Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Baksiu11 napisał:

Dżentelmeni z 2020. Kino gangsterskie ze świetną obsadą, jak dla mnie europejska wersja Tarantino

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Widziałem polecam. Dobra gra aktorska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marco-polo napisał:

Widziałem polecam. Dobra gra aktorska.

 

 

Hugh Grant to mnie  dosłownie zabił swoją kreacją w tym filmie :D I tym jak potrafił być "odmienny" od tego, do czego nas przyzwyczaił. Poza za tym McConaughey w formie, Ritchie - też w formie... Naprawdę dobry film. 

 

"Blade Runner 2049". W końcu się za to zabrałem. I nie żałuję. Owszem, to nie oryginał z 82r. Ridleya ale momentami niebezpiecznie się do niego zbliża. Ford, Gosling, De Armas, Leto, Wright. Plus muzyka Zimmera.

 

A na końcu i tak wszystko się wyjaśnia, ale też rozmywa...

 

...jak łzy w deszczu.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Thomm
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thomm napisał:

"Blade Runner 2049". W końcu się za to zabrałem. I nie żałuję. Owszem, to nie oryginał z 82r. Ridleya ale momentami niebezpiecznie się do niego zbliża. Ford, Gosling, De Armas, Leto, Wright. Plus muzyka Zimmera.

A wg. mnie to panie nuda, dłużyzny, nic się nie dzieje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał:

A wg. mnie to panie nuda, dłużyzny, nic się nie dzieje. 

Ależ dzieje się. Np. w momencie kiedy Leto przedstawia Deckertowi Rachael, a ten mówi, że to nie ona, bo kolor oczu mu się nie zgadza.

2 godziny temu, Baksiu11 napisał:

Dla mnie Zimmerowi nie udalo się stworzyć klimatu i tego w filmie mi najbardziej brakowało.


 

 Fakt. Dla mnie też OST Vangelisa jest lepsza niż Zimmera. Co nie zmienia faktu, że obydwie są lepsze niż dobre ;)

2 godziny temu, Saiya-jin napisał:

Wizualnie i dźwiękowo dosyć fajny i to by było na tyle. :P 

 Wizualnie i dźwiękowo miażdży.

 

Scenariuszowo też jest dobrze.

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 12:47, marco-polo napisał:

Zabawa w chowanego horror. Dla mnie taki thriller bardziej.

https://www.cda.pl/video/6272468a5

 

 

Oglądałem kilka miesięcy temu. Takie gore w innej postaci. Co nie zmienia faktu, że ubaw miałem niezły :) Ot, taki horror-średniak, który się jednak poza to średnie wybija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalingrad (1993).

 

https://www.filmweb.pl/film/Stalingrad-1993-33149

 

Oprócz "Das Boot" Petersena najlepszy film wojenny jaki dany mi było widzieć. Dziwnym trafem obydwa stworzyli Niemcy...

 

Bezsens wojny w czystej postaci. Jej paradoksy... Kiedy nawet to zwykłe samobójstwo okazuje się lepsze niż trwanie w tym g***nie. Arcydzieło. 9/10.

 

Niedawno wyszła wersja zremasterowana do 4k i TrueHD/Atmos/DTS-X. Tą właśnie oglądałem. Wywala z butów ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za Cloverfieldy.

1. "Cloverfield" - zdjęcia z ręki, zabawa zamieniająca się w koszmar... 7/10

2. "Cloverfield Lane 10" - kompletnie inna konwencja. Thriller psychologiczny z  małym dodatkiem s-f (na końcu). Kapitalna rola Goodmana. Kapitalna. Przez 80% filmu zastanawiamy się "o co kaman?". Co jest prawdą a co nie?  8/10.

3. "The Cloverfield Paradox". Nie wiem, nie oglądałem. Jutro się za to wezmę. I tylko chyba za udział w nim a, którego uwielbiam za rolę Nikiego Laudy w "Wyśćigu" Howarda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
3 godziny temu, Thomm napisał:

Wziąłem się za Cloverfieldy.

1. "Cloverfield" - zdjęcia z ręki, zabawa zamieniająca się w koszmar... 7/10

2. "Cloverfield Lane 10" - kompletnie inna konwencja. Thriller psychologiczny z  małym dodatkiem s-f (na końcu). Kapitalna rola Goodmana. Kapitalna. Przez 80% filmu zastanawiamy się "o co kaman?". Co jest prawdą a co nie?  8/10.

3. "The Cloverfield Paradox". Nie wiem, nie oglądałem. Jutro się za to wezmę. I tylko chyba za udział w nim a, którego uwielbiam za rolę Nikiego Laudy w "Wyśćigu" Howarda.

 

Faktycznie, rola Brühla w Rush fenomenalna, genralnie sam Rush - świetny film, niby historia F1 ale opowiedziana w znakomity sposób. I świetna, klimatyczna muzyka Zimmera, która jest - dla mnie - jednym z lepszych soundtracków Hansa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności