Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

"Tenet". 7/10

 

Wizualnie i muzycznie niekiedy d***ę urywa. Niestety nie fabularnie. I jak na Nolana to średniutko. Fabuła miałka, przewidywalna, gra aktorska taka sobie (słaby Brannagh, źle dobrany aktor do roli Protagonisty...), tudzież błędy logiczne.

 

Ot, taka sobie nolanowska zabawa z czasem.  I podciągnąłem do "siódemki" tylko dlatego, że czasami jeśli chodzi o zdjęcia to się zbiera szczękę z podłogi. I że nawet średni Nolan to jednak Nolan.

 

Co nie zmienia faktu, że dla kogoś, kto "popełnił" "Interstellar" i "Incepcję" to ten film jest...

 

No jest 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 22:18, nsk napisał:

Nolan się skończył na Prestiżu. Nie rozumiałem podniety jego późniejszymi filmami, a "przez 90% czasu człowiek patrzy na jakieś wydarzenia i nie ma pojęcia co się w ogóle dzieje" z tym przeszedł sam siebie w ostatniej części Batmana.

Czyli że "dark knight", "inception", "Interstellar" i "dunkirk" to nie są dobre filmy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Najner napisał:

Czyli że "dark knight", "inception", "Interstellar" i "dunkirk" to nie są dobre filmy? :D

Dark knight dobry, lepszy niż wszystkie marvele razem wzięte ;)

 

Incepcja moim zdaniem przehajpowany bo idąc na to do kina byłem pewien (tak mi wmówiono) że to mesjasz na skale pierwszego matrixa a to po prostu dobry film z ciekawymi efektami.

 

Interstellar fajnie się ogląda i ładny ale trzeba wyłączyć myślenie bo mimo że film sprawia wrażenie inteligentnego to jest głupi jak but (moim zdaniem). Soundtrack mega dobry za to.

 

Dunkierka, bardzo sprawnie nakręcony film ale mało wojenny i taki troche bez jaja. Ok ale zupełnie po mnie spłynął i można oglądnąć ale można olać.

 

Tenet z nich wszystkich totalnie najsłabszy moim zdaniem i źle się go ogląda a wymienione wyżej wręcz przeciwnie.

 

 

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Spawn napisał:

Dunkierka, bardzo sprawnie nakręcony film ale mało wojenny i taki troche bez jaja. Ok ale zupełnie po mnie spłynął i można oglądnąć ale można olać.

 

Wreszcie ktoś napisał konkretną prawde o tym filmie.Jeden z nielicznych ''wojennych'' o którym już dawno zapomniałem i który mnie zwyczajnie znudził.Nie czytać tego jako znudził brakiem akcji.Nie.Poprostu film o pierwszej wojnie św można zrobić 5 razy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Najner napisał:

Czyli że "dark knight", "inception", "Interstellar" i "dunkirk" to nie są dobre filmy? :D

Dla mnie takie sobie. Dark Knight przy drugim obejrzeniu znudził mnie. Nawet rola Jokera jest moim zdaniem przereklamowana. Jego nowe filmy mają po prostu za słaby scenariusz. Pierwszy Batman za to jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kwaidan, czyli opowieści niesamowite (1964) 1/2 napisy pl można obejrzeć na popularnym polskim z filmami stronie.

https://www.filmweb.pl/reviews/recenzja-filmu-Kwaidan%2C+czyli+opowieści+niesamowite-6102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 11:49, Spawn napisał:

Tenet wczoraj oglądnąłem i muszę powiedzieć ze to fatalny film. Przez 90% czasu człowiek patrzy na jakieś wydarzenia i nie ma pojęcia co się w ogóle dzieje. Po oglądnięciu całości zaczyna to mieć jakiś sens i jestem pewien że jak by to sobie wszystko rozrysować na wielkiej tablicy to z pewnością wszystko się pięknie ze sobą domyka tylko że to nie zmienia faktu że sposób w jaki ten film nakręcono sprawia że się go po prostu źle ogląda. Spodziewałem się też jakichś większych fajerwerków jeśli chodzi o efekty specjalne a jest tak tylko ok. Nic nie rzuca na kolana i nie chciało by mi się tego oglądać drugi raz. Aktorzy meh ale cieżko mieć do nich pretensje bo i nie mieli w tym filmie nic do zagrania.

Dla mnie też jest męczący, niby te 2,5h zleciało szybko ale teraz mnie głowa boli i wielkie WTF? Nolan mocno przekombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po Niebo o Północy z Clooney'em i naszych Sługi Wojny chyba nie będę znowu puszczał miedzynarodówki International z Owen'em! 

 

Polećcie coś ciekawego na świątecznego weekenda 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koma rosyjski podobał mi się.

 

438 Days / 438 Dagar

Opis filmu

Szwedzcy dziennikarze zostają schwytani przez wojska etiopskie. Skazani na 11 lat więzienia za terroryzm, trafiają do więzienia z innymi reporterami, pisarzami i politykami, którzy nie ugięli się przed dyktaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądnięte z rana: The Outsider. Jared Leto w Japonii. Yakuza, skośni, idea honoru po grób itp. Treściwy, mocny, tylko lekko amerykański styl. Ogólnie konkret i to w dodatku od Netflixa. Czasem Netflix mnie zaskoczy, najpierw Devilman Crybaby, później Platforma, teraz Outsider. Outsidera trzeba zobaczyć koniecznie, Leto prawie jak Orlando Bloom ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Curse of Audrey Earnshaw (2020) - fajny pomysł, całkiem ciekawy, aktorstwo może nie było jakieś szczególnie wymagające, ale role zostały dobrze odegrane. Trochę niewykorzystany potencjał, mogłoby się więcej dziać, śmiało mógłby powstać serial. Oceny nieco zaniżone.

 

The Beach House (2019) - również jakiś powiew świeżości, wymaga odrobinę myślenia

 

The Platform (El Hoyo) - podobnie, tylko że ten film nie miał zakończenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wonder Woman 1984.

 

Trailer ******sty. "Blue Monday" New Order w tle..

 

Sam film? 2/10. Tak, 2/10. Dno dna. Scenariuszowo, aktorsko, wizualnie...

 

Niespójne, nielogiczne. Infantylne. I nawet Pedro Pascal tego nie ratuje (Jin Jarin nie taplaj się w czymś takim i ratuj w trzecim sezonie planetę Mandalore :) ).

 

Na dodatek dwie i pół godziny 😐

 

Tragedy.

 

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neonlight napisał:

@Thomm a tak z ciekawości zapytam, jak Ci się pierwsza część podobała, na ile byś ją ocenił? 😉

 

 

No właśnie pierwsza część mi się bardzo podobała. Nawet to love story w tle ;) Amazonki, Wonder, wojna w tle...

 

Po zwiastunie WW84 spodziewałem się czegoś podobnego ale z nutką lat 80-tych. Cóż, wyszło jak wyszło.

 

Dobrze rozpisane, zagrane. Żadne wybitne kino (Nolan ;) ). Ot, fajnie podana historia o Superbohaterce (z miłością w tle - nie tak mdłą jak np. w Pearl Harbour). W  WW84 oczekiwałem tylko i wyłącznie rozwinięcia story z pierwszej części. Nic więcej.

 

Rozczarowałem się.

 

Na ile mi się pierwsza część podobała? Na... 6/7/10 :)

 

Ale pisze to facet, który w rozrywkowym kinie Marvela/DC kocha "Guardians of the..." , "Thora..." Tudzież Batmany Nolana :) 

 

BTW, nowy Bat. Z długimi włosami Pattinsona i Nirvą w tle. "Something in the way..." Neon, łap! :)

 

 

 

Edytowane przez Thomm
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia ciemności z tłumaczeniem z bazaru w Rembertowie wymiata. Mam gdzieś na strychu na VHS :)

A tymczasem polecam

https://www.filmweb.pl/film/Sierpień+w+hrabstwie+Osage-2013-600590

 

 

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności