Jump to content
rymcymcym

AK100 - pytania świeżaka :)

Recommended Posts

Macie jakiś pomysł czemu mi tak wolno kopiuje? Jak podpinam kartę bezpośrednio do wbudowanego czytnika w macu to mam tylko "read only". Czyżby usb tak ograniczało transfer?

To nie USB, ani karty, skoro Klasa 10 też nie wydala, tylko faktycznie wina Kałacha musi być. Co do read-only - masz może przejściówkę z microSD -> SD? Tam jest taki pstryczek read-only, i jak się go przypadkiem wbije na tak to potem gorzej ze zdjęciem. Jeżeli przełączyłeś, to wrzuć w konwerter, przerzuć na rw i z górki. a jeżeli to nie przez to, to nie wiem.

• Like 1

To nie USB, ani karty, skoro Klasa 10 też nie wydala, tylko faktycznie wina Kałacha musi być. Co do read-only - masz może przejściówkę z microSD -> SD? Tam jest taki pstryczek read-only, i jak się go przypadkiem wbije na tak to potem gorzej ze zdjęciem. Jeżeli przełączyłeś, to wrzuć w konwerter, przerzuć na rw i z górki. a jeżeli to nie przez to, to nie wiem.

Ha! Faktycznie miałem przełączony pstryczek:) Po podłączeniu karty przez przejściówkę odczyt wzrósł do 18 MB/s, ale niestety zapis nadal 5-6 MB/s. Czyli to pewnie kwestia maca, albo formatowania karty...

Niestety to wina kałacha. One tak mają.

Tylko że prędkość zapisu mam mizerną czy to w kałachu czy przy podpięciu karty bezpośrednio do macbooka.

Aaaa.

No to może być wina samej pamięci.

U mnie jak leci do SDka przez kałacha mam 7Mb/s, jak lepci przez gniazdo w kompie to mam 15-16MB/s

Słabo widać katalogi w AK100. Czy on nie "przewija" katalogów (nazw). Widzę tylko np. Tangerine Dream i nic więcej...

Tak.

Zrobiłem trochę po wariacku. Przekonwertowałem uparte pliki flac na flac w Foobarze. Nastèpnie też w Foobarze dodałem im okładki (do pliku). I AK100 je widzi. Samo dodawanie okładek jakoś nie pomagało.

Edited by Lord Rayden

W testach...

Drodzy Userzy AK100 - macie obawy,że FiiO X3 będzie "Killerem" i zmiecie Automaty Kałasznikowa ze sceny, czy też jest to tylko "typowy" produkt FiiO ? jakie są Wasze przeczucia ? "Góra urodziła mysz" ? X3 nie zagrozi pozycji AK100 (bo AK120 raczej nie) ?

Ja na razie myślę,że (poza wymiarami - lubię większe playery), AK100 nie odda pola X3. To tylko przeczucia, na podstawie znajomości sprzętu FiiO. Może być dobry ale nie będzie rewelacją. Brak programowego EQ - już szkoda.

Nie słuchałem, ale po opisach to taki dobry grajek z zapasem mocy. Do AK100 i tak nie miał prawa doskoczyć, ze względu na zbyt małą cenę i prestiż. ; )

Drodzy Userzy AK100 - macie obawy,że FiiO X3 będzie "Killerem" i zmiecie Automaty Kałasznikowa ze sceny, czy też jest to tylko "typowy" produkt FiiO ? jakie są Wasze przeczucia ? "Góra urodziła mysz" ? X3 nie zagrozi pozycji AK100 (bo AK120 raczej nie) ?

Ja na razie myślę,że (poza wymiarami - lubię większe playery), AK100 nie odda pola X3. To tylko przeczucia, na podstawie znajomości sprzętu FiiO. Może być dobry ale nie będzie rewelacją. Brak programowego EQ - już szkoda.

Z tego co widać po pierwszych wypowiedziach to X3 ma manierę fiio - jak się komuś podoba to jest gitara.

Taki E17 grał całkiem nieźle, chociaż dziwne dla mnie było to, że się nie zgrywał z częścią słuchawek. Jednak Obiektywne combo dużo zmienia w tej sprawie. Myślałem, że X3 będzie lepszy pod kątem przestrzeni, ale po opisach widać, że wręcz nie bardzo. Zastanawia mnie skąd się bierze to jego "basowanie" i podbicie na krańcach. Mnie w sumie bardziej zastanawia jak wypada X3 po LO?

W przypadku X3 i AK100 liczyliśmy na dobry dźwięk samego playera. Bez dodatkowego wzmacniacza. Od tego jest iMod.

iMod ssie : P Dla mnie nie jest uniwersalnym źródłem i kłamie bezczelnie. ;D po za tym 0,5V na wyjściu vs 1,7V będzie robiło różnice.

iMod ssie : P Dla mnie nie jest uniwersalnym źródłem i kłamie bezczelnie. ;D po za tym 0,5V na wyjściu vs 1,7V będzie robiło różnice.

możesz napisać dlaczego kłamie bezczelnie?

Wystarczy posłuchać. On rozjaśnia przekaz i ma problemy z basem. Przynajmniej ta sztuka którą słuchałem.

Lecz wydaje mi się, że to nie był problem tej sztuki i że ludzie właśnie za to go lubią. Wydaje się bardziej szczegółowy i agresywny w brzmieniu. Nie mniej jednak jest to oszustwo ; )

Jeśli słuchałeś go z dziury to słuchałeś iPoda. Jeśli z LO to na jakim wzmacniaczu?

Słucham bo mam. Mi basu wystarczy a do tego jest szczegółowo więc jest wypas :)

EDIT: No właśnie jaki wzmak?

Edited by Krismarzyk