Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie oglądał 'pewnego razu w Hollywood'? Matko, dialogi, klimat, muzyka, zdjęcia, dialogi, Pitt, dialogi. Krótka rozwałka na koniec, genialny Brad Pitt i dialogi. Bardziej w stronę nienawistnej ósemki czy też wściekłych psów, aniżeli Kill Billa czy bękartów wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Play napisał:

Nikt nie oglądał 'pewnego razu w Hollywood'? Matko, dialogi, klimat, muzyka, zdjęcia, dialogi, Pitt, dialogi. Krótka rozwałka na koniec, genialny Brad Pitt i dialogi. Bardziej w stronę nienawistnej ósemki czy też wściekłych psów, aniżeli Kill Billa czy bękartów wojny

Jeszcze nie widziałem, ale na pewno obejrzę tak szybko jak to możliwe. W końcu Tarantino :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie oglądał 'pewnego razu w Hollywood'? Matko, dialogi, klimat, muzyka, zdjęcia, dialogi, Pitt, dialogi. Krótka rozwałka na koniec, genialny Brad Pitt i dialogi. Bardziej w stronę nienawistnej ósemki czy też wściekłych psów, aniżeli Kill Billa czy bękartów wojny
Mam zupełnie odwrotne wrażenia. Dialogów w porownaniu do Nienawistnej to tu właściwie nie ma, Pitt przeciętny, za to genialny DiCaprio. Klimat spoko, muza spoko, film o niczym. Ogólnie zawiodłem się, a uwielbiam Bękarty, czy Django, a Pulp Fiction to jeden z najlepszych filmów ever.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafacio napisał:

Szkoda, że śmierć obecnie wywołuje śmiechy którym nie ma końca. 😟

 

Ocho, ktoś tu wstał lewą noga :)

 

Ale wiesz, że:

 

- filmy to nie rzeczywistość?

- co to absurd i że prawie wszystko doprowadzone do jego granic robi się śmieszne?

- są całe gatunki jak gore-horror-komedie typu Martwica mózgu poświęcone tematowi?

 

Wierz mi, nie śmieję się z prawdziwych ludzkich dramatów. No chyba że takich jak tu zaprezentowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem film Bogowie ulicy , Kojarzycie może ? Jedną z głównych ról grał tam Jake Gyllenhaal . To taki film o dwóch policjantach , którzy narazili się mafii . Opinie na temat filmu były dobre , dlatego się zdecydowałem , ale ogólnie jestem zawiedziony . tak naprawdę brakowało mi takiego jednego głównego wątku przewodniego , bardziej ten film był o codziennej pracy policjantów , a z zapowiedzi wynikało , że to będzie jednak coś innego A jaka jest Wasza opinia na temat tego filmu ? Może ktoś z Was go widział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrSheep napisał:

Idź i patrz

 

Nie jestem w stanie powiedzieć nic sensownego o tym filmie. Porażający i wgniatający w fotel. Obrazy z niego już na zawsze pozostaną w mojej głowie. Dzieło sztuki na najwyższym poziomie.

Zbieram się do niego i zbieram, w końcu muszę go obejrzeć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, THABAL napisał:

Zbieram się do niego i zbieram, w końcu muszę go obejrzeć. 

 

Serdecznie polecam, ale jednocześnie uprzedzam, że pozostaje na długo w pamięci. Mimo wszystko bardzo wrażliwym osobom nie polecam seansu, bo można się po prostu psychicznie zdołować. Jeden z najbardziej przygnębiających filmów jakie widziałem. Zero hollywoodzkiego patosu, film surowy, momentami wręcz surrealistyczny i symboliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MrSheep napisał:

 

Serdecznie polecam, ale jednocześnie uprzedzam, że pozostaje na długo w pamięci. Mimo wszystko bardzo wrażliwym osobom nie polecam seansu, bo można się po prostu psychicznie zdołować. Jeden z najbardziej przygnębiających filmów jakie widziałem. Zero hollywoodzkiego patosu, film surowy, momentami wręcz surrealistyczny i symboliczny.

Z takim kinem właśnie było mi nie po drodze, dlatego chcę się w końcu z nim zmierzyć. Liczę na taką gęstą atmosfrę, która wpasuje się w brutalność tamtych realiów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 16:11, THABAL napisał:

Z takim kinem właśnie było mi nie po drodze, dlatego chcę się w końcu z nim zmierzyć. Liczę na taką gęstą atmosfrę, która wpasuje się w brutalność tamtych realiów. 

 

Jeżeli oglądałeś "Wołyń" Smarzowskiego, to "Idź i patrz" jest mniej więcej tym samym, tylko bardziej. Bardzo bardziej. Groza wojny jest ukazana bez metafor.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, westberg napisał:

 

Jeżeli oglądałeś "Wołyń" Smarzowskiego, to "Idź i patrz" jest mniej więcej tym samym, tylko bardziej. Bardzo bardziej. Groza wojny jest ukazana bez metafor.

Oglądałem "Wołyń" i jakoś nie wywarł na mnie dużego wrażenia. Więc " bardzo bardziej" jest przeze mnie wręcz oczekiwane :). Jutro wracam do domu, to może w końcu uda mi się zabrać za seans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, THABAL napisał:

Oglądałem "Wołyń" i jakoś nie wywarł na mnie dużego wrażenia. Więc " bardzo bardziej" jest przeze mnie wręcz oczekiwane :). Jutro wracam do domu, to może w końcu uda mi się zabrać za seans.

 

Nie wywarł? Ja się czułem po seansie jakby mnie koń skopał. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sp5it napisał:

Jim Jarmusch - love it or hate it.

https://www.filmweb.pl/film/Truposze+nie+umierają-2019-817413

 

 

Jarmuscha bardzo lubię, ale czytając opinie ten film raczej nie należy do jego najbardziej udanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 02:26, pawelekdabek napisał:

Oglądałem "Get Out" i wiem, że choć nie jest to typowy horror to bardzo polecam. Napewno znajdą się osoby, które ten film zachwyci ;) 

Po trailerze mi się spodobał. Obejrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu - "Co warto obejrzeć?"

 

wiec podaję tu linka do recenzji nowego Jokera grana przez Phoenixa. Zapowiada się na pewno zupełnie inny Joker, przyrównywany trochę do film "Taksówkarz" w tej recce:

 

 

 

Ledgera był wspaniały, poprzedni był moim zdaniem tragedią, ciekawe jaki będzie ten?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co piszą szczęśliwcy oglądający już przedpremierowe pokazy to kreacja Phoenixa jest bardzo dobra/ocierająca się o geniusz. Czy na miarę Jokera Ledgera to się okaże, ale Phoenix bardzo dobrym aktorem jest, więc... ;) Po trailerach widzę jedno: phoenixowy Joker jest chory. Po prostu chory. Jest psycholem, zwyrodnialcem. A to już dobrze zapowiada.

 

Ja sobie kilka dni temu "Aladdina" Guya Ritchie obejrzałem.

 

Bajka, tak. Ale jak zrobiona.

 

Wizualnie... masakra. Nie efekty, ale ta plastyka, po prostu plastyka, która aż bije z ekranu. Do tego niebieski Will "Prince of Bel-Air" Smith ;) "Dżinnowy" na dodatek :P

 

Plus piosenka, która na bank zgarnie Oscara...

 

 

 

 

 

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 02:26, pawelekdabek napisał:

Oglądałem "Get Out" i wiem, że choć nie jest to typowy horror to bardzo polecam. Napewno znajdą się osoby, które ten film zachwyci ;) 

Obejrzałem - ciekawy inny niż inne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności