Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

No, tak słaby nie zaprzeczę. Zrobiony w stylu McDonalda (łatwa papką do szybkiego przełknięcia) pod americanosòw. Ale jak sie przy takiej muzyce dorastało, to mimo wszystko z jakimś sentymentem sie ogląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiki's Delivery Service. Dobry film animowany. 7,5/10. Trochę zbyt mało rozbudowana fabuła jak dla mnie, ale klimat bardzo przyjemny, wręcz bym napisał "przytulny". Nie, żeby prostota fabularna była zawsze na minus - wręcz przeciwnie, w tej produkcji wręcz działa to na korzyść. Dobrze się to po prostu ogląda, aż nawet momentami odczuwa się lekkie ciepło w środku. Ghibli robi dobre produkcje, wiadomo.

 

Vampire Hunter D Bloodlust. Ponowny raz. Świetny klimat, świetne narysowany, sceny walki widowiskowo oddane - bez zbędnych wodotrysków, ale z klasą. Fabuła dość słabo zarysowana, wiele wątków, które jednak zdają się bardziej być luźnymi zlepkami niż składać się na większy obraz spójnej historii. Rozwój i zarysowanie postaci też nie słabe. Sporo niedopowiedzeń. Ogólnie, 7/10 ze względu na artystyczny obraz wizualny - brakło jedynie dopełnienia solidniejszą fabułą.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Green Book.

 

Okej, to nie poziom chociażby "The Shawshank Redemption" ale poziom trzyma. I Oscary zasłużone. Mądra, ciepła opowieść o życiu, przemianach ludzkich. O tym jak wyglądała Ameryka lat 60-tych. 

 

I nie, Viggo już nie ratuje świata, nie zostaje królem. Odnajduje samego siebie. 9/10.

 

 

Edytowane przez Thomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Thomm napisał:

Green Book.

 

Okej, to nie poziom chociażby "The Shawshank Redemption"...

 

"The Shawshank Redemption" jest na 1. miejscu w rankingu IMDB Top Rated Movies (https://www.imdb.com/chart/top?ref_=nv_mv_250) takze tego..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, robertos napisał:

"The Shawshank Redemption" jest na 1. miejscu w rankingu IMDB Top Rated Movies (https://www.imdb.com/chart/top?ref_=nv_mv_250) takze tego..

 

 

Bo to ******sty film. Co prawda ranking IMDB traktuję z przymrużeniem oka, ale w tym wypadku zgoda.

 

 

 

 

Nie mogą nam zabrać muzyki...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.04.2019 o 11:24, Thomm napisał:

 

 

Bo to ******sty film. Co prawda ranking IMDB traktuję z przymrużeniem oka, ale w tym wypadku zgoda.

 

 

 

 

Nie mogą nam zabrać muzyki...

Bardzo lubię ten film, scena na dachu, super.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.imdb.com/title/tt0816692/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1 ten mi się podobał. Taki inny od innych w znaczeniu czasu,katastrofy ziemskiej, poszukiwaniu nowego życia na innych planetach i o tym co łączy rodzinę oraz nauka i naukowcy którzy w dziejach ludzkości odgrywają w całej dziejach historii ludzkiej diametralne znaczenie w rozwoju gatunku ludzkiego. Jeden cytat który mi się podobał. " Dzieci są wspomnieniami rodziców", jeżeli dobrze to zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vonBaron napisał:

Przed chwilą skończyłem Glass i nie polecam, w sumie stracone 2H z życia...

Split zdecydowanie lepszy.

 

#MeToo :(
Split byl nawet do lykniecia, ale to co sie tutaj odjaniepawla to szkoda gadac... Najgorsze jest to, ze tak do polowy filmu masz jeszcze nadzieje, ze fabula jakos sensownie sie rozwinie.
 

W dniu 21.03.2019 o 18:16, Bokrug napisał:

Prospect https://www.imdb.com/title/tt7946422/?ref_=nv_sr_1

Polecam. Niszowe sci-fi, które po raz kolejny bije na głowę słynne wielomilionowe produkcje z tego gatunku.

Ciekawe czy High Life będzie taki dobry jak pierwsze oceny wskazują. 


Mi sie ten film nie spodobal, ale musze przyznac, ze jak na produkcje w zasadzie amatorska gra aktorow jest rewelacyjna.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bumblebee (2018)
Solidny film z serii Transformers - ponoć reboot serii. Nic, mnie jakoś szczególnie nie porwało, ale przynajmniej nic nie irytowało i po prostu oglądało się w miarę przyjemnie - jeśli ktoś preferuje takie kino. Więcej tam w zasadzie motywów dorastania, radzenia sobie z tragicznymi wydarzeniami przeszłości w życiu nastolatki (choć same korzenie tragedii słabo zarysowane) niż akcji z udziałem kosmicznych robotów. Film bazuje na kameralnym klimacie skromnej rodziny z przedmieść na przełomie lat '80-'90. Pierwsza scena na ziemi to rok 1987, potem przenosimy się odrobinę w przyszłość - ile lat, nie wiadomo, ale generał z pierwszej sceny nie wygląda by postarzał się zbytnio, więc pewnie kilka lat. Jest to znaczny kontrast do przytłaczającego klimatu poprzednich części osadzonego w skali, że tak to ujmę - kontynentalnej, z akcją rozgrywającą się na szczeblach międzynarodowych instytucji. Wydaje się to lepszym rozwiązaniem, a przynajmniej jeśli nie potrafi się skonstruował ciekawej opowieści w takiej skali - można bardzo łatwo zatracić niezbędne elementy intymności między widzem.
W mojej ocenie 6-6,5/10. Mogę polecić jako niezobowiązujące, lekkie kino familijne na niedzielne popołudnie z rodziną.

The Nightmare Before Christmas (1993)
Mimo, że to film animowany, nie jest do końca skierowany dla dzieci - przynajmniej tych najmłodszych. Choć to też zależy od dziecka. Film przede wszystkim wybija się oryginalnym klimatem i techniką animacji "stop motion" (imponującą jak na swoje czasy). Jest to animowany musical w klimatach dark fantasy, na bazie opowieści Tima Burtona. Jeśli ktoś miał do czynienia z dziełami Tima Burtona, to będzie wiedział czego się spodziewać :)Nie można tego nazwać stricte bajką, bo bajka charakteryzuje się wyraźnie zarysowanym morałem, co tutaj nie jest takie oczywiste. Ukryte treści częściej kierowane są do dojrzalszej widowni.
7/10.

Chronicle (2012)
Niczym szczególnie się nie wyróżniał. Wiele wątków - żaden nie doczekał się konkluzji, większość została urwana w trakcie rozwoju, a część po prostu została przedstawiona i pozostawiona bez dalszego rozwoju stojącymi za nimi ideami.
4,5-5/10
 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie film, tylko pogadanka laureata Noble'a Richarda Fenymana o ciekawostkach ze świata fizyki. Jak dla mnie super spędzona godzina. W lengłydźu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucifer.

 

W dwa dni zaliczyłem dwa sezony i biorę się za trzeci. Abstrahując od płytkich (nawet bardzo) zagadek kryminalnych to całościowo 7/10. I żaden serial od kilku lat (poza "GoT" I "House MD") nie wciągnął i nie ubawił mnie tak ten. No i ten prześmiewczy, diabelski ;) Tom Ellis...

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności