Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Rafacio napisał:

A z wyglądu niby młody. Życiowe to ja mam na co dzien. nie musze filmu oglądać.

Dzięki, każdy mi to mówi. 😉 Z problemami nie jesteś odosobniony, wszyscy je mają, mniejsze lub większe. Najważniejsze to przetrwać na tym padole i cieszyć się z tego, co mamy, bo i tak krótko nam na nim przyszło stacjonować, zdecydowanie za krótko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam problemów aktualnie przynajmniej. Tylko po co oglądać tzw. życiowe filmy, jak życie jest na co dzień. W tej sytuacji wolę Wicka czy Avengers. Zwłaszcza, że czyjeś (reżysera, scenarzysty, pisarza) przemyślenia na tematy życiowe nie interesują mnie.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 20:31, Hustler napisał:

The Lighthouse (2019) - zdjęcia, dźwięk, montaż, ogólnie technicznie wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie. Fajnie przedstawiona relacja głównych bohaterów i jej aspekty psychologiczne, ale spodziewałem się większej ilości akcji, psychodelicznej jazdy, a był tylko spacer. Mimo wszystko ciekawy film i polecam go obejrzeć.

 

 

Psychologiczny "horror" w którym Pattinson i Dafoe udowadniają jak dobrymi są aktorami. W sumie Dafoe udowadnia to już od ponad 30-tu lat :)

2 godziny temu, neonlight napisał:

 

@Thomm 7.5 to i tak wysoka nota uważam, ja po prostu już nie jaram się aż tak "rozpierduchą" i nieśmiertelnym bohaterem. Z 10, 15 lat temu pewnie bym i dał mu dychę, ale czas leci nieubłaganie, priorytety się zmieniają, kino bardziej hmm..  "życiowe" robi na mnie wrazenie. Starość dopada. 😉

 

 

 I know ;)

 

Z tą starością to już nie przesadzaj. Mnie na przykład już za lata, już za cztery lata... wejdzie "piątka" z przodu :D I co?

 

I nic. Dziadkiem pięćdziesięcioletnim będę i tyle :)

 

Odnośnie "Matrixa". Wachowscy (Wachowskie? 😐 ) zbyt przekombinowali w 2/3 części. Ale "jedynka" była wywalona w kosmos, super, hiper i w ogóle 😎

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na noże" - wyrwał mnie z kapci, jak to się mówi. Trzyma w napięciu, nieszablonowe ujęcie kryminału w starym stylu. No i gra aktorska najwyższej próby. To po prostu trzeba zobaczyć. Bardzo polecam.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. To był chyba najlepszy film jaki widziałem w ubiegłym roku.

 

Thor: The Dark World (2013) - podobne amerykańskie głupoty jak 1 część. Myślałem, że Jaimie jednak więcej zagra. A w 3 części ponoć nie ma jej wcale. 😢 Jednak te sajens fikszyn nie dla mnie. Ale dam szansę jeszcze 3ciej części. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. To był chyba najlepszy film jaki widziałem w ubiegłym roku.
 
Thor: The Dark World (2013) - podobne amerykańskie głupoty jak 1 część. Myślałem, że Jaimie jednak więcej zagra. A w 3 części ponoć nie ma jej wcale.  Jednak te sajens fikszyn nie dla mnie. Ale dam szansę jeszcze 3ciej części. 
Przecież "Thor" i inne filmy Marvela czy DC to żadne science-fiction! Tam jest tylko samo fiction i to najczęściej (mnie) nurzące.
Chcesz obejrzeć dobre s-f to polecam chociażby taki "Moon", "Dystrykt 9", "Arrival", "Marsjanin", "Incepcja" czy "Ex Machina".
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantasy Island - (bez oceny) obejrzałem z 20minut i się poddałem. 😆 Co za shitt, nawet wrogowi bym nie polecił. 😉

Co za szmira obejrzałem do końca ale taki shiit zgadzam się nie polecam nawet wrogowi.

 

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Osaczeni+Zwiastun+nr+1-12420 ten mi się podobał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 00:26, Barbartek napisał:

"Na noże" - wyrwał mnie z kapci, jak to się mówi. Trzyma w napięciu, nieszablonowe ujęcie kryminału w starym stylu. No i gra aktorska najwyższej próby. To po prostu trzeba zobaczyć. Bardzo polecam.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 

Oglądałem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moja ulubiona Gattaca też się łapie do SF? I to dobrego SF?
Moja lista "dobrego s-f" była oczywiście subiektywna i zawierała pozycje, które mi się podobały i moim zdaniem ujmy gatunkowi nie przynosiły.
Z kolei "Gattacę" oglądałem bardzo dawno temu i szczerze mówiąc nie porwała mnie i jakoś nie za bardzo chce mi się do niej wracać. No, ale może kiedyś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 21:35, jacmiszcz92 napisał:

Thor (2011) - Właściwie to nie cierpię sajens fikszyn, więc 0 zaskoczenia że mnie nie zachwycił. Te amerykańskie filmy to jednak robią na jedno kopyto. Główny bohater twardziel ratuje świat, fabuła to jakieś głupoty i mnóstwo nielogicznych i iście nieprawdopodobnych zdarzeń.

Jaimie ❤️

 

Ani Godżilla, ani Thor to nie jest żadne sci-fi, tylko zwykłe pop kino. Równie dobrze Gwiezdne wojny można nazwać sci-fi.

 

Sci-Fi to są niektóre książki Dukaja, Lema, Zajdla. Z filmów w sumie nie wiem, czy w ogóle jest coś dobrego. Blade Runner pierwszy może po części. Serial Almost human - szkoda, ze zdjęty po pierwszym sezonie. Może Terra nova (tez po pierwszym sezonie zlikwidowany). Stargate Universe (też po pierwszym), choć te seriale są luźniejsze, bardziej socjologiczne.

W sci-fi nie chodzi o laserki, kosmitów, cudaczne potworki, tylko o refleksję nad człowiekiem i społeczeństwem. W tym gatunku powstały jedne z najlepszych książek ever!

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Dogville (2003) - strasznie ciężkostrawny. Wyłączyłem po <=30 minutach

 

2 godziny temu, Baksiu11 napisał:

ja też:)

To może drugie podejście do twórczości LVT?! 😉

Melancholia - (8.5/10)

 

Upside down - (7-/10)

 

Deep Blue Sea 3 - (6/10) powinno być max 5/10, ale.. ta Tania Raymonde, "uratowała" tego "gniota". 😈😆

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

To może drugie podejście do twórczości LVT?! 😉

Melancholia - (8.5/10)

Również polecam "Melancholię". Jeden z lepszych filmów psychologicznych jakie widziałem. Mimo wszystko, mój ulubiony film von Triera to jednak "Tańcząc w ciemnościach" z Björk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności