Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak samo. Tylko 50% dzieci mniej. Dlatego oglądamy teraz seriale. Ostatnio "Parks & Recreation" - odcinki po 20 minut :D

 

My też :) Tylko Good Wife - szaleństwo 40 min.

 

Whiplash był rzeczywiście świetny. U mnie jest głód filmowy - 2 dzieciaków nie zostawia zbyt dużo czasu wieczorem na wciągnięcie filmu, a większość tych "oscarowców" trwa ponad 2h. Ja o godzinie 23 robię się nieprzytomny, a moja żona odpada tak z pół godziny wcześniej, bo pracuje na 7 rano.

 

Ja często oglądam filmy na 2-3 raty z tych samych powodów ;)

 

 

A filmy też na 2 razy. Jak mieliśmy Nimfomankę Triera w wersji reżyserskiej, to nam tydzień zajęła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś dodatkowo grałem na konsoli po 30-40 godzin tygodniowo lekką ręką po pracy i w weekendy. Teraz jak pogram 2-3godz w tygodniu to już jest nieźle :) Najcześciej odpadam w połowie odcinka jakiegoś serialu czy coś ;)

 

Ostatnio grałem na kompie w Wiedźmina... 1. Jak wyszedł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ja kupiłem 2 lata temu PS3. Przeszedłem na nim jedną grę i pograłem trochę w drugą i na tym zasadniczo koniec.

 

Wracając jednak do filmów- Mad Max jest z 2015 i nowe Star Wars- to w sumie nienajgorzej. Poza tym muszę nadgonić zawartość tej listy:

http://stacjakosmiczna.pl/5713/top-7-filmow-z-2015-roku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Martian dobry do połowy, potem już abstrakcyjna głupota (na amerykańską modłę).

Ex Machina zaś doskonała - można oglądać w ciemno. Świetne sci-fi w lekkim wydaniu.

 

Z tego roku Mission Impossible 5 też jest przyjemnym filmem - produkcja typowo nastawiona na rozrywkę, świetna akcja, zero nudy, szybko się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Martian dobry do połowy, potem już abstrakcyjna głupota (na amerykańską modłę).

Ex Machina zaś doskonała - można oglądać w ciemno. Świetne sci-fi w lekkim wydaniu.

 

Z tego roku Mission Impossible 5 też jest przyjemnym filmem - produkcja typowo nastawiona na rozrywkę, świetna akcja, zero nudy, szybko się ogląda.

Z Mission Impossible oglądałem pierwsze dwie. Potem zrobiłem podejście do 4 i wyłączyłem po 15 minutach, czego nigdy nie robię.

Co do Marsjanina zaś- czytałem książkę- w pewnym momencie to wszystko robi się takie..

 

 

 

 

 

 

... nieprawdopodobne. Temu typowi wszystko się udaje, wszystko pięknie się zgrywa, a wszelkie problemy występują chyba tylko po to, żeby coś się działo. Zawiodłem się na tej części.

 

 

 

 

 

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Big Short

 

Miałem wrażenie, że połowa sali miała ochotę wyjść w środku seansu, chociaż przyszli chyba się najeść i opić tym syfem z baru, a nie docenić dobre kino.

 

Polecam i to bardzo. Dla mnie 7.5/10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@UP jaka fabuła? ;)

 

Ja wczoraj oglądałem Sicario. Pierwsze 10 minut wgniotło mnie w fotel, a potem stopniowo zapadałem się coraz bardziej. Mocny, mroczny. Jedyną wtopą jest IMO wątek meksykańskiego policjanta i jego syna - taki doklejony na siłę.

Zostawiam sobie na wieczór :)

 

 

Film dość stary ale o dziwo bez polskiego lektora, jak ktoś jeszcze nie widział to szczerze polecam.

7510009.3.jpg

 

Dark Skies jest bardzo dobry. Dla fanów motywów z obcymi oczywiście.

Polecam również Skinwalker Ranch i Fourth Kind. Filmy gdzie ciarki chodzą po plecach.

 

ExMachina rewelka czekam na jakąś kontynuację :o bo zakończenie w sumie daje takie możliwości .

Edytowane przez Yamdit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fourth Kind też polecam. Oglądałem kiedyś bo lube panią Jovovich i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

zabierałem się za ten film już kilka razy ale jakoś do końca nie obejrzałem.

@Yamdit Skinwalker Ranch ma dość słabe noty na filmweb zaledwie 4.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się pójść na przebudzenie mocy. Kciuk w górę, ocena 9 na 10. Jasne jest pełno rzeczy które są meh albo dało by się lepiej, troche kłuje fabuła która za bardzo przypomina IV część ale generalnie świetny film który ogląda się z zapartym tchem od początku do końca. Tysiąc razy lepsze widowisko niż części I do III razem wzięte.

 

Taaa, ale jakby nie przypominała to fani stękaliby "to już nie to samo, co stara dobra trylogia IV-VI".

 

Niektórym nie dogodzisz i cokolwiek by nie zrobili to i tak byśmy narzekali.

Trylogia I-III została właśnie spaczona m.in. przez wymagania fanów, którzy oglądali oryginały jako młodzi ludzie, a teraz byli zawiedzeni. Podobnie mają osoby oglądające jako dorośli pierwszy raz Epizod VI i infantylne Ewoki. ;)

Że nie wspomnę, iż właśnie pod naciskiem fanów Lucas zmienił fabułę II i III (Jar Jar Binks miał być Lordem Sith, więc byłby niezły mindfuck po Phantom Menace, nieprawdaż? :P )

 

To nie Star Wars się zmienia, ale my i nasz odbiór tych filmów wraz z wiekiem w imię narzekania, że "kiedyś to były czasy/filmy/muzyka/gry/cokolwiek innego". :P

 

Jedyne co mnie martwiło w VII to...

fakt, że kompletnie nieprzeszkoleni ludzie tak sprawnie władali mieczem świetlnym. Zwłaszcza, że Luke niby też był uzdolniony, a potrzebował treningu.

 

 

Dlatego wszystkim zawiedzionym proponuję odpuścić nerwy, wyluzować się i płynąć z prądem zdarzeń zaproponowanym przez twórców. Wszakże oglądając oryginalną trylogię też nie siadaliśmy naburmuszeni i z wybujałymi oczekiwaniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Obcy ;)

 

Wczoraj oglądałem Mad Maxa nowego (rekord - 2 filmy w 2 dni - nie wiem, czy to się udało odkąd mam dzieci). Wizualnie niesamowity, klimat również. Fabuła uboga, ale w swojej konwencji ok. Ciekawe przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze był taki co lecieli na księżyc Jowisza albo Saturna już nie pamiętam, wylądowali i robili odwiert w lodzie. Reszty nie zdradzamy bardzo fajny film tylko tytuł zapomniałem

 

 

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności