Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test NuForce HP-800 - słuchawki z efektem wow!


NimnuL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-sluchawek-NuForce-HP-800

 

pozdrawiam

Michał

 

 

 

022.JPG

013.JPG

015.JPG

Edytowane przez NimnuL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po odsłuchach:

- Spora V- ka, jednak wypełniona głownie midbase i mid-treblami. Nie było ani głębokiego zejścia, ani szpileczek. Średnie jak z drugiego pokoju. Może i szczegółowe, ale zasłonięte przez resztę przekazu.

- Scena cięzka i nieciekawa, rączej wąska, ale też i nie specjalnie głęboka.

 

Reszta wymagałaby recenzji, więc tylko drobne uwagi ode mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zasłaniajmy się uniwersalnie gustem, muzyką i odtwarzaczami - nie jesteśmy typowymi użytkownikami i jeśli już recenzujemy, to albo z pozycji neutralnej, albo chociaż z mocnym rozróżnieniem w treści w tym względzie :).

 

Czy słuchawki są warte swojej ceny i faktycznie mają efekt "wow" - to się okaże, bo prawdopodobnie będę miał je na testach i po przeczytaniu Twojej recenzji gwarantuję, że je wnikliwie i bardzo krytycznie przemagluję. W tej chwili niestety mocno wierzę opisowi Fatso. Ze mnie jest ogólnie taka menda złośliwa, że jak sam nie przesłucham to nie będę miał pewności do niczego ;). Jeśli faktycznie mają ostre V i małą scenę, to nie widzę w nich już na papierze wspomnianego efektu, może się zaskoczę, kto wie, ale mało prawdopodobne - w ich cenie mam bodajże COPy, Momenty, DT990 PRO, K550 - cała paleta konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nawet napisaną ich recenzje, ale raczej jej nie opublikuje ; )

 

Te słuchawki imo tylko w jednym gatunku muzycznym się sprawdzają - ukochanym przez księdza Natanka - TECHNO! Chrześcijanin tańczy mix i inne takie..

 

Jak ktoś chce tanie ich zaspępstwo to na Allegro są cd340 za 80zł ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nawet napisaną ich recenzje, ale raczej jej nie opublikuje ; )

 

Te słuchawki imo tylko w jednym gatunku muzycznym się sprawdzają - ukochanym przez księdza Natanka - TECHNO! Chrześcijanin tańczy mix i inne takie..

 

Jak ktoś chce tanie ich zaspępstwo to na Allegro są cd340 za 80zł ;D

 

Jesteś jak Kaczka w TV - wiem, ale nie powiem ;). Napisz napisz, każdy opis pisany ze zdroworozsądkowej strony się przyda.

 

Czyli zgodnie z moimi przypuszczeniami. Ale mimo wszystko zobaczymy - NE-700X/M są pod tym względem równie pasujące tu pod opis, a mimo wszystko po odjęciu im basu można dokopać się do perełek w postaci dobrego wyważenia średnicy z górą oraz całkiem przyzwoitej sceny. Niby też tylko pod "tjechno" i inne tego typu rzeczy (nota bene nie mające zbyt wiele wspólnego z oryginalnym i prawdziwym techno czy goa z lat 1995-99), ale słuchawki można docenić. Dlatego dopuszczam do siebie jeszcze ten promyk nadziei, że siedzi w nich coś, co faktycznie można nazwać efektem wow w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a nie tylko "wow, ale mi sunie basem po czapce" :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem chyba ne6 czy 7 nie pamiętam już i doki lepiej nuforce wychodzą.

 

Renkforce może nawet lepiej grają nie mogłem bezpośredniego porównania zrobić.

 

To nie jest tak że hp800 grają tak, że nic nie da się usłyszeć. Jakbym miał się streszczać z opisem to bym się podpisał pod tym co fatso napisał. Sęk w tym, że to nie naturalne plastikowe granie. Warto ich posłuchać z tego względu że podobnie jak w cd340 scena jest dość oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil: NE700x to nie taka sygnatura brzmieniowa. HP800 brzmią syntetycznie, jakby skompresowane, mocno wycięte średnie - cyfrowo, sztucznie. Bas ma niezłe zejście, ale to typowy tłusty dół - ujednolica co się da. Separacja bez szaleństw, mało powietrza, mało góry. Jeśli ktoś lubi takie granie, to warto przetestować również Focal Spirit One - są chyba lepsze, ale również bez rewelacji - ale to nie moje granie :)

 

NE700X bardzo lubię.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy.

 

Evil: NE700x to nie taka sygnatura brzmieniowa. HP800 brzmią syntetycznie, jakby skompresowane, mocno wycięte średnie - cyfrowo, sztucznie. Bas ma niezłe zejście, ale to typowy tłusty dół - ujednolica co się da. Separacja bez szaleństw, mało powietrza, mało góry. Jeśli ktoś lubi takie granie, to warto przetestować również Focal Spirit One - są chyba lepsze, ale również bez rewelacji - ale to nie moje granie :)

 

NE700X bardzo lubię.

 

No to już "przegrały", bo na scenę, rozdzielczość i powietrze szczególnie zwracam zazwyczaj uwagę. Potencjalna recenzja zatem nie będzie chyba w ich wypadku zbyt kolorowa coś czuję :).

Focale niestety od ich premiery uważałem za nieco przereklamowane. I tak, to również nie jest moje granie, ale nauczyłem się jednej ważnej rzeczy - jeśli opisuję słuchawki, to staram się opisywać je zawsze z dwóch punktów widzenia: potencjalnego odbiorcy i mojego własnego, wyraźnie oba rozgraniczając. Jeśli jakieś zatem słuchawki są ogólnie dobre, tylko bas mają wysadzony, a który spodoba się większości z np. Was, to nie można przecież skreślać takiego sprzętu tylko dlatego, że ma się taki a nie inny gust. Elastyczność i dystans do własnych preferencji to podstawa, a przynajmniej dla mnie, dlatego jak przeczytałem o tym "efekcie wow", to trochę mnie to zdziwiło i jednocześnie zaciekawiło.

 

Tak samo jak i mi po odjęciu basu 700M potrafią bardzo ładnie pod gust zagrać, choć to najczęściej Westone 1 + E07K lądują w torbie z lapem podczas wyjazdów. Przy Comply jednak totalnie się z Twoim opisem brzmienia nie zgadzałem swoją drogą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie było 'wow' tylko 'oh no' ;p

 

Starałem się pisać neutralną reckę problem w tym, że w połowie się zorientowałem, że nie da się o nic pisać nie jadąc po nich. Dlatego zrezygnowałem z niej, nie było sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash uważam, że powinieneś opublikować krytyczną recenzję, co Cię powstrzymuje? Sens oczywiście jest, bo w przeciwnym wypadku nie mielibyśmy krytycznych głosów na żaden temat.

Pytanie ode mnie: na czym tych NU słuchałeś? Pisałem w swoim teście, że bardzo nie lubią się z ciemnym źródłem. Fatalnie brzmią z np. iAudio F1 oraz k.dźwiękową z T43. Na jasnym źródle i dobrych nagraniach to zupełnie inna bajka.

 

EvilKillaruna w jakim miejscu znajdziesz Momentum i K550 w cenie do 600zł? Koniecznie opublikuj swoje wrażenia, jestem bardzo ciekaw. Po ukończeniu swojej recenzji zacząłem grzebać za opiniami w sieci, w sumie tylko anglojęzyczne strony piszą o HP-800 i w większości pokrywają się z moimi spostrzeżeniami.

 

Fatso rzuciłeś okiem tylko na wykres czy faktycznie tą Vkę słyszysz? Bo mi się to udaje wyłapać tylko na generatorze.

Edytowane przez NimnuL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego swoją opinie przedstawiłem. Robienie recenzji słabych produków jest po prostu nie smaczne. Jak ktoś chce przeczytać mogę na pw wysłać.

 

Wszystko jest kwestią gustu. Lecz istnieje też pojęcie tzw. kiczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash uważam, że powinieneś opublikować krytyczną recenzję, co Cię powstrzymuje? Sens oczywiście jest, bo w przeciwnym wypadku nie mielibyśmy krytycznych głosów na żaden temat.

Pytanie ode mnie: na czym tych NU słuchałeś? Pisałem w swoim teście, że bardzo nie lubią się z ciemnym źródłem. Fatalnie brzmią z np. iAudio F1 oraz k.dźwiękową z T43. Na jasnym źródle i dobrych nagraniach to zupełnie inna bajka.

 

EvilKillaruna w jakim miejscu znajdziesz Momentum i K550 w cenie do 600zł? Koniecznie opublikuj swoje wrażenia, jestem bardzo ciekaw. Po ukończeniu swojej recenzji zacząłem grzebać za opiniami w sieci, w sumie tylko anglojęzyczne strony piszą o HP-800 i w większości pokrywają się z moimi spostrzeżeniami.

 

Fatso rzuciłeś okiem tylko na wykres czy faktycznie tą Vkę słyszysz? Bo mi się to udaje wyłapać tylko na generatorze.

Hełou, jeśli na generatorze masz Vkę, to znaczy, że słuchasz muzyki, w której nie ma średnich tonów. Vka jest i basta.

 

Ja na wykresy rzadko patrzę, ale ogólnie rzecz biorąc to pokrywają się z moimi odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvilKillaruna w jakim miejscu znajdziesz Momentum i K550 w cenie do 600zł? Koniecznie opublikuj swoje wrażenia, jestem bardzo ciekaw. Po ukończeniu swojej recenzji zacząłem grzebać za opiniami w sieci, w sumie tylko anglojęzyczne strony piszą o HP-800 i w większości pokrywają się z moimi spostrzeżeniami.

 

Na Allegro, a przynajmniej jeśli chodzi o K550 w tej cenie na pewno. Niedawno były powystawówki na GW za 590zł o ile mnie pamięć nie zawodzi. Tylko anglojęzyczne, ponieważ NU jest z USA, to ich rodzimy rynek. Oczywiście że recenzję opublikuję, takie mam zobowiązania wobec sklepu, który mi je przysyła na testy ;). Aktualnie jednak w rękach mam na testach:

- Westone Adventure Alpha

- NU DAC-80

- NU NE-650M

- NU MMP

Także HP800 na swoją kolej będą musiały zapewne poczekać do następnego rzutu. Z tym jednak że ponieważ K550 traktuję jako referencję dla tej półki cenowej i do tego swoją parę mam odpowiednio jeszcze zmodyfikowaną (oryginalne pady wypchane mocniej z tyłu głowy na wzór Q701 oraz płatki akustyczne z K240), recenzja ich będzie jeszcze krytyczniejsza pod względem wyważenia tonalnego i realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednak że ponieważ K550 traktuję jako referencję dla tej półki cenowej i do tego swoją parę mam odpowiednio jeszcze zmodyfikowaną (oryginalne pady wypchane mocniej z tyłu głowy na wzór Q701 oraz płatki akustyczne z K240), recenzja ich będzie jeszcze krytyczniejsza pod względem wyważenia tonalnego i realizmu.

 

No to jeśli są modyfikowane to trudno mówić o referencji, bo Twoje słuchawki są niepowtarzalne. Są referencją tylko dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil: Pewnie wezmę następny w kolejce DAC80 - mam teraz u siebie DAC100 i sporo innego sprzętu, więc zrezygnowałem, bo bym nie ogarnął. Ciekaw jestem Twojego zdania. DAC100 ma swoje wady, ale jako DAC jest świetny - jeśli 80tka gada tak samo to super. Gorzej jeśli to brzmienie w stronę DDA100.

 

No to czekam na dwie recki MMP, mi się nawet podobał - trochę jednak za drogi. NE650 nie moje granie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle z nim nie jest. Ale brak potencjometru to porażka na samym początku. Jakby można go było wpiąć w LO to ok, lecz z wyjścia słuchawkowego prócz zwiększania głośności, wyraźnie degraduje dźwięk. FiiO E6 dalej rządzi ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednak że ponieważ K550 traktuję jako referencję dla tej półki cenowej i do tego swoją parę mam odpowiednio jeszcze zmodyfikowaną (oryginalne pady wypchane mocniej z tyłu głowy na wzór Q701 oraz płatki akustyczne z K240), recenzja ich będzie jeszcze krytyczniejsza pod względem wyważenia tonalnego i realizmu.

 

No to jeśli są modyfikowane to trudno mówić o referencji, bo Twoje słuchawki są niepowtarzalne. Są referencją tylko dla Ciebie...

 

Referencyjne brzmienie to taki punkt odniesienia (w danym punkcie cenowym), który jest najbardziej względem siebie wyważony, bez zbędnego kolorowania. Modyfikacje nie miały być podle mojego gustu (i nie są), mają na celu jedynie zwiększenie komfortu i drobne korekty w celu wyważenia na oko o 0,5 dB paru rzeczy. To wciąż są typowe "nudne" K550, wciąż brzmią w dużej mierze jak każde inne, jednocześnie dające mocne wyobrażenie o dźwięku jaki można mieć za daną kwotę.

 

Nie należy tego mylić z bezpośrednim porównaniem. Jeśli masz na myśli bezpośrednie odwoływanie się do takich słuchawek, to masz rację - obraz jest wtedy nieco zafałszowany, dlatego każda zmiana jest w 100% odwracalna w razie potrzeby, ponieważ w 15 minut mogę sprowadzić je na stock i dokonać stosownego porównania łeb w łeb. Tu jednak nie będzie takiej potrzeby.

 

Evil: Pewnie wezmę następny w kolejce DAC80 - mam teraz u siebie DAC100 i sporo innego sprzętu, więc zrezygnowałem, bo bym nie ogarnął. Ciekaw jestem Twojego zdania. DAC100 ma swoje wady, ale jako DAC jest świetny - jeśli 80tka gada tak samo to super. Gorzej jeśli to brzmienie w stronę DDA100.

 

No to czekam na dwie recki MMP, mi się nawet podobał - trochę jednak za drogi. NE650 nie moje granie.

 

To uważaj, bo do tego klocka nie ma driverów (trzeba instalować te od DAC-100, na dwie maszyny działa mi poprawnie na jednej). Moje jest takie, że gra bardzo rozdzielczo i czysto, w czym poczytuję największą siłę tego urządzenia. Nie koloryzuje subtelnie brzmienia jak HDP, jest ono bardziej szlachetne, bardziej wypolerowane i z którego SRSy mocno się w biurze cieszyły. Bardziej mu chyba w stronę raczej DAC-100, zresztą jest brandowany jako jego następca, ale póki co sam będziesz musiał to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil: Pewnie wezmę następny w kolejce DAC80 - mam teraz u siebie DAC100 i sporo innego sprzętu, więc zrezygnowałem, bo bym nie ogarnął. Ciekaw jestem Twojego zdania. DAC100 ma swoje wady, ale jako DAC jest świetny - jeśli 80tka gada tak samo to super. Gorzej jeśli to brzmienie w stronę DDA100.

 

No to czekam na dwie recki MMP, mi się nawet podobał - trochę jednak za drogi. NE650 nie moje granie.

 

To uważaj, bo do tego klocka nie ma driverów (trzeba instalować te od DAC-100, na dwie maszyny działa mi poprawnie na jednej). Moje jest takie, że gra bardzo rozdzielczo i czysto, w czym poczytuję największą siłę tego urządzenia. Nie koloryzuje subtelnie brzmienia jak HDP, jest ono bardziej szlachetne, bardziej wypolerowane i z którego SRSy mocno się w biurze cieszyły. Bardziej mu chyba w stronę raczej DAC-100, zresztą jest brandowany jako jego następca, ale póki co sam będziesz musiał to ocenić.

 

To bardzo dobre info. Czekam na reckę i moją turę ;)

 

Z DAC100 pod ósemką też miałem problemy ze sterami - te ósemkowe nie działają, te z siódemki w trybie zgodności tak, ale nie w pełni, więc skupiłem się na coaxialu.

 

Ale EOT, bo prywatę zrobiliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam prywatę, zależy jak tutaj podchodzi do tego tutejsza moderacja. Rozmowa póki co jest bardzo przyjazna i kulturalna, a informacje, mimo że luźno powiązane z tematem (a miejscami wcale), są wciąż wartościowe (tak mniemam) dla niektórych użytkowników :). Dosyć szybko ją napiszę, ale jako że DAC pokazał mi środkowy palec na mieszkaniu, to będę musiał część pisać z pamięci i podręcznych notatek, a resztę uzupełnić z dodatkowych odsłuchów w tygodniu, czy gdzieś nie popełniłem błędu.

 

Wracając jednak może faktycznie do tematu - obojętnie z czym bym HP800 nie porównywał i nie próbował się stawiać w roli osoby faktycznie lubiącej ogromny bas, to mimo wszystko uważam, że słuchawki powinny dawać radę także w innych rejonach, a nie liczyć na to, że jeśli bas wszystko zaleje to użytkownik nie zareaguje na poukrywane defekty tu i ówdzie. Druga sprawa to pałąk - martwi mnie on z wyglądu i będę musiał się mu bacznie przyjrzeć, gdy sprzęt dojdzie. Może to przezorność po K520 i GHS-1, nie wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności