Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, marco-polo napisał:

polecam 

 każdy ocenia 10/10

 

Kto jest "każdy"? Ja widzę różne opinie w sieci :)

 

"First Man" - No nie wiem, spodziewałem się więcej, Gosling mocno podnosi ocenę. 7/10

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom, który zbudował Jack

 

Baaaardzo mi się podobał. Dużo do przemyśleń, fajne i szokujące scenki, niezłe jazdy głównego bohatera. No i w sumie nie wiem co końca jak końcówkę interpretować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Źle się dzieje w El Royale". Trochę zainspirowany tarantino, ale udany thriller ze spora ilością twistów. Obsada na czele z Jeffem Bridgesem i tą panią z Greya daje radę.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, adamos80 napisał:

"Źle się dzieje w El Royale". Trochę zainspirowany tarantino, ale udany thriller ze spora ilością twistów. Obsada na czele z Jeffem Bridgesem i tą panią z Greya daje radę.

 

 

 

Ładne zdjęcia, dobra muzyka. Niezłe kino bez napinki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 22:48, adamos80 napisał:

"Źle się dzieje w El Royale". Trochę zainspirowany tarantino, ale udany thriller ze spora ilością twistów. Obsada na czele z Jeffem Bridgesem i tą panią z Greya daje radę.

Zbieg okoliczności, bo właśnie go odpalam. :D 

 

Edit.

Obejrzany, podobał się, ocena: 8/10 :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Maudie" (2016) - zdecydowanie polecam. Kino kameralne, b. dobrze odegrane. Ocena 8/10.

 

"Wielkie nadzieje" (1998) - ciepła historia w starym stylu, teraz się już takich filmów praktycznie nie robi. Niby nic wielkiego, ale pewne smaczki czy gra de Niro zawsze doprawiają takie uczty filmowe. Też 8/10, choć prawdę mówiąc nie wiem jak nawet można oceniać filmy, które mają w pewien sposób niezwykłą historię albo otoczkę wokół niej. Film i nastrój filmu poniekąd niezwykły. Chyba robię się miękki :);) . Film ma nieuchwytny klimat, który sprawia, że mi się podobał, a nie znudził. No dobra, może niech będzie 7/10.

Edytowane przez Introverder
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bird Box. 3/4 filmu pomimo oklepanej historii trzyma w napięciu. Ale za finał... 2/10. Czyli całościowo jakieś 6/10.

 

 

Hereditary. Z tego byłby fajny thriller psychologiczny gdyby nie to, że twórcy postanowili zrobić z tego horror. W końcówce klasy C. Ale za to, że koniec fajnie się łączy z początkiem to 5/10

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thomm napisał:

Bird Box. 3/4 filmu pomimo oklepanej historii trzyma w napięciu. Ale za finał... 2/10. Czyli całościowo jakieś 6/10.

 

 

 

Czy ja wiem, czy oklepana historia, według mnie nie do końca, ale fakt, całościowo dość przeciętnie. Moja ocena: 6+/10, plusik dla Sandry. 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Thomm napisał:

Bird Box. 3/4 filmu pomimo oklepanej historii trzyma w napięciu. Ale za finał... 2/10. Czyli całościowo jakieś 6/10.

 

 

Hereditary. Z tego byłby fajny thriller psychologiczny gdyby nie to, że twórcy postanowili zrobić z tego horror. W końcówce klasy C. Ale za to, że koniec fajnie się łączy z początkiem to 5/10

 

 

 

Hereditary to horror i to zdecydowanie klasa A. 

Jaki sens ma ocenianie czegoś, na podstawie tego "że byłby fajny thriller"?

 

Równie dobrze można napisać, że Manchester by the sea byłby fajnym filmem familijnym gdyby Twórcy nie postanowili zrobić z tego dramatu. 

 

Nie przepadam za horrorami bo to zazwyczaj gnioty ale gdyby było więcej takich filmów jak ten, czy seriali jak The haunting of Hill house, to pewnie polubiłbym ten gatunek. 

 

Jak dla mnie 9/10 w swoim gatunku. Zresztą nie tylko dla mnie bo film ma metascore na poziomie 87 - czyli wg krytyków jest to arcydzieło gatunku. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ogólnie podobają się filmy animowane jak grobowiec świetlików 

https://www.youtube.com/watch?v=VHVqu6EnGIM

 

grób.jpg

Jeżeli ktoś wie kto tworzy najlepszą muzykę do filmów z tych krajów Japonia,Chiny to będę wdzięczny.

https://www.cda.pl/video/487628c6 tutaj po prawej jest kilka animacji z tego samego folderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, awayeah napisał:

 

 

Jak dla mnie 9/10 w swoim gatunku. Zresztą nie tylko dla mnie bo film ma metascore na poziomie 87 - czyli wg krytyków jest to arcydzieło gatunku. 

 

 

Czyli nie nadaję się na krytyka ;) Nie o to chodzi, generalnie przyjęta na początku filmu konwencja bardzo mi pasowała - schizy głównej bohaterki i myślałem, że tak to się zakończy - jej zwidami, natomiast epilog, w którym jej syn zostaje ukoronowany na... litości...

 

Film ratuje scena początkowa i końcowa - coś się zaczyna w domku budowanym przez główną bohaterkę, coś się w nim kończy (zamyka). Ale czy to było zamierzone? 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomm napisał:

 

 

Czyli nie nadaję się na krytyka ;) Nie o to chodzi, generalnie przyjęta na początku filmu konwencja bardzo mi pasowała - schizy głównej bohaterki i myślałem, że tak to się zakończy - jej zwidami, natomiast epilog, w którym jej syn zostaje ukoronowany na... litości...

 

Film ratuje scena początkowa i końcowa - coś się zaczyna w domku budowanym przez główną bohaterkę, coś się w nim kończy (zamyka). Ale czy to było zamierzone? 😐

Myślisz, że był pomysł na początek filmu, a potem lecieli na spontanie z resztą :D ?

 

Każdemu czasem jakiś film nie podchodzi, nawet jeżeli jest wysoce ceniony przez krytyków - niektórym nawet każdy taki film nie podchodzi ;).

Mi ostatnio tak nie podeszło Wielkie Piękno. Banda starych snobów, szlajających się po Rzymie - 2h z życia, których już nigdy nie odzyskam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, awayeah napisał:

Myślisz, że był pomysł na początek filmu, a potem lecieli na spontanie z resztą :D ?

 

 

Tak mi się wydaje, ale jakie było zamierzenie twórców to wiedzą już tylko oni sami ;) Natomiast Toni Collette po raz kolejny udowodniła, że grać naprawdę potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polar

 

Z Netflixa. Kolejna wariacja na temat Johna Wicka. W sumie gdyby nie Mads Mikkelsen byłoby gorzej. Jednak do Johna Wicka raczej nie dorasta. 4/10 według mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

W sumie gdyby nie Mads Mikkelsen byłoby gorzej.

 

Strach pomyśleć co byłoby gdyby w filmie nie wystąpił Mikkelsen 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.01.2019 o 23:25, all999 napisał:

 

Kto jest "każdy"? Ja widzę różne opinie w sieci :)

 

"First Man" - No nie wiem, spodziewałem się więcej, Gosling mocno podnosi ocenę. 7/10

Green Book - spoko ! Wczoraj widziałem. Mi się podobał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności