Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Screamers to dla mnie wciąż jeden z najlepszych filmów sf, mega klimat. Bardzo boli jednak durne zakończenie, zamiast wiernej adaptacji zakończenia z opowiadania Second Variety, w miarę, bo jednak scenariusz filmu ma pewne odstępstwa, to coś takiego odpierdzielono na koniec, że głowa mała.

 

Polecę film hiszpański, El bar https://www.imdb.com/title/tt5121816/

Jak na czarną komedię to zaskakująco mocna pozycja imho.

Edytowane przez Bokrug
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybrałem się na ten film, żeby sprawdzić nowe kino w mojej okolicy, Helios (Dream), obraz 4k (Christie), Dolby Atmos, fotele rozkładane elektrycznie itp. itd. I tak,

obraz nie powalił, nawet bym powiedział, że gradację czerni miał gorszą, niż w standardowym multipleksie, natomiast dźwięk faktycznie dobry, nieco lepszy, niż w

pozostałych kinach z systemem Atmos-a, głównie przez mniejszą salę i dosyć gęsto rozmieszczone głośniki, co dało efekt szczelnego wypełnienia dźwiękiem.

 

Wszystkie fotele skórzane i regulowane elektrycznie, i bardzo wygodne. Ogólnie pozytywne wrażenia, ale... odnośnie filmu, hmm.. film efekciarski, wiadomo, sam

tytuł wiele zdradza (Drapacz Chmur), do tego Dwayne Johnson, jednostki specjalne, rodzinka, dzieciaki itd.. standardowy Blockbuster, wiemy, o co chodzi. :P 

 

Jednak, jak mówi słynne przysłowie "co za dużo, to nie zdrowo", tak też w tym przypadku wiele scen, jest totalnym przegięciem, że nawet ja, który lubi czasem

obejrzeć sobie kino rozrywkowe, łapałem się za łeb i zadawałem pytanie "a co tu się teraz odpier...ło?" :D 

 

Także ten... efekty fajne, "fabuła" niezła, ale niektóre surrealistyczne sceny mnie rozwaliły i przynajmniej na jakiś czas, muszę sobie zrobić przerwę od kiczowatego

kina. Starość nie radość, jak to się mówi :D.

 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geekiem nie byłem i nie jestem. Tak, filmy o superbohaterach Marvela to zwykłe blockbustery. Ale jak za to zrobione :) I na tle tego, co zaserwował nam Disney w TLJ to praktycznie perełki :D Ja się w tych filmach nie doszukuję głębi, Bóg wie jakich przeżyć duchowych itd. Mam się dobrze bawić. I na A:IW bawiłem się więcej niż dobrze. Poza tym nawet działania Thanosa - to, co robi i dlaczego, wybory, które musi podjąć płacąc za to wysoką cenę nie są tak do końca jednoznaczne przez co nie można go w 100% negatywnie oceniać.

 

Po prostu dobrze się to oglądało. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Spawn said:

 

Wierzysz w teorie spiskowa ze ujawnil za duzo o sekretnych spoleczenstwach? 

Nie wierzę, ale coś w tym może być. Tęcza też obecnie nie jest teorią a była już wtedy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obiczu niedosytu sensownego SF mozna lyknac niedawno wydany Upgrade (2018). Dosc ciekawy film o AI. Na plus minimalna ilosc glupot, fajny montaz i ciekawa (oraz calkiem realna) wizja technokratycznej przyszlosci).

 

https://www.filmweb.pl/film/Upgrade-2018-807157

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam "Areszt domowy" z 2014 - genialne połączenie horroru z komedią. Aż się dziwię, że na filmwebie dostał ten film 6,1 bodajże ocenę. Widać zbyt ambitnie zrobiony dla popcornowego oglądacza telewizyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że wątek prawie upadł, to może spróbuję go ożywić. Koniecznie warto obejrzeć "Bez skazy" (z 1999) z Philipem Seymour Hoffmanem i Robertem de Niro - świetna rola i kreacja tego pierwszego. Film obyczajowy w najlepszym tego słowa znaczeniu, po prostu trzeba obejrzeć. Nie umiem go opisać - bo film ujmuje przede wszystkim naturalnością i niewymuszoną treścią. Nie posuwa się do ckliwego melodramatu, a jednocześnie za bardzo nie słodzi. Kawał porządnego kina w dobrym, starym stylu.

Edytowane przez Introverder
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam (SF) trzyczesciowa - razem 4,5h - ekranizacje ksiazki Artura C. Clarke'a  "Koniec Dziecinstwa". Ksiazka jest swietna, a adaptacja mimo stosunkowo niewielkiego budzetu bardzo dobrze wpisuje sie w ducha ksiazki co jest moim zdanim rzadkoscia! Strona wizualna tez jest bardzo OK.
https://www.filmweb.pl/serial/Koniec+dzieciństwa-2015-726429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opowiem Wam o swoim nowym odkryciu - zabrzmi może dla niektórych paradoksalnie, ale nigdy nie przepadałem za tym aktorem, bo żaden film z nim do tej pory mi się nie podobał (ani nie przepadam za komediami) - do dzisiaj.. Wieczorem szukałem jakiegoś specjalnie kiepskiego filmu do obejrzenia, takiego z kategorii, że klapa totalna i badziewie. Padło na zdobywcę "Złotych Malin" "Jack i Jill" z 2011 roku i co się okazało, okazało się, że przez przypadek obejrzałem b. dobry film i odkryłem, że Adam Sandler potrafi grać, a w dodatku ma dużo uroku w sobie.
 

Film z aktorem, który do tej pory wydawał mi się nieśmieszny i to w dawce x2, uznany za najgorszy film roku, bo dostał "Złotą Malinę", b. mi się podobał i co w ogóle jestem w szoku wycisnął łezkę ze mnie w pewnym momencie :).

Przede wszystkim CIEPŁY film :). Kto do cholery przyznaje te "Złote Maliny" - jak dla mnie WIELKA pomyłka! .. Adam Sandler te postacie, które stworzył w tym filmie - zwł. JĄ :) - wydają się mega sympatyczne :) .. pełne uroku i wdzięku :) . a w dodatku film przekazuje ciepłe wartości i to nienachalnie.. Film uczy jednocześnie tolerancji na pewne odmienności itp., więc z tego punktu widzenia wg mnie zasługuje i wartości rodziny, kochania itd. Odkrywania wyjątkowości w drugiej osobie itd. A sam aktor gra bardzo naturalnie.

Edytowane przez Introverder
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności