Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jednym z lepszych okazał się film animowany Book of Life (2014). Świetna animacja rodzinna, przede wszystkim dla dzieci, ale i dorośli mogą z przyjemnością oglądnąć. Subiektywnie 9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec
W dniu 25.01.2019 o 03:12, Introverder napisał:

"Maudie" (2016) - zdecydowanie polecam. Kino kameralne, b. dobrze odegrane. Ocena 8/10.

 

"Wielkie nadzieje" (1998) - ciepła historia w starym stylu, teraz się już takich filmów praktycznie nie robi. Niby nic wielkiego, ale pewne smaczki czy gra de Niro zawsze doprawiają takie uczty filmowe. Też 8/10, choć prawdę mówiąc nie wiem jak nawet można oceniać filmy, które mają w pewien sposób niezwykłą historię albo otoczkę wokół niej. Film i nastrój filmu poniekąd niezwykły. Chyba robię się miękki :);) . Film ma nieuchwytny klimat, który sprawia, że mi się podobał, a nie znudził. No dobra, może niech będzie 7/10.

 

Great Expectations to film niemalże kultowy i trochę trudno go oceniać poprzez pryzmat obiektywnych wyznaczników. Ale jeżeli już, to warto chociażby zwrócić uwagą na znakomitą, klimatyczną (jak cały film) ścieżkę dźwiękową.

 

W dniu 28.02.2019 o 15:05, Arthass napisał:

Grawitacja (2014) - film dość skrajnie oceniany w naszym kraju. Jedyni widzą go niemal jako arcydzieło kina, a inni wręcz odwrotnie, oceniają bardzo nisko. Według mnie jest to film bardzo dobry, ale po części zbudowany wokół efektów dźwiękowo-wizualnych i aby go docenić warto posiadać odpowiedni sprzęt audio-wizualny. Sama fabuła - mimo, że to raczej kameralna historia człowieka kontra niezmierzonego, pustego kosmosu - ma swój klimat. W zasadzie w większej części filmu występuje jedynie jeden człowiek, ale niekoniecznie jest to minus (choć dla niektórych może być), bo pozwala zbudować kino bardziej intymne, skupione na emocjach głównego bohatera, jego historii i walce o przetrwanie.
Osobiście daję mu 7,5/10.

 

Bo jak ktoś ogląda ten film na 14-to calowym ekranie laptopa i w dodatku w formacie, gdzie jest wysoka kompresja, to ciężko mu będzie w tym konkretnym przypadku docenić klasę efektów w tym filmie. Polecam przeczytać sobie, jak ten film był robiony: https://www.cinemablend.com/new/How-Did-Gravity-Do-Secrets-Behind-Its-Groundbreaking-Special-Effects-39790.html

 

W dniu 1.03.2019 o 03:59, Arthass napisał:

Edge of Tomorrow (2014). Świetny film. Akcja, miejscami humor, i oryginalny pomysł - no może nie taki oryginalny, ale ciekawie zaimplementowany. Podsumowując, wyśmienite kino rozrywkowe. Może trochę zawyżę ocenę, ale przecież to jest moja ocena, na którą składa się również subiektywna przyjemność z oglądania - 8/10.


Akurat osobiście stawiam Grawitację nieco jednak powyżej Edge of Tomorrow, chociaż faktycznie ten ostatni jest zaskakująco dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Swordfish_ napisał:

Akurat osobiście stawiam Grawitację nieco jednak powyżej Edge of Tomorrow, chociaż faktycznie ten ostatni jest zaskakująco dobry.


Ja podchodzę do oceny filmu przez pryzmat gatunkowy. Te dwa filmy to odrębne światy - jeden to sci-fi akcji a drugi dramat fantastycznonaukowy. Staram się oceniać je w ich odrębnych kategoriach, dlatego nie stawiam jednego ponad drugim, tak jak nie stawiam marchewki ponad migdały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieszam sobie ekranizację "Dobrego Omenu" Pratchetta na Amazon Prime (ale... zekranizowane przez BBC) z "Chernobylem" Netflixa.

 

Obydwie produkcje... wywalają z butów. Chociaż książkę Pratchetta/Gaimana czytałem jakiś 15 lat temu, ale obecna ekranizacja...

 

 

9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

The Highwaymen (2019) na netflixie. Skrzyżowanie filmu drogi i kina gangsterskiego w starym dobrym stylu, z Costnerem i Harrelsonem. Ocena 8/10.

https://www.filmweb.pl/film/The+Highwaymen-2019-824632

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marco-polo napisał:

Sicario część 1 i 2 

https://www.cda.pl/video/315880760

 

https://www.cda.pl/video/361534034 Krwawa zemsta.

Jedynka super, acz nie polecam po różnych środkach stymulujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.07.2019 o 00:22, sp5it napisał:

Fajny film akcji połączony z dobrymi tekstami humorystycznymi. 

W dniu 18.05.2019 o 18:50, Arthass napisał:

Ostatnio jednym z lepszych okazał się film animowany Book of Life (2014). Świetna animacja rodzinna, przede wszystkim dla dzieci, ale i dorośli mogą z przyjemnością oglądnąć. Subiektywnie 9/10.

Animowane filmy to Studio Ghibli dodatkowo robią dobrą muzykę do filmów animowanych. Które ze studiów tworzy muzykę do filmów oprócz Hansa Zimmera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 2.07.2019 o 00:22, sp5it napisał:

 

 

Trzy pokolenia Shafta ;)  Oglądałem ostatnio. Może nie "super-hiper" ale 7/10 na pewno.

 

Poza tym Samjuel El...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd moja córka zaczęła studiować filmoznawstwo (czyli od roku), poleca mi fajne filmy. Ostatnio był "Captain Fantastic". Świetne kino.

Na "Manchester by the sea" zaciągnęła mnie jeszcze sporo przed studiami - byłem pod wielkim wrażeniem filmu.

Oba powyższe gorąco polecam.

No a poza tym Star Trek - seriale. Postanowiłem obejrzeć wszystkie. Zacząłem oczywiście od The Original Series (lata 60-te). Ach te efekty specjalne z kartonu 😄

Aktualnie kończę 7 sezon (ostatni) Next Generation.

Star Treka też polecam, choć zdaję sobie sprawę, że to jest "love it or hate it". Tych co lubią nic nie przekona 😄

Edytowane przez Barbartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie akurat "Manchester by the Sea" niesamowicie wynudził. Z bardziej kameralnych obrazów polecam "Maudie" - też to niby nie film akcji, ale b. fajna obyczajówka z b. dobrym aktorstwem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John Wick 3 Parabellum.

Trzecia część serii flmowej o Babie Jadze, płatnym zabójcy który powraca aby mścić się za psa i samochód :). KKino strzelane, kopane , cięte w niezłym stylu. Trzecia część jest moim zdaniem trochę przedobrzona. Za dużo pojedynków z tłumami słabych przeciwników . Dwie poprzednie części były bardziej emocjonujące. Niemniej i ta to niezły popis Keanu R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą serię traktuję mniej więcej tak jak "Oszukać przeznaczenie".

Tak więc, najlepsza śmierć w trójce to wg. mnie ta z motorem gdzie odcięta ręka wkręca się w łańcuch i wywala motor. Śmiechom przy tej sekwencji nie było końca :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności