

 

Miałem dać 5/10 bo generalnie lubię tą serię, ale... kiedy zobaczyłem dwóch kolesi orbitujących w Fordzie (?) , no, orbitujących...Absurd goni absurd.

 

3/10.

 

 

Harley wymiata tekstami i swoim zachowaniem w tym filmie. Ogólnie widziałem i jest taki luzacki z dozą sci-fi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweet Girl (2021 Netflix) z Jasonem Momoa. 6/10. Film akcji, niezbyt odkrywczy ale z fajnym zwrotem akcji. Niemniej dla JM mogli napisać lepszy scenariusz 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa historia. Poza tym perełka, prawdziwa perełka... W naszym kraju film chyba zapomniany/pominięty?

 

Jak  łatwo z ofiary stać się katem...

 

 

 

9/10

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 23:35, Thomm napisał:

Prawdziwa historia. Poza tym perełka, prawdziwa perełka... W naszym kraju film chyba zapomniany/pominięty?

 

Jak  łatwo z ofiary stać się katem...

 

 

 

9/10

Obejrzałem. Dramat jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Introverder napisał:

Boże Matrix 4 - dla kogo to? ... 

Ostatnio szukam jakiegoś dobrego filmu, a znalazłem min to:

https://www.imdb.com/title/tt14640242/

Cytat

A husband and wife are forced to re-evaluate themselves and their relationship through the reality of the COVID-19 lockdown.

🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joker - dobry, ale daleki do bycia szczególnie zapamiętanym przeze mnie. Ogólnie przereklamowany.

 

W dniu 17.09.2021 o 21:39, Saiya-jin napisał:

To jest ten problem, że nie ma nowych gwiazd ani nowych dobrych filmów. Jakby ludzka kreatywność się wyczerpała. W latach 80 pełno ciekawych filmów, gwiazdy po dwadzieścia kilka lat, a dzisiaj ciągle te same gwiazdy, sequele i remake'i.

Był czas, że też tak mi się wydawało. Jednak, gdy zacząłem oglądać więcej nowszych filmów, bez nastawienia kiedyś to było, to okazało się to być nieprawdą. Nadal powstają wspaniałe filmy. Może mniej kultowych, jeśli w ogóle - w mojej ocenie - ale nadal świetne.

Co do aktorów to się zgadam. Mam wrażenie, że dzisiaj często biorą przypadkowych. Nie wiem, może kiedyś byli bardziej utalentowani. Nawet ci trzecioplanowi. A może bardziej przykładano wagę do ich wyboru. Mało też jest charakterystycznych aktorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 18:41, Wisting napisał:

Retfærdighedens ryttere/Riders of justice. Niezłe skandynawskie kino akcji.

Tak widziałem dobrze zrealizowany bez fajerwerków.

Dobre filmy to dziewczyna z tatuażem i kobieta w klatce. Zabójcy Bażantów, Kartoteka 64,Wybawienie, Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Link do dobrych filmów

https://podobnefilmy.com/film/13948-zabojcy-bazantow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malignant (2021) - mocne 8.5/10. Jeden z najciekawszych filmów jakie ostatnio widziałem. Tego się nie spodziewałem. Mimo, że zaczyna się jakoś niespecjalnie porywająco, to druga część wgniata w fotel. Spokojnie można by z tego bardzo dobrego scenariusza zrobić serial. No i Annabelle Wallace ❤️ W Peaky Blinders grała taką słodką blondyneczkę, a to proszę :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Malignant (2021) - mocne 8.5/10. Jeden z najciekawszych filmów jakie ostatnio widziałem. Tego się nie spodziewałem. Mimo, że zaczyna się jakoś niespecjalnie porywająco, to druga część wgniata w fotel. Spokojnie można by z tego bardzo dobrego scenariusza zrobić serial. No i Annabelle Wallace ❤️ W Peaky Blinders grała taką słodką blondyneczkę, a to proszę :D

W Peaky Blinders bardzo dobra muzyka ale sezonów nie oglądałem a też dobry podobno.

Doctor Who sezon ktoś poleca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Malignant (2021) - mocne 8.5/10. Jeden z najciekawszych filmów jakie ostatnio widziałem. Tego się nie spodziewałem. Mimo, że zaczyna się jakoś niespecjalnie porywająco, to druga część wgniata w fotel. Spokojnie można by z tego bardzo dobrego scenariusza zrobić serial. No i Annabelle Wallace ❤️ W Peaky Blinders grała taką słodką blondyneczkę, a to proszę :D

Widziałem ten film wczoraj  inny i fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Tomorrow War - wyłączyłem w połowie, podziękuję za współczesne hollywoodzkie kino akcji+sf.

Co natomiast obejrzałem do końca, ale oceniam miernie to Candyman i Antebellum. A to dlatego, że to ideologiczny syf spod znaku BLM, serio, zwłaszcza to drugie jest zupełnie odstrzelone pod tym względem, bo jednak oryginalny Candyman był fabularnie osadzony w takiej historii, choć w tym reboocie postawiono krok dalej w kierunku - rasistowscy policjanci mordują czarnych, ale nie ma się co dziwić, w scenarzystach Jordan Peele, który od początku swojej kariery reżyserskiej jedzie na schemacie roli czarnoskórego ofiary rasistów.

 

Z ostatnich filmów też wysoko oceniam Malignant, aż tak mocno mnie ten końcowy twist nie wgniótł w fotel, bo czegoś w tym kierunku się spodziewałem, ale mimo wszystko solidne kino i jeden z najlepszych horrorów/thrillerów w ostatnim czasie, ode mnie 7/10.

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy James Bond, Nie czas umierać - bardzo dobry melodramat, są akcenty kina familijnego, nie brakuje dialogów egzystencjonalnych. Czasami bohaterowie wychodzą w plener się postrzelać. Nie żałuję, dobrze się wyspałem😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności