Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki "lubiące" się z AK100


Rekomendowane odpowiedzi

Pysia, a czy Ja pisałem o Tobie? Jeżeli miałaś wątpliwości to od razu piszę...nie, nie o Tobie pisałem. Jak napisałaś o AK100 to nie mogłem się powstrzymać od ironii i napisałem co napisałem. Ot tyle.

Kurcze pro330 są takie wybredne? Oby mój imod ze wzmakiem dał im radę jak przyjdą po nowym roku.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubią prąd, to prawda, ale też lubią mieć na prawdę dobre źródło. Nie to, że z X3 czy DX50 grają kiepsko, szczególnie z tym drugim grają na prawdę dobrze (X3 je trochę przymula, a one niestety obnażają jego słaba górę), aczkolwiek co raz częściej zaczyna mi brakować "tego czegoś". A to jest zbyt sterylnie, innym razem brak rozdzielczości, a to znów genialna góra customów jest zaprzepaszczana, cóż, długo by wymieniać. Jeśli AK100 w poszczególnych aspektach rzeczywiście zagrałby zauważalnie lepiej, a do tego na żadnym innym polu nie dałby ciała to na prawdę, byłabym w stanie rozważyć jego zakup. Z drugiej strony, jeśli okazałoby się, że AK100 nie jest wyraźnie lepszy niż DX50 (w głównej mierze jego używam do Pro330) to jednak podarowałabym sobie tego typu zakup.

A może to ja jestem zbyt wymagająca? ;)

 

Obawiam się chyba najbardziej jego 22ohmów na wyjściu. Z tego co pamiętam, Piotrek wspominał, że przy wysokiej impedancji na wyjściu Pro330 się zamulają, a to jest bodaj ostatnie czego bym chciała, albo i pierwsze czego bym chciała uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy Kałacha zaczynają się dzielić na tych co go kochają jawnie i kochają skrycie :). Bardzo emocjonalny ten nasz player....A dalej CUE nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiu, tak Piotrek pisał wyraźnie, że zwiększenie impedancji źródła powoduje zamulenie dźwięku. Ale nie wiem czy pomimo tego, że na papierze AK100 ma 22 ohmy to jednak czy one mają jakikolwiek wpływ na słuchawki. Kiedyś Fatso to wyjaśniał; w sofcie, który wyszedł jako v2 zrobili coś, że znikł opisywany damping factor, więc może i to samo miałoby zastosowanie do AK100. Ale w tym temacie to niech Fatso się wypowie.

Zawsze możesz też zrobić moda AK aby miał małą impedancję na wyjściu. Może i u nas ktoś by się podjął tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się podjął ale to utrata gwarancji, poza tym co z nowymi softami ? One będą dostosowane do impedancji 22 omy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ta impedancja... Fajnie by dorwać używkę MK2, ale u nas w kraju to chyba niemożliwe, a i za granicą ciężko. Być może w praktyce ta impedancja nie miałaby takiego znaczenia, ale tego się chyba nie dowiem póki nie spróbuję, bo chyba u nas nie ma osób, które by Pro330 parowały z AK100. Przydałby się jakiś AK100 na odsłuch... ;)

 

Lord, a co ma soft do modyfikacji grajka? Nie za bardzo wiem jak to ugryźć. I nie, nie kocham skrycie AK100, jak w ogóle można kochać jakikolwiek sprzęt? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki softowi AK100 zabrzmiał inaczej niż na początku. Wszyscy podejrzewali,że źle zgrywa się ze słuchawkami przez te 22 omy. Nagle po zmianie softu, wszystko jest inaczej, lepiej. Jeśli zmienimy sami impedancję, to może oprogramowanie dostosowane do poprzedniej , zgłupieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki ak 100 bee bo kosztuje 2 koła. a jak to się ma do słuchawek za 4 tysie lub więcej? też są bee?

mój kolega po odsłuchu kałacha z denonami 7100 został powalony i powiedział że jeszcze takiej potęgi dźwięku i jakości nie słyszał. jednak stwierdził że musiał by być walniętym by wydać takie pieniądze na słuchawki z odtwarzaczem. Ale wydał ponad 3 tysiące na expres do kawy. To ja się pytam kto jest bardziej walnięty? :)

Edytowane przez franio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydał ponad 3 tysiące na expres do kawy. To ja się pytam kto jest bardziej walnięty? :)

 

IMO akurat cena ekspresu jest niczym dziwnym po tyle są i takie są koszty wyprodukowania z zyskiem, czego nie można powiedzieć o AK

Też bym wybrał ekspres a nie ak choć jestem entuzjastą dobrego dźwięku jak i smakoszem kawy.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 3 tyśki za ekspress też dużo. Zarówno jak i w audio jak w ekspresach jak i w koszulach, butach i wielu innych rzeczach masz różne produkty, w różnych cenach i jak czasem cena jest uzasadniona i warto dopłacić to tak czasami cena jest wzięta z kosmosu i bierze się tylko i wyłącznie z chęci zysku/pozycjonowania produktu (wiem, że żaden exclusive ale weźcie koszule Polo by Ralph Lauren - jak dla mnie one strasznie brzydkie i ****ianie wykonane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wyprodukowania ekspresu do kawy to 3k? To jak się robi te za 1,5k?

akurat tutaj jest różnica widoczna jest gołym okiem (oczywiście są wyjątki) i tym co otrzymujemy na końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysia, jest jeszcze jedna możliwość. Osoba od, której kupiłem pro330 do reshellu (która posiada również UM Miracle i SE 5way) pisała mi, że Pro330 są bardzo transparentne, dokładne i z ogromną precyzją oddają to co dostają. Osoba ta twierdziła, że z pro330 może będę musiał zmienić część swojej biblioteki muzycznej z uwagi na ****owy mix/mastering niektórych utworów. Więc może te niedostatki, które słyszysz to faktycznie jest słaby dźwięk, który jest w danym utworze a który dopiero pro330 Ci pokazuje, że jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja nie piszę że Twój ekspres jest zły bo są inne tańsze. Każdy kupuje co uważa i na ile może sobie pozwolić. Korzystając z okazji życzę Wam wszystkim i sobie też w Nowym Roku by stać było każdego z nas na ekspress za 3 tysie, zegarek za 5 tys, i na ak120.

Edytowane przez franio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hibi, pogrubienie z Twojej sygnaturki przechodzi na posty poniżej - zrób coś z tym.

 

Kris, na miejscu nie mam gdzie odsłuchać AK, ale coś pomyślimy na ten temat, może uda się coś wykombinować. Nie widzę innego wyjścia, bo kupować go w ciemno może się okazać bez sensu, bo w stosunku do moich grajków może nie okazać się na tyle lepszy, żebym była w stanie uznać jego zakup za sensowny.

Owszem, te niedostatki w dużej mierze wynikają z kiepskiego materiału, ale dlatego właśnie chciałabym znaleźć jak najlepsze źródło, żeby elementy, na które mam wpływ (źródło i słuchawki) były na jak najbardziej satysfakcjonującym mnie poziomie. Chociaż czasem nawet i na super zrealizowanych kawałkach czuć niedosyt ;) Pro330 są kompletnie bezlitosne dla materiału muzyczne, DX50 również należy do grajków, które raczej obnażają braki materiału, niż je maskują - w połączeniu daje to czasem wręcz niestrawny zestaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, możesz mieć rację choć Ja nie mam o tym pojęcia, przydałoby żeby wypowiedział ktoś kto się zna.

 

Pysiu, a nie masz po prostu gdzieś tam u siebie możliwości przesłuchania AK100?

Fatso może nam to wyjaśni. Mi własnie coś w tym stylu mówił.

 

AK100 to chyba używkę można kupić bez ryzyka. Odsprzeda się na pewno.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi AK100 podoba się bardzo, w sumie jest to sygnatura której szukałem, i jako jednemu z niewielu podobał się na starej wersji softu. Acz wtedy słuchałem go na sony mdr-ex600 które jako jedne z niewielu dokanałówek naprawdę się z nim dobrze zgrywały. Teraz trochę się zastanawiam co zrobić w kwestii grajka, szczególnie w obliczu nadchodzących sony nwz.zx1 oraz dx90. AK100 gra bardzo fajnie acz przy niżej ohmowych słuchawkach ma problem z kontrolą sub-basu. W sumie wyszło mi to już po zakupie, kiedy postanowiłem sprawdzić jak się zgrywa z he-400 i pierwsza piosenka którą wybrałem było promise slasha. Na samym początku jest kilka brzdąknięć basu, które bardzo ładnie wybrzmiewają. Jednak podczas odsłuchu aż myślałem że coś jest nie tak ze słuchawkami lub z ak, ponieważ z jednej słuchawki wydobywało się masakryczne pierdzenie, zamiast wybrzmiewającego basu. Później porobiłem więcej prób i niestety w takich specyficznych warunkach wychodzi problem kontroli basu. Ale już niewiele powyżej 32ohm jest całkiem nieźle. Bardzo fajnie brzmi z piotrkowymi Music-one.

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ten sony ale czytając recenzje rozwaliło mnie:

 

Za te pieniądze Sony obiecuje nam dostarczyć dźwięk na poziomie zadowalającym samych audiofilów. Odpowiadać ma za to pozłacany wtyk słuchawkowy.

 

niby wycięte z kontekstu, ale czytając dalej:

 

Do tego dochodzi zaawansowany cyfrowy wzmacniacz dźwięku, wyświetlacz o wielkości 4 cali i rozdzielczości 854×480 px

 

wychodzi jednak że wtyk jest najważniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności