Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Play napisał:

Nie powiem, bym się jakoś wybitnie jarał, ale połączenie Camerona z Rodriguezem może dać naprawdę fajny efekt. Momentami klimat starych Terminatorów, momentami oryginalnego Ghost In The Shell. Na pewno pójdę do kina

 

CGI na poziomie z przed 10-15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty to nie wszystko. Ja szanuję bardziej pierwsze dwa Terminatory czy trylogię Obcego od tych nowych, wypieszczonych, bezklimatycznych gniotów ?

Edytowane przez Play
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Play napisał:

Efekty to nie wszystko. Ja szanuję bardziej pierwsze dwa Terminatory czy trylogię Obcego od tych nowych, wypieszczonych, bezklimatycznych gniotów ?

No ba! :D

 

22 godziny temu, Bokrug napisał:

Przecież to jakieś sci-fi dla nastolatków jak ten Ready Player One czy jak to się tam zwało, po kwadransie wyłączyłem..

I drugi raz.. ba! Jednak ja mu dam szansę i obejrzę go do końca, choćby dla efektów, bo są konkretne :P.

 

A na polu bitwy - Dunkierka, w końcu, nie wiem, dlaczego tyle czasu odkładałem ten film ;). Ogólnie bez szału, trochę przeciągany i zabrakło mi kropki nad i,

ale myślę, że zasługuje na hmm.. takie 8-/10.

 

I kolejny film godny polecenia, a mianowicie - Dallas Buyers Club. Świetne kreacje aktorów (szacun dla obu panów), wzruszający, a momentami śmieszny,

wszystko z zachowaniem dobrego smaku. Ocena 9/10 :)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem (po raz kolejny) Między Słowami (Lost In Translation). Lubię co jakiś czas wrócić do tego filmu, ma w sobie coś relaksującego, kameralnego i ciepłego, a przy tym nie jest nachalny jak większość komediodramatów, do tego ma świetne udźwiękowienie (m.in. Air, Death in Vegas, My Bloody Valentine, Peaches, Phoenix, no genialny Bill Murray śpiewający "More Than This" od Roxy Music :D).

Jak ktoś kiedyś napisał: "Film który zaczyna się od zbliżenia na tyłek Scarlett Johansson, nie może być zły :lol:" i muszę napisać, że miał sporo racji, bo to świetny, acz specyficzny (nie każdemu przypadnie do gustu), kawałek kina :).

 

 

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 16:46, Arthass napisał:

Batman: The Dark Knight ( 2008 ) - jeden z najlepszych filmów w swoim gatunku... 8/10.
Najbardziej prowokujący do przemyśleń cytat:

“Because sometimes the truth isn't good enough...
Sometimes people deserve more.
Sometimes people deserve to have their faith rewarded.“

Świetnie wpasował się w zakończenie.

 

Skoro u ciebie "Mroczny rycerz" ma 8/10 to ciekaw jestem jakie mają 10. Skoro jesteśmy w tych gatunkach, widziałeś Antmana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wonder Woman - Ahh... te amazonki i ta cała Diana, jak ona się tam prezentuje.. uhuhu, rzeczywiście jest cała.. łonder B). No definitywnie robi tam

robotę, to dziewczę.. , a jak ona by zdjęła tą zbroję, to by się działo dopiero.. (10/10!) B). A tak to, co najwyżej.. 7+/10 ^_^.. :D.

 

Nie no, żarty żartami, ale jak na film o superbohaterach, to naprawdę miło mnie zaskoczył :). Choć nie ukrywam, że liczę na więcej odwagi, przy

doborze przyodzienia głównej bohaterki, w drugiej części :D.

 

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A myślałem że już filmów z dobrym scenariuszem nie robią, jaka miła niespodzianka.

Film jak dla mnie pełny, świetne kamerowanie, efekty, klimacik, muzyka, aktorzy...fabuła.

Szkoda że ten reżyser nie nakręcił remake Blade Runnera.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity horror, wytwór kinematografii islandzkiej. Na uwagę zasługują zwłaszcza zdjęcia, posępne krajobrazy oraz ciekawie opowiedziana historia z tzw. twistem.  

https://www.filmweb.pl/film/Pamiętam+Cię-2017-771222

 

Edytowane przez adamos80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bokrug, to pojechałeś konkretnie, czyli nie ma co nawet się za to zabierać, dzięki za "ostrzeżenie" :D. A ja na szczęście, po dwóch seansach, bardzo dobrych filmów. Pierwszy to "Lone Survivor", ocena 8/10. Drugi zaś, to komedia "Daddy's Home" z 2015r., beka przez cały film :D, ocena 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był w zeszłym roku taki film co się zowie Krucyfiks, podobna historia - zakonnica, Rumunia,... Po prostu taka niskobudżetowa produkcja-kalka próbująca się wybić na blockbusterze, jak był Avengers - Czas Ultrona to pewnie był też Do Węgier - Czas Kulsona, no wiadomo o co chodzi. No więc Krucyfiks był niewiarygodnie koszmarnym filmem, horrorem, czymkolwiek, więc może jeśli dając to jemu 1/10 The Nun należy się 2/10, ale naprawdę nie daleko ma się jedno do drugiego.    

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission Impossible Fallout - Super, chyba najlepsza część serii 😉. Ocena 9/10. Cholera, coś w sobie mają te filmy o tajnych agentach, ciekawe scenariusze, porządna muzyka, oryginalne efekty, dobrzy aktorzy, atrakcyjne miejsca, w których są kręcone, do tego fajne auta i piękne kobiety, czego chcieć więcej?! 😉 Pewnie dlatego od jakiegoś czasu, nie mogę się doczekać kolejnej przygody kultowego 007 i Misjii Niemożliwej. 😎

 

Ps.

Żałuję, że w końcu nie poszedłem na niego do kina, bo na dodatek nagrany jest w Atmos-ie 😤.

 

 

Ostatnio mam szczęście do dobrego kina 😉. The Equalizer 2 - Odkąd obejrzałem Training Day (Dzień próby) wiedziałem, że Antoine Fuqua zna się na rzeczy i wraz z kolejnymi filmami, tylko mnie utwierdził w tym przekonaniu. Nie inaczej jest w przypadku drugiej części Bez litości, z znakomitym Denzelem Washingtonem w roli głównej. Film trzyma w napięciu od początku do końca, po prostu świetne kino akcji. Ocena 9/10 😉

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się być na bieżąco z nowościami, ale nie ma to jak stare dobre hicory,  które trzeba sobie przynajmniej raz/dwa razy do roku sobie obejrzeć.Także właśnie jestem w trakcie oglądania 😉 Kino sci-fi  z lat 80 i 90 tych to jest Gwiezdne wrota, Obcy, Terminator ... tedy nie było takich możliwości, ale był pomysł itd. Te nowe rebooty, kolejne części niestety w większości wypadków do pięt do dorastają klasykom. 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Człowieniu, Predator-a jedynkę, to mógłbym zapętlić i oglądać od rana do wieczora, aż do fizycznego "zgonu" 😂.

Cyt." wtedy nie było takich możliwości, ale był pomysł itd."- powiem więcej, nie tylko pomysł, ale i klimat i porządna gra aktorska 😉.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności