Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki "lubiące" się z AK100


Rekomendowane odpowiedzi

Fatso,

 

superkałach daje radę HE5-LE ???

Nigdy nie słyszałem żadnych Hifimanów, a korciło strasznie. Ale tu gdzie jestem o takich słuchawkach nikt nawet nie słyszał :D

 

Muzyki poważnej z reguły słucham na Dt990 Edition 32Ohm a jak żonie bardzo przeszkadza to Shure SRH-840. Oczywiście z superkałachem, bo stacjonarka, to "inna para kaloszy" ;-)

 

A HP100 na jakim repertuarze najlepiej się sprawdza w zestawieniu z AK120 ?

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nudny : z AK100 , HP100 sprawdzają się w elektronice klasycznej (klaus Schulze, Tangerine Dream). Słuchałem też na nich Rammsteina (akurat był u Kuropa na Kałachu). Też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś w ramach szalonego eksperymentu podłączyć do AK100 "najgorsze słuchawki nowoczesnego Kosmosu" ? Czyli te autorstwa Doktora Dreszcza ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje podłączyć Ultrasone TIO - całkiem zgrabne doki. Mam je na testy na razie za mocno ich nie tykam. Krótki odsłuch zapoznawczy tylko za mną. Tu ciekawostka związana z AK100, ale po kolei. Najpierw podłączyłem je do iphone 4, dźwięk typowo w głowie, wąsko, a mimo to dość przyjemnie. Następnie podłączyłem do AK100 i jakby ktoś wcisnął magiczny przycisk 3D :) granie dookoła jak w nagraniu z salonu fryzjerskiego...ale stoję tyłem do sceny. Świetna przestrzeń ale grana zza głowy i to kilka centymetrów zza. Następnie podłączyłem do iHP120 i granie zachowało swoje atuty a dodatkowo wyszło przed użytkownika. Nie spodziewałem się aż takiej różnicy.

 

Ostatnio szukam dla AK100 rozwiązania na ulicę i wpadły mi w łapy DJ750Shure - polecam świetne połączenie. Szkoda że pożyczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z dousznych coś wartego zainteresowania ? Szukam czegoś stosunkowo miękkiego, o zdecydowanym dole, basie, ale znów z wyrazistą górą.

 

Jak kałach radzi sobie z IE8 ?

O IE8 można powiedzieć wiele ale nie ze maja wyrazista górę. Celując raczej w Monster Copper albo Gold

 

Nie wiem jak w ie8 ale w ie80 góra jest bardzo wyrazista i detaliczna . Z studio v 3 anv zmieniają sie wręcz w analityczne doczki z dociążeniem na dole. jak podłączy się ie80 do ajfona to mozna zauwazyc mniej wyrazista góre ,dobre źródło potrafi z nich wykrzesać prawdziwy potencjał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. jest decyzja - zakup ak 100. nie wiem tylko jak się zgra z denonami ahd400. słuchał ktoś? trochę boję się że po wydaniu 2 tysi na grajka bedę musiał wydać kolejne pieniądze na słuchawki. tego żona już nie zrozumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ciekawe, ktoś sprawdzał takie połączenie?

 

Ja sprawdzałem. Bardzo szczegółowe brzmienie, sprawdza się świetnie w free jazzie, klasyce symfonicznej. W przypadku rocka niestety brzmienie jest płaskie, neutralne, nie ma takiego wykopu. Na rocku oraz właściwie każdej muzyce z wokalem dużo lepiej (bardziej angażująco) wypadał Fiio X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

poluję na Denony 7100 za około 2 tysiaki. mają zagrać z ak 100. do tej pory słucham na Denonach AH D400. Niestety nigdy nie słyszałem 7100 i bazuję tylko na opiniach w necie. Czy zagrają dużo lepiej od D400? czy też może są lepsze do ak 100 jakieś słuchawki do 2tysięc,, mogą być używane. słucham wszystko oprócz rapu, hip hopu i klasycznej muzy. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he 400 są o połowę tańsze nowe. lepiej zagrały od 7100 czy zaważyła cena?

 

all999 widzę że masz na zbyciu hifimany. czemu sprzedajesz?

Edytowane przez franio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam iriver ak100 i teraz mam dylemat, które słuchawki kupić zastanawiam się nad trzema:


etymotic er4s, Custom Art Music One, Custom Art Pro 210. Muzyka odtwarzana flac/wav neurofunk, liquidfunk, futurefunk, (drum and bass).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no dobra, nauszne już są: denony 7100. jest cudnie. a teraz jakie dokanałówki na ulicę? obecnie mam beyerdynamc dtx 101. jest nieźle ale chce się lepiej :)

wszyscy zachwalają yamahy 100. słuchał ktoś z ak 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najczęściej kupowane do kałachów jako uzupełnienie typowo portable są AKR01.

Z dużych najczęściej kupowane to DT990 - T70 - T90, K550,Q/K701, Grado od 80 w górę, HD600 i raz HD800 - nie są to tylko modele kupowane, a też takie z którymi klient przychodził na odsłuch kałacha. Jak widać mocno tradycyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności