Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa M240


sarenka2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! na wstepie chcialbym wszystkim podziekowac bo dzieki temu forum dowiedzialem sie o odtwarzaczach firmy sandisk(naprawde nie znalem:D-moze dlatego ze mam krotko internet) Chcialbym podzielic sie wrazeniami na temat Sandiska m240 ktorego zakupilem wczoraj.

Zaczniemy od przeszlosci:)

Pierwszym moim odtwarzaczem byl "trak" 128mb za ktorego dalem 80zl w media markt(to bylo dawno temu) zadowolony bylem bardzo z niego bo nie mialem wczesniej zadnego porownania. wszystko mi sie w nim podobalo. jednak gdy dostalem z zagranicy mp3 firmy "megg" moja opinia na temat "traka" obrocila sie o 180 stopni. na "meggu dzwiek byl 100 razy lepszy bylo slychac bardziej basy i wogole :P:P ale tez mial 128mb:( NIedawno stwierdzilem ze czas zakupic cos nowego i tym sposobem zaczela sie moja "wedrowka po forach za dobrym odtwarzaczem mp3:) Padlo na sanse choc w poczatkowych zamiarach mialem zakupic jakiegos creativa(i dobrze ze tego nie zrobilem:D)Wczoraj pojechalem do sklepu po zamowionych odtwarzacz i nie moglem sie doczekac gdy wroce do domku aby go przetestowac:)Pierwsza rzecz na jaka zwrocilem uwage bedac juz w domku byl fakt ze nie ma polskiej instrukcji obslugi. ja akurat Angielski znam wiec nie bylo dla mnie problemu a po drugie co jest trudnego w obsludze mp3-playera:)ale sa osoby ktore maja problemy z takim czyms i nawet spotkalem sie z takimi osobnikami:) wlaczajac Sanse spodobal mi sie wyswietlacz. Jest duzy,wyrazny, wszystko dobrze na nim widac. Bardzo dobrze trzyma sie go w rece. jest niemal idealnie dopasowany do reki:)bardzo mnie tez ucieszylo szybkie dzialanie funkcji np. przrzucanie utworow. w poprzednich moich mp3 to tzrzeba bylo czekac jakies 2 sek:( Sluchawki dolaczone do zestawu sa moim zdaniem dobre. czysty dzwiek dobrze slychac na nich bass:) dla mnie najwiekszym plusem jest mozliwosc manualnego ustawienia Equalizera. moglbym tak pisaac pozytywnie w nieskonczonosc bo naprawde ten mp3 jest naprawde dobry. jedyna wada jaka sie dopatrzylem jest blokada klawiszy:/ gdy wlaczam funkcje hold to piosenki sie przycinaja :/ czy ktos z was tak mial? prosze o odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z funkcją hold jeszcze nie sprawdzałem jak jest bo sam mam te cacuszko od niedzieli ;p jestem całkowicie zadowlony

 

moje plusy:

equalizer

czytelnośc

głośnosc

pokrowiec ;d

radio po updejcie

 

moje minusy:

nie profilowany dla left handerów, a nim jestem

bark smyczy, chociaż jest zapięcie

 

i to wszytko moja ocena to 9,5 / 10

 

pzdr ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszczescie jestem praworeczny:) a z ta funkcja hold bywa roznie... czasami sie zacina na piosenkach ale akurat z tej fukcji raczej nie bede korzystal. mysle o zmianie softu na amerykanski ale strace wtedy gwarancje:/ najgorsze by bylo jakby nie wyszla aktualizacja wiec narazie nie probuje:) jak przetestujesz funkcje hold to napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem przez jakies 3-4h na holdzie muzyka grała i nie było różnicy według mnie ;], gdzies czytałem na forum ze sciaganie softa ze storny saddiska nie wiąże się z utratą gwarancji, ja kupiłem m240 w media , a oni raczej nie robia problemów z wymianą sprzętu wiec zmieniłem sobie odrazu i wszytko elegancko gra;p narazie mam go 6 dzięń i nic się nie dzieje mam nadzieje ze przez kolejne 359 dni będzie mi tak służył;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niestety ja mam jakas wade bo mi sie zacina..:( mysle ze to moze byc wina softu:/ sprawdze to:) no wiesz w media moga nie robic problemow ale jak mp3 zostanie wyslany to producenta to oni moga znalesc w tym problem:) he he to jest wkoncu Polska:D a jak odbiera radio dobrze? nie "rozpadaja' CI sie tagi ? bo czytalem ze na amerykanskim sofcie tak sie komus dzialo.

 

a mnie bedzie sluzyl miejmy nadzieje 2 lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niedawno zakupilem ten odtwarzacz. DO plusow dodam ze malo "zjada" baterie. Od 4 dni uzywam go b. duzo lacznie z wgrywaniem odczytywaniem muzy caly czas slucham i jeszcze nie zmienilem baterii. Tylko ten wskaznik poziomu bateri troche szaleje bo raz pokazuje mi ze jest pelna a raz ze pol.

Generalnie polecam akumulatorki AAA Energizer NiMH 1000. W porownaniu z bateriami przeroznych dziwacznych marek, o udawanej pojemnosci 1500mAh sa naprawde lepsze (tak samo jest z akumulatorakami AA, uzywam energizerow 2500 do lampy blyskowej, wczesniej mialem "mpower" 2800mah i byly o wiele mniej pojemne i na dodatek po niedlugim uzytkowaniu jedna sie wylała).

 

 

Polecam takze update Firmware'u, jesli nie robicie odblokowania na amerykanski to chociaz na euro 2.2.5 - u mnie dzieki temu player znacznie syzbciej sie wlacza. Mozna to zrobic za pomoca

 

Sansa Updater

 

Co do sluchawek - sa przyzwoitej jakosci, nie spodziewalem sie tutaj rewelacji, ale tez sie nie zawiodlem, jak chce naprawde dobrego dzwieku to i tak podpinam sennheisery :)

 

Nie podoba mi sie jedynie nawigacja bazujaca na ID-Tagach, duzo moich mp3 nie posiadach ich, i klopotliwe jest edytowanie ich zawsze przed wgraniem na playerka. Pewnym ratunkeim jest tworzenie playlist w winampie, szybko i bez bolu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcięcie jest od strony słuchawek szukam foto na google grafika ale nie ma odwróconego odtwarzcza;p.

 

A czy bedzię się wygodnie nosic tego nie wiem poniewaz kazdy ma inny styl ubierania się i każdy styl wiąże się z innym krojem spodni ;p

 

 

Tutaj masz link i jest całościowo opisany m240

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=10227&st=0

 

dsc00045at9.jpg

 

 

z lewej wejscie mini usb z prawej wejście na słuchawki i na dole po środku jest to na smycz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za artykuł i zdjecia pomogły mi w wyborze!!

Myśałem jeszce nad iriverm t30,ale 512 mb to za mało,a pozatym brak radia.

Teraz jeszcze tylko zbiore kase i kupuje najpierw sanse,a potem jakies nowe słuchawki np. mp-480....

Pozdro

 

p.s.

ten futerał jest na zatrzaski[tam gdzie jest napis SANDISK na futerale],aby przypiąć do paska od spodni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyglad nie najlepszy ale moc jaka drzemie w tym odtwarzaczu jest naprawde godna Uwagi. naprawde nie ma co sie zastanawiac:)

p.s. jest taka mozliwosc ze jak kupisz sandiska to funkcja hold bedzie wadliwa(tak jak pisalem u gory) ale jak zmienisz softa wszystko bedzie dobrze:)a co do futeralu to go jeszcze nie "rozpracowalem":D he he nie wiem jak sie go zaklada bo mi jest niepotrzebny:)mam go na smyczce. masz jakies jeszcze pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.najpierw robimy update na wersje amerykaska,a potem Sansa updaterem na najnowsza wersje??I bedzie wszystko git?

Czy futerał nie przeszkadza w używaniu klawiszy?

 

Przecież doczepie futerał do spodni jeżeli przewleke zamiast czarnej tasmy pasek od spodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pasek hm o szerkości 2 cm to spokojnie możesz nosic ;p

A updejt zrób jak piszą w pierszym topicu tego forum.

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=5924&st=0

 

 

Zrób tak jak w pierwszym poście robi bazyl

 

A i etui nie przeszkadza w uzytkowaniu guzików, przynajmniej mi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie jest zaznaczona pewna rzecz w tym poscie :

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=5924&st=0

 

nie wiem czy to prawda(ale ja tak zrobilem i wszystko jest dobrze) ale czytalem ze odtwarzacz po wgraniu softa trzeba wyciagnac z portu USB bez fukcji "bezpieczne usuwanie sprzetu". i tez nie rozumiem bazyla o co mu chodzilo z tymi restartami bo u mnie nic takiego nie bylo:) a z tym paskiem masz racje-mozna tak zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak dziala Ci wszystko?:) u mnie radyjko bez zarzutow odbiera. po prostu super zakup jest z tym sandiskiem:) za 160 zl takie cudo ech.. czemu tak pozno dowiedzialem sie o tym playerku:0

 

p.s. a teraz ciekawostka:) mialem polowe baterii dzisiaj i jak wlaczylem pozniej odtwarzacz to mam PELNA baterie i nawet nie skacze wskaznik:) dziwne co? mial ktos tak kiedys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mnie to dziwiło, ale to jakiś bug jest zapewne, ale nie przeszkadza on w uzytkowaniu playera. Jedynie, że ktoś wychodzi np. dłuuuugi spacer po górach patrz pełna bateria to całe 15h grania :D a tu po 1h rach ciach bum LOW BATERY, przed chwila kupiłem ładowarke ENERGIZER COMPACT CHARGER KIT i zobacze czy na tych akumlatorkach będzie to samo.

 

ps. Mi wszystko działa

 

a i wracając do minusów to jest jeden co mnie wkurza w tej sansie natomiast:

gdy wejdziemy do opcji - settings>advanced> smart menu to pojawia się nam stoper, jakby nie mogli zrobic settings> stopwatch ON/OFF to się bawią w takie rzeczy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tzeba stwierdzic ze firma sandisk ma "chore" zajawki:) ukrywaja dziwnie te funkcje:) zgaslo mi wczoraj podswietlenie:( slucham juz 5 dni na jednej baterii-ale ta zywotnosc faktycznie jest dobra:D

 

na pewno nie da sie tego trybu oszczednosci wylaczyc?:(

 

Wczoraj wlaczylem sobie tryb sleep i wszystko byloby dobrze ale gdy odtwarzacz wylaczyl sie po 20minutach grania wlaczylem go spowrotem i nie bylo wogole glosu na mp3:/ natomiast radio szlo. myslalem ze cos sie spalilo ale wymienilem baterie i zaczelo dzialac:) ( i powrocilem spowrotem do starej i chodzilo-dziwne) he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności