Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Polacy rzadko kręcą dobre filmy. Generalnie nie gustuję. Ale TEN zaskoczył mnie pod każdym względem: nieźli aktorzy, trzymający w napięciu oryginalny scenariusz, dobre zdjęcia i muzyka (w końcu jesteśmy na forum audio). Nie wierzyłem na początku, że ten film od początku do końca zrobili Polacy, więc w napisach końcowych szukałem jakiś zagranicznych nazwisk czy studio. Ale nie znalazłem. Słowem polecam ten film - na prawdę warto.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yFTZoHtuct4

 

 

indeks.jpg

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezniszczalny. Nowy rosyjski film wojenny, reklamowany jako odpowiedź na "Furię". Całkiem dobry, aczkolwiek typowo "rosyjski"

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon (2009). Bardzo dobry film. Dałbym mu jakieś 7,5/10. Dobry scenariusz obronił się bez tony efektów specjalnych. Daje do myślenia.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzilla (2014). Dawno nie oglądałem tak nudnego, bezpłciowego filmu. Efekty całkiem spoko, film technicznie dobrze nakręcony, ale treść... plastikowe aktorstwo, brak jakiegokolwiek rozwoju postaci, Godzilla wyglądała jak jaszczury odpowiednik Teletubisia z nadwagą. 4/10 za całokształt, 3/10 za scenariusz i grę aktorską. W porównaniu z japońską Shin Gojira - gniot.

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja (2014) - film dość skrajnie oceniany w naszym kraju. Jedyni widzą go niemal jako arcydzieło kina, a inni wręcz odwrotnie, oceniają bardzo nisko. Według mnie jest to film bardzo dobry, ale po części zbudowany wokół efektów dźwiękowo-wizualnych i aby go docenić warto posiadać odpowiedni sprzęt audio-wizualny. Sama fabuła - mimo, że to raczej kameralna historia człowieka kontra niezmierzonego, pustego kosmosu - ma swój klimat. W zasadzie w większej części filmu występuje jedynie jeden człowiek, ale niekoniecznie jest to minus (choć dla niektórych może być), bo pozwala zbudować kino bardziej intymne, skupione na emocjach głównego bohatera, jego historii i walce o przetrwanie.
Osobiście daję mu 7,5/10.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edge of Tomorrow (2014). Świetny film. Akcja, miejscami humor, i oryginalny pomysł - no może nie taki oryginalny, ale ciekawie zaimplementowany. Podsumowując, wyśmienite kino rozrywkowe. Może trochę zawyżę ocenę, ale przecież to jest moja ocena, na którą składa się również subiektywna przyjemność z oglądania - 8/10.

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Arthass napisał:

Edge of Tomorrow (2014). Świetny film. Akcja, miejscami humor, i oryginalny pomysł - no może nie taki oryginalny, ale ciekawie zaimplementowany. Podsumowując, wyśmienite kino rozrywkowe. Może trochę zawyżę ocenę, ale przecież to jest moja ocena, na którą składa się również subiektywna przyjemność z oglądania - 8/10.

Mówisz Edge of Tomorrow - myślisz gif z Emily Blunt 😎 

gif_emilyblunt_whoa.gif&key=74c3b64fdbef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Out of the Furnace (2013). Obraz amerykańskiej prowincji w dobie kryzysu gospodarczego, na uwagę zasługują zdjęcia, obsada (Bale, Harrelson, Affleck, Defoe) i muzyka (Pearl Jam), solidne kino.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta scena z Emily i kiedy dyskutowali o możliwych sposobach transferu "daru" (nie będę spoilerował) zapadły mi w pamięć.

Alita: Battle Angel (2019) - nie było tragedii, ale też niczego specjalnego ten film sobą nie reprezentuje. Tak naprawdę, ciekawie zaczyna się robić dopiero od połowy. Pierwsza połowa dość nudna. Sceny walki dość fajnie nakręcone. Fabularnie przeciętnie. Film zostawia nas w dziwnym miejscu, sugerując sequel w przyszłości. Moja ocena to 6/10.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja Overlord - horror wojenny. Z naciskiem na wojenny jednak. Do obejrzenia mimo garści nonsensów (czarnoskórzy żołnierze w 101 Powietrzno-Desantowej, w II WŚ.) jednak raczej w domu, nie w kinie. 5/10. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też próbowałem obejrzeć "Potrójną granicę", ale nawet na chwilę mi się przysnęło. Także tak 4/10, i to tylko za zdjęcia/widoki. W ogóle jeśli chodzi o pełnometrażowe oryginalne produkcje, to Netflix słabo wypada. A jeśli chodzi o seriale, to też wrażenie, że idą w ilość a nie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lord Rayden napisał:

Może oczekiwaliście wojwnnej rozrywki a film był poważniejszy. Ja oceniam go 7/10.

Ja w sumie niczego nie oczekiwałem, zobaczyłem propozycje na Netflixie, ciekawą obsadę, ale niestety zawiodłem się. To nie ten sam poziom co np.  "Sicario" . 

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności