Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AK100 - pytania świeżaka :)


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeży użytkownik AK100 mam dwa pytania do mniej świeżych Kolegów :P

 

1. Czy możliwe jest ustawienie losowego odtwarzania w zakresie całej zawartości karty czy tylko w obrębie jednego albumu ?

 

2. Z uwagi na mały i o małej rozdzielczości wyświetlacz a także dużą (za dużą wg mnie) czcionkę nazwy folderów wyświetlane są najczęściej w 30-50% a to oznacza, że widzę np. nazwisko wykonawcy ale już przy dłuższej nazwie nie jestem w stanie odczytać nazwy albumu. Wiem, że mogę nawigować po bibliotece ale przyzwyczaiłem się do folderów w Rockboxie. Oczywiście mogę zmienić sposób nazywania folderów wg wzoru: WYKONAWCA jako folder ALBUM jako podfolder ale to przy prawie 150GB raczej nie wchodzi w grę :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej napisz spostrzeżenia świeżaka :)

- z czym używasz ? Nauszniki, dokanałówki, jakie ?

- nosisz ze sobą czy tylko w domu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeży użytkownik AK100 mam dwa pytania do mniej świeżych Kolegów :P

 

1. Czy możliwe jest ustawienie losowego odtwarzania w zakresie całej zawartości karty czy tylko w obrębie jednego albumu ?

 

2. Z uwagi na mały i o małej rozdzielczości wyświetlacz a także dużą (za dużą wg mnie) czcionkę nazwy folderów wyświetlane są najczęściej w 30-50% a to oznacza, że widzę np. nazwisko wykonawcy ale już przy dłuższej nazwie nie jestem w stanie odczytać nazwy albumu. Wiem, że mogę nawigować po bibliotece ale przyzwyczaiłem się do folderów w Rockboxie. Oczywiście mogę zmienić sposób nazywania folderów wg wzoru: WYKONAWCA jako folder ALBUM jako podfolder ale to przy prawie 150GB raczej nie wchodzi w grę :wacko:

Wariant drugi jest w sumie banalny do zrobienia, jeżeli masz dobrze otagowane albumy - wrzucasz to w foobarze 2000, używasz 'move files', określasz folder wyjściowy, jako wynikowy skrypt robisz np. %artist%\%album%\ - w oknie masz od razu podgląd, jak będize wyglądał przykład i z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak (choć pewnie wielu mnie za to zlinczuje). Gdyby rozpatrywać tylko jakość dźwięku to w moim rankingu nadal bezapelacyjnie króluje Colorfly C4 (oczywiście z dużego gniazda)

 

AK100 gra świetnie ale tylko w przypadku odpalenia muzy na C4 miałem opad kopary. NIestety pozostałe sprawy (GUI, bateria, problemy z FLAC) dyskwalifikują tego playera.

W szerszym aspekcie kałach to wspaniały grajek jednal ma swoje minusy. Największym i najbardziej mi doskwierającym jest GUI + mały, o niskiej rozdzielczości wyświetlacz. Jeśli kiedyś zrobią Rockboxa na AK to będzie bajka.

 

I żeby nie było - słucham go z : Audeze LCD3, DT880, Soundmagic HP100 i Westone 4R więc co do słuchawek raczej nie powinno być zastrzeżeń.

 

Słucham na razie w domu, bezpośredno z dziury lub podpiętego do Bursona Soloist SL / FCL-a

 

 

 

BTW. Pomimo tego co deklaruje producent w AK100 bez problemu działają karty 64GB (mam dwie takie Sandisk) trzeba je tylko odpowiednio sformatować...



Wariant drugi jest w sumie banalny do zrobienia, jeżeli masz dobrze otagowane albumy - wrzucasz to w foobarze 2000, używasz 'move files', określasz folder wyjściowy, jako wynikowy skrypt robisz np. %artist%\%album%\ - w oknie masz od razu podgląd, jak będize wyglądał przykład i z górki.

 

Dzięki, o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na PW, jeżeli coś nie jest jasne, bo sam foobar potrafi wkurzyć, także zachęcam do pytań - bardzo fajny software, ale czasami bywają problemy. http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=Foobar2000:Title_Formatting_Reference - świetna baza danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się jeszcze jeden dziwny problem. Czasem okładka w jpg-u (plik cover.jpg lub folder.jpg umieszczony w folderze z plikami flac) jest wyświetlana czasem nie. Mało tego, w Foobarze dodałem jpg-a bezpośrednio do tagów i tu podobnie : kałach wyświetla w jednym albumie a w innym już nie. Czy znaczenie może mieć np. wielkość obrazka ?

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest pewnie waga, tj. rozmiar pliku w KB - sprawdź ile ważą te okładki, które się ładują i ewentualnie delikatnie przekompresuj resztę.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytnie,

Dajesz songs, all wybierasz piosenke i dajesz w ustwieniach losowe odtwarzanie.

Drugie,

mozesz odpalic, po zeskanowaniu listy albumow lub artystow. Wtedy mieci siecaly tytul, a po nim masz nazwe wykonacy, malymi literami.

Trzecie.

Najpewniejszym sposobem, jest nazwa katalogu i rozszezenie jpg. Zawsze dziala.

 

 

 

Bateria zyskuje pelna sprawnosc po kilku naladowaniach. Mnie dzisiaj dziala ciagle 15 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, ale 6MB/s to 48Mb/s... No chyba, że to miało docelowo być 6Mb/s, bo wtedy to faktycznie dramat.

Odpłaca się fakt, że iRiver widać oszczędził na pamięciach - obecnie SDHC są już diabelnie szybkie.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o baterię.

 

Czy da się wyłączyć ładowanie z USB ? Podpinając grajka do kompa w celu zrzutu muzyki bateria zawsze się chcąc nie chcąc, podładowuje. Zastanawiam się czy takie krótkotrwałe doładowywania mają jakiś negatywny wpływ na całkowitą żywotność tudzież czas pracy na jednym ładowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o baterię.

 

Czy da się wyłączyć ładowanie z USB ? Podpinając grajka do kompa w celu zrzutu muzyki bateria zawsze się chcąc nie chcąc, podładowuje. Zastanawiam się czy takie krótkotrwałe doładowywania mają jakiś negatywny wpływ na całkowitą żywotność tudzież czas pracy na jednym ładowaniu ?

Mnie też to ciekawi, bo podobnie się zastanawiałem ze swoim androidem i ipodem

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają złego wpływu na urządzenie. Spokojnie może się podładowywać. Bateria nie ma licznika cykli, nie wyłączy się po określonej ich liczbie, a dzięki temu, że jest oficjalnie niewymienna, to podlega gwarancji razem z urządzeniem.

Nieoficjalnie, zamiennik kosztuje 17$, wymiana zajmuje około 15 minut,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnie, zamiennik kosztuje 17$, wymiana zajmuje około 15 minut,

 

 

No i po zmartwieniu :D

 

 

Najpewniejszym sposobem, jest nazwa katalogu i rozszezenie jpg. Zawsze dziala.

 

 

 

Czyli jeżeli mam np. Dire Straits (jako folder główny) a Brothers in Arms (jako podfolder) to plik z okładką powinien nazywać się brothersinarms.jpg ? Bo jeśli tak to u mnie nie działa :(

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos okładek, ja mam maka, więc foobar odpada, poza tym nie chcę odpalać aplikacji tylko po to żeby dodać okładkę bo z tagami problemów zwykle nie mam. Jak powinien nazywać się plik graficzny i ile maksymalnie ważyć żeby to działało na AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności