Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.filmweb.pl/film/Dżentelmeni-2019-817420

 

panie i pany, 10/10! Ritchie pokazał znowu swój geniusz. McConaughey, Farrell, Grant, Hunnam każdy z nich zagrał po prostu klasowo. tyle zwrotów akcji dawno nigdzie nie widziałem. no i typowo brytyjski humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 00:27, sp5it napisał:

 

 

I to naprawdę świetny.

 

Bale (w formie). Damon (w formie). Plus zapach spalonych opon, benzyny...

 

Gdyby nie kreacja Phoenixa w "Jokerze" to Bale miałby pewną statuetkę Akademii za to jak zagrał w tym filmie. Zresztą Bale to w ogóle jakiś aktorski fenomen...

 

 

BTW, zmobilizowałem się w końcu obejrzałem wczoraj "Czarną Panterę". I dla mnie, jako może nie fana universum Marvela ale kogoś, komu się wyjątkowo dobrze i przyjemnie ogląda filmy z tego uniwersum...

 

O.K. Wprost. Jakoś to zmęczyłem. Najbardziej niemarvelowski film Marvela. Nielogiczny, irytujący itd. 4/10. Vibranium everything! Vibranium dobre na wszystko! 

 

"Midway" (2019). 8/10. Dobry, wojenny film. Coś jakby się "Top Gun" oglądało, ale bez romantycznych i łzawych wstawek rodem z "Pearl Harbour". I bez tego wszędzie wciskanego amerykańskiego patosu. Dobre, wojenne kino.

 

Na dzisiaj zaplanowane: "Rise of the Skywalker" i "1917" Mendesa. Zobaczymy co się z tego wykluje.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2020 o 10:39, Thomm napisał:

 

 

Na dzisiaj zaplanowane: "Rise of the Skywalker" i "1917" Mendesa. Zobaczymy co się z tego wykluje.

 

 

 

 

 

1917 - 9/10, może i 10/10 muszę powtórzyć, w kinie przeżycie prawie transcendentalne. ROTS - 1/10 nie dałem rady obejrzeć na raz. Razem da ci to 5/10, lepiej rozbij na dwa wieczory ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, obejrzałem. I tak:

 

"1917" - 8/10 całościowo, ale za ścieżkę dźwiękową i zdjęcia dałbym spokojnie 9,5/10.  Dawno tak dobrego, wojennego filmu nie oglądałem. Takiego w którym bezsens wojny, bliskość śmierci jest aż namacalna.

 

"Rise of Skywalker" - cóż, odfajkowane. Po prostu odfajkowane. Ja wiem, że to "Star Wars", s-f i itd. ale tylu głupot, nieścisłości i dziwnych zbiegów (szczęśliwych of course!) okoliczności to dawno nie widziałem. Poza tym film na maxa pocięty (historia Lando i jego porwanej/odnalezionej córki). Pierwotna wersja miała ponad 3h, ale Myszka Miki się wystraszyła, kto tyle w kinie wysiedzi i kazała przyciąć...

 

4/10 z czego punkt za tzw. efekty wizualne, bo to akurat było zrobione dobrze i dwa za Drivera, który tak naprawdę ratuje ten film. Reszta? "Panie, daj pan spokój..." . A finałowa walka Sheeva z Rey to już po prostu farsa. No tak, jeden z najpotężniejszych Sithów dał się zgładzić tak szybko i łatwo, na dodatek z ręki (mieczy właściwie) dziewczyny, z której chwilę wcześniej wyssał Moc/siły życiowe.

 

I oczywiście duch Luke'a łapiący miecz świetlny. Komedia, po prostu komedia.

 

Abrams, Johnson, co wyście zrobili z tego Universum....

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Thomm napisał:

"1917" - 8/10 całościowo, ale za ścieżkę dźwiękową i zdjęcia dałbym spokojnie 9,5/10.

Obejrzałem w kinie i wrażenie zrobił na mnie niesamowite. Podobne jak kiedyś Szeregowiec Rayan. Z chęcią obejrzę jeszcze raz w zaciszu domowym. 

Na mnie niestety muzyka w kinie nie zrobiła aż tak wielkiego wrażenia, w domu przesłuchałem soundtrack ze dwa razy i też mnie niczym nie zachwycił. Może dam mu jeszcze jedną szanse. 

11 godzin temu, Thomm napisał:

Abrams, Johnson, co wyście zrobili z tego Universum....

Ja ostatniej części jeszcze nie widziałem. Poprzednie dwie mnie zmęczyły bardzo. 

A co zrobili? Pewnie to co Disney kazał. Wychować nową generacje fanów aby sprzedawać zabawki przez kolejne 20 lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi nowymi filmami star wars jest taki, że są w gruncie rzeczy nijakie. To co jest dobre to kalka z oryginalnej trylogii, a cała nowa reszta jest zwyczajnie byle jaka i nic nie wnosi. Wszyscy w tym i ja podniecają się star wars tylko i wyłącznie z sentymentu do tej oryginalej trylogii która rzeczywiście działała cuda. 

 

Z 5 nowych filmów najwyżej oceniam spin offy. Rogue One to fajny film wojenny w świecie gwiezdnych wojen, a Solo to fajny film przygodowy. 

 

VII - zbyt podobna do nowej nadziei

VIII - głupkowata i przeładowana nieśmiesznym humorem

XIX - meh, zupełnie mnie nie obeszła

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vin diesel coś jak terminator. https://www.cda.pl/video/4914694ca

Akcja non stop typowo amerykańskie kino.

 

https://mixdrop.co/e/w6aybo0ihh1m1 film Pekin kontra koronawirus. Dziennik kwarantanny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 13:28, marco-polo napisał:

https://www.filmweb.pl/film/Mroczne+wody-2019-838093 podobno ciekawie się zapowiadający film. Film jest o pewnej korporacji co zatruwa ludzi. Ogólnie na początku jak flaki z olejem ale od 1.30 - zaliczę do dramatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palpatine napisał:

Dla mnie film bardzo bardzo dobry, a muzyka wybitna. De gustibus ;)

Nie wiem, może tylko dla fanów SF...

jak wyżej 👍

Z tym, że muzyka jak dla mnie b.dobra, ale z obrazem.

Nigdy nie udało mi się przesłuchać całego soundtracka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że wczoraj obejrzałem Quentinowe „Pewnego razu w Hollywood” i... nie bardzo wiem czym miał być ten film. Owszem, zdjęcia i aktorstwo super, ale sam film to wydmuszka bez ładu i składu.

Niedawno łyknąłem też „1917” i miałem trochę podobne wrażenia... niby zdjęcia i klimat super, ale film z kategorii „obejrzeć i zapomnieć”.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności