Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Upgrade z ATH M50 - 900zł


JuRik99

Pytanie

Witajcie,
Jako, że tor sobie skompletowałem piszę do Was bo myślę nad upgrad'em słuchawek z moich poczciwych M50 na coś znacznie lepszego :)
Szukam słuchawek bardziej zamkniętych chociaż nie mówię "nie" jeśli chodzi o otwarte :) ale o tym niżej. Kwota jaką chciałbym poświęcić to max 900zł (oczywiście będą to słuchawki używane).
Co słucham? Praktycznie co mi w ucho wpadnie chociaż najczęściej jest to pop, trance, hip-hop, techno i ewentualnie rock. M50 kocham za dynamikę, świetny bas (przyznam bez bicia, że należę do grupy "bassolubów"), funowe granie oraz przestrzeń a nie lubię za ostrość i jasność...
Od basu oczekuję porządnego, mięsistego pier***nięcia, które potrafi zatrzęś powiekami ale też nie chce, żeby to on grał główną rolę i zalewał inne pasma. Nie szukam czegoś co puka, stuka - po prostu nie przepadam za takim graniem, dlatego Senki takie jak HD600 bądź 650 chyba odrzucę jako pierwsze.
Szukam słuchawek raczej ciepłych, grających z dynamiką, mających podobny styl do M50 ale z łagodniejszą górą, większą przestrzenią oraz sceną.

Co do tej pory mnie zaciekawiło?
* Philipsy Fidelio X1 - wiem, że to konstrukcja otwarta ale czytałem o nich tutaj na forum i nie wiem czy nie będą właśnie przypominać M50 :)
Jeśli chodzi o słuchawki otwarte to jedyne co mnie w nich zniechęca to to, że studiuje i nie mieszkam w pokoju sam a wiem, że przy tej konstrukcji wszystko się "wylewa" na zewnątrz....
Druga sprawa to nie wiem jak wygląda sprawa kabla ale piszecie, że ten stockowy jest kiepski a słuchawki swoje jednak kosztują...
* Ultrasone Pro 900 - tych słuchawek, zarówno jak i X1 nie miałem przyjemności posłuchać ale dużym plusem jeśli chodzi o ultrasone jest zestaw akcesoriów + to, że nie ma tutaj problemu kabla o którym wspomniałem wyżej. Z recenzji wnioskuje, że jest to również to czego poszukuję ale tak jak piszę, tylko "wnioskuje".

Ostatnią sprawą jaką chciałbym poruszyć jest wygoda. W swoich M50 wymieniłem pady na welury także nie wiem czy chciałbym wrócić do skóropodobnych wytworów... Na pewno takie pady jak w CAL mi w niczym nie przeszkadzają ale jak widzę "ceratę" w takich HD380 to aż mi się ich nie chce zakładać bo nie wiadomo czy się to nie przerwie...
Welury to przede wszystkim ogrooomna wygoda i to, że jednak uszy się tak nie pocą :)

Za tor służy mi to co w sygnaturce :)
Jeśli macie jakieś inne fajne propozycje to piszcie :) Bardzo zależy mi na wypowiedziach posiadaczy ww. słuchawek a najfajniej byłoby mieć możliwość ich posłuchać w swoim torze (oczywiście za kaucją) ! :)
Z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem naturalną kontynuacją M50 będą ATH-A900. Podobnie jak Ty zaczynałem od M50, przeszedłem przez CAL (z ciekawości), mam ATH-A900X oraz L1.

 

Zmiana w stosunku do M50- dźwięk nie tak przysadzisty, są troszkę bardziej "monitorowe", zyskujesz ładną, bardziej krystaliczną górę, tracisz ten przysadzisty dół. Nie są tak przesłodzone jak CAL. Dla mnie słuchawki uniwersalne.

Kwestia oczywiście indywidualna to wygoda. Mi ta konstrukcja pasuje. Pomimo skóropodobnych padów, są one przyjemne w dotyku, nie przypominają ceraty, a co ważne, nie grzeją w uszy. Nie ma także tego docisku, jak w M50.

Co do akcesoriów- bida, panie bida. Słuchawki, jack i nic poza tym. Za to kabelek długi, coby można pójść do kibelka nie zdejmując słuchawek ;)

 

W porównaniu do L1- te przypominają mi M50, pomimo półotwartej konstrukcji są mocno basowe, bardziej niż A900X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jurikowi chyba właśnie chodzi o ten "przysadzisty bas" ; )

 

I też chciałbym znaleźć takie słuchawki, choć sam nie mam pojęcia gdzie szukać nawet.

 

X1 na pewno skreśl - po wygrzaniu to raczej alternatywa dla HD650.



Zaproponowałbym DT990pro ale i tak trzeba mieć do nich tor który mocno bas podbije aby zagrały z "połerem"

 

HP100 to dobra alternatywa względem M50 i jakość IMO lepsza, jednak wydaje mi się, że nie jest to TO co JuRiK chce mnie przynajmniej nie usatysfakcjonowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko w M50 bas się wylewał. W 900X jest poukładany, jest na miejscu, naprawdę go słychać i czuć, ale nie zabija średnicy. Gdybym miał porównywać M50, CAL, L1 oraz 900X pod względem basu:

 

M50>L1>=CAL>900X

 

Średnica

900X>CAL>L1>M50

 

Wysokie (jakość nie ilość- jakość rozumiana jako czystość, krystaliczność)

900X>L1>CAL>M50

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wysokie są bez zmian względem modelu z X na końcu, największe zmiany są w padach, te bez X są lepsze, a i tak najlepsze są te z W1000X albo W5000.

 

Natomiast najwięcej się dzieje w kwestii basu i wyższej średnicy, dla mnie bas z A900 jest w każdym calu LEPSZY niż ten w X, ma lepszą fakturę oraz kulturę, do tego nie udaje dyskoteki jak ten w X.

 

Wysoka średnica jest także w A900 cholernie ożywiona, w sumie te słuchawki spokojnie walczą z W1000X.

 

Co do słuchania przeze mnie wysokich, no cóż pasmo słyszalne człowieka to w największym stopniu właśnie "wysokie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mikołaj, driver jest ten sam w 900X i 1000X, więc raczej te słuchawki ze sobą bym porównywał.

 

A jeśli chodzi o pady- jeśli ktoś lubi ceratkę, oczywiście jego wybór. Oczywiście najlepsze skórzane i takie można w cenie padów HD650 kupić...

 

Ale nie czas na dysputy który model lepszy- 900 bez x nie do dostania raczej. Rzadkie przypadki, raczej mocno przechodzone. Szukałem, wiem.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
MrB, już o tym dyskutowaliśmy- spróbuj A900(X), nie zawiedziesz się.

 

Mikołaj, inne, nie znaczy lepsze. Tobie bardziej pasujące, a Ty jak dobrze pamiętam słuchasz góry....

 

 

Mi nie chodzi o to czy są lepsze, chodzi mi wyłącznie o charakter.

 

Bas ma wyglądać co najmniej tak - >

 

cro_cop_balls1.jpg

 

Jeśli mają mniej basu niż CAL to raczej nie o to chodzi. Same słuchawki mogą być niezłe, nie przeczę : )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie nie... DT150 mają bardzo dobry bas jak dla mnie, ale są mulące, dlatego z nich zrezygnowałem (tylko, że one są mulące nie przez bas, a po prostu są przeciętne, przynajmniej takie mam odczucia) i zamówiłem teraz EVO bo podejrzewam, że poziom będzie ten sam a cena mniejsza ; ). Beatsach nie wytrzymałbym nawet miniuty. Po SHP2700 jeszcze ciarki mnie przechodzą po plecach, pfu.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można kupić nowe :)

 

Drivery we wszystkich wysokich ATH są te same, ten z X jest taki sam jak bez X, różnią się tłumieniem tylko, reszta w środku taka sama, podobnie jest z W1000X itd.

 

Ogólnie to bdb słuchawki są i obie pary można polecić, ale bliżej mego serca są jednak te starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wez pod uwage HP100. Dla mnie final jak na razie wmposzukiwaniu zamknietych nausznikow.

Kiedyś przykuły moją uwagę ale nie za wiele wiem na ich temat... również nie miałem przyjemności odsłuchu ;/

 

Moim zdaniem naturalną kontynuacją M50 będą ATH-A900. Podobnie jak Ty zaczynałem od M50, przeszedłem przez CAL (z ciekawości), mam ATH-A900X oraz L1.

 

Zmiana w stosunku do M50- dźwięk nie tak przysadzisty, są troszkę bardziej "monitorowe", zyskujesz ładną, bardziej krystaliczną górę, tracisz ten przysadzisty dół. Nie są tak przesłodzone jak CAL. Dla mnie słuchawki uniwersalne.

Kwestia oczywiście indywidualna to wygoda. Mi ta konstrukcja pasuje. Pomimo skóropodobnych padów, są one przyjemne w dotyku, nie przypominają ceraty, a co ważne, nie grzeją w uszy. Nie ma także tego docisku, jak w M50.

Co do akcesoriów- bida, panie bida. Słuchawki, jack i nic poza tym. Za to kabelek długi, coby można pójść do kibelka nie zdejmując słuchawek ;)

 

W porównaniu do L1- te przypominają mi M50, pomimo półotwartej konstrukcji są mocno basowe, bardziej niż A900X.

O L1 nie myślałem za bardzo bo przymierzałem je i wolałbym większe pady, do których wejdzie mi całe ucho :)

Nie przywiązuje zbytniej uwagi do wyglądu ale te pady w A900 od razu mnie zniechęcają... Gdybym miał się decydować na którąś z par to wybrałbym A900X :)

 

Jurikowi chyba właśnie chodzi o ten "przysadzisty bas" ; )

 

I też chciałbym znaleźć takie słuchawki, choć sam nie mam pojęcia gdzie szukać nawet.

 

X1 na pewno skreśl - po wygrzaniu to raczej alternatywa dla HD650.

 

Zaproponowałbym DT990pro ale i tak trzeba mieć do nich tor który mocno bas podbije aby zagrały z "połerem"

 

HP100 to dobra alternatywa względem M50 i jakość IMO lepsza, jednak wydaje mi się, że nie jest to TO co JuRiK chce mnie przynajmniej nie usatysfakcjonowały.

Fatso również polecił HP100 i fajnie jakbym miał możliwość odsłuchu na swoim torze, może coś by mnie w nich urzekło :)

DT990pro słuchałem i to zdecydowanie nie moje granie... Słuchawki też jakoś wyjątkowo nie dociskają i mam wrażenie, że słyszę więcej dźwięków z zewnątrz niż z samych słuchawek :)

X1 - zdziwiłeś mnie tym co napisałeś :blink: nie przypuszczałbym, że to może być alternatywa HD650 ...

 

Tylko w M50 bas się wylewał. W 900X jest poukładany, jest na miejscu, naprawdę go słychać i czuć, ale nie zabija średnicy. Gdybym miał porównywać M50, CAL, L1 oraz 900X pod względem basu:

 

M50>L1>=CAL>900X

 

Średnica

900X>CAL>L1>M50

 

Wysokie (jakość nie ilość- jakość rozumiana jako czystość, krystaliczność)

900X>L1>CAL>M50

Coś jest z kwestią "wylewającego" się basu ale szczerze to nie jest to aż tak odczuwalne, nie przysłania reszty pasm :)

Ale jeśli 900X oceniasz jako mniej basowe niż CAL to zawiodłem się strasznie ;/ IMO CAL'e tego basu mają bardzo mało.

 

Sprzedaj to co masz i kup ode mnie Bushmastera i DT990:)

Bushmastera mógłbym kiedyś chapnąć :D ale jak mi fundusze na to pozwolą :)

Na pewno nie na taką wymianę bym się nie zdecydował ;) DT990 to nie to ;)

 

MrB, już o tym dyskutowaliśmy- spróbuj A900(X), nie zawiedziesz się.

 

Mikołaj, inne, nie znaczy lepsze. Tobie bardziej pasujące, a Ty jak dobrze pamiętam słuchasz góry....

 

 

Mi nie chodzi o to czy są lepsze, chodzi mi wyłącznie o charakter.

 

Bas ma wyglądać co najmniej tak - >

 

cro_cop_balls1.jpg

 

Jeśli mają mniej basu niż CAL to raczej nie o to chodzi. Same słuchawki mogą być niezłe, nie przeczę : )

Widzę, że rozumiesz mnie w 100% i wiesz dokładnie czego poszukuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990pro na jednym torze mogą zagrać krzykliwie ze średnią sceną, nie przyjemnie, a na innym mogą przyprawić o opad kopary z potężnym basem i wielką przestrzenią. Ale właśnie chyba potrzebują dedykowanego toru, więc dlatego ich jeszcze nie mam i szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj w krakowie kogoś z modowanymi shure. Ogólnie fajne słuchawki, a z dorobionymi bassreflessami ponoć zamieniają sie w basspotwory. Teraz wychodzą HM9 ale jeszcze nie ma ich recenzji, a szkoda, może to właśnie to co szukamy. Takie HM5 mają świetny bas, ale dalej mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro jesteśmy przy ATH-A900 (wykres headroom) oraz 900X (goldenears) spójrzmy na pomiary. Wiem, że zestawienie nie do końca poprawnie metodologicznie, ale nie widziałem nigdzie możliwości porównania bezpośredniego obu sztuk.

 

I jeszcze CAL!

ath-a900.png

ath-a900x.png

cal.png

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności