Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

po obejrzeniu Łotra przez chwilę myślałem, że kaszlący Saw Gerrera będzie potem kaszlącym Grievous`em w "Klonach" :D

ale Klony były wcześniej i kij bombki strzelił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Arrival" - dla mnie film roku 2016. Może dlatego, że zawsze, od szczeniaka "jarałem" się tematem kontaktu z Nimi ;)

Temat wydawałoby się zgrany do cna. Okazuje się, że jednak nie.

I taki niby niespieszny jest, dający człowiekowi pomyśleć w trakcie seansu. Fajne kino.

W sumie co nie napisałbym będzie chyba spoilerem ...

Trochę się wkurzałem na polski tytuł, ale wychodzi na to, że ktoś obejrzał film zanim zdecydował się na taki, a nie inny.

 

Tak więc, myślę na podstawie tego filmu, że Blade Runner II będzie OK - ten sam reżyser ( Denis Villeneuve ) więc jestem już spokojny.

 

No i muzyka też świetnie buduje klimat :

 

 

Polecam maniakom SF.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przegapiłem Arrival w kinach, denerwują mnie te krótkie czasy wyświetlania filmów, 2 tygodnie i przeskok a tam później taka posucha, jak jest jakiś wysoko oceniany film to mogliby miesiąc potrzymać choćby ze 3 seanse na tydzień w dwóch ostatnich w godzinach wieczornych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "La La Land" widziałem, chyba najfajniejszy musical jaki widziałem, super muzyka, a i sam flim wciągał pomimo braku jakiejś nowatorskiej historii czy cuś
Goslinga miałem za znanego z powodu wyglądu, ale po właśnie "La La Land" i "Nice Guys" zacząłem jego zdolności aktorskie doceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Girl with All the Gifts - 3/10 jakiś kiepski żart z tymi ocenami na rotten tomatoes i imdb, początek i nawet połowa filmu nie zwiastują katastrofy, mimo, że to n-ty film o zainfekowanych/zombie, nawet wydaje się, że będzie to ambitniejsza produkcja o przetrwaniu w świecie zarażonych, ale im dalej tym gorzej, a zakończenie to chichoczące wtf?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć poprawkę na to, że mi się mało co podoba już z filmów, dla przykładu nie wytrzymałem i obejrzałem Arrival w 480p i...meh, kompletnie nie rozumiem tych opinii, dla mnie przeciętniak pełen stereotypów i z koszmarnie banalnym zakończeniem i przesłaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było genialnego astrofizyka/matematyk Afroamerykanina po dwudziestce w szaliku tłumaczącego podróż na Marsa zszywaczem biurowym to lepszy.

 

ARQ - film, który pokazuje co znaczy dobry pomysł w sci-fi, przemyślana i jednocześnie mocno angażująca historia a nie wyłącznie budżet na cgi (podczas gdy scenariusz jest na poziomie inteligencji i emocjonalnym dobranocki), ARQ to świetna historia, studium psychologiczne i najlepsze zapożyczenia z Edge of Tomorrow, Saw,... ode mnie 8/10 i najlepsze sci-fi 2016 by far

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest pełnometrażowy film, ale bardzo mi się spodobał:

 

 

Strasznie żałuję, że nie skorzystałem kiedyś z możliwości kupna jednego z obrazów jego autorstwa. Do dziś jeden z moich ulubionych malarzy.

 

Ostatnio gustuję w dokumentach, jak "Z punktu widzenia nocnego portiera" z 1977 by Kieślowski. Data pokazu 2 lata potem.

Edytowane przez GryfPomorski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasażerów też nie ???

Pasażerowie to nuda i ogrzewany kotlet. Fajne efekty i widoki, taka sobie historyka, fajna główna aktorka ;)

 

Właśnie wracam z seansu T2. Poszedłbym drugi raz, bo świetny, ale teraz bym obejrzał z napisami, bo szkocki to czasem dziwny język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berlin Calling (2008) - nie ostatnio ale jakiś czas temu

taki trochę Requiem for a dream dla didżejów ;)

9/10

 

i pamiętajcie - ćpajcie tylko muzykę! ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności