Jump to content
Sign in to follow this  
hibi

Ubuntu Edge

Recommended Posts

Cena zachęca. Za 830 bucksów sprzęt, przy którym Z, SIV po prostu zbledną. A jest w porównywalnej cenie. Jak widać, nieźle nas pakują od tylca Sony, Samsungi i inne ishity.

Taki telefon i nie trzeba komputera, przez mhl do monitora, klawiatura na blubublu i można śmigać. To już jest naprawdę biuro w kieszeni. Tylko do ekranu mogliby dorzucić jeszcze 0,2-0,3 cala- przy tych wielkościach czuć różnicę.

Tylko co z wsparciem? Co z serwisem?

A tak swoją drogą raczej nie wierzę, żeby udało im się uzbierać 10 więcej niż aktualnie mają w przeciągu miesiąca.

Idę o zakład, że albo telefon nie ujży światła dziennego, albo ograniczą go do dwóch/czterech rdzeni, adreno 305, 2GB RAMu i flash 16GB. Obecne zapowiedzi są moim zdaniem zbyt wybujałe i przedstawiają topowe smartphony za 2-3 lata. ;) Tymbardziej, że obiecują 4GB RAM i 128GB flasha. Ja tyle w kilkuletnim laptopie nie mam!

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

na razie jest to projekt, który NIE MA podanych oficjalnie nawet danych dotyczących CPU I GPU, no kurczę.

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Cena zachęca. Za 830 bucksów sprzęt, przy którym Z, SIV po prostu zbledną. A jest w porównywalnej cenie. Jak widać, nieźle nas pakują od tylca Sony, Samsungi i inne ishity.

Taki telefon i nie trzeba komputera, przez mhl do monitora, klawiatura na blubublu i można śmigać. To już jest naprawdę biuro w kieszeni. Tylko do ekranu mogliby dorzucić jeszcze 0,2-0,3 cala- przy tych wielkościach czuć różnicę.

Tylko co z wsparciem? Co z serwisem?

A tak swoją drogą raczej nie wierzę, żeby udało im się uzbierać 10 więcej niż aktualnie mają w przeciągu miesiąca.

Do wielu dzisiejszych smartfonów możesz podłączyć klawę i monitor i masz biuro w kieszeni, i nie trzeba do tego Ubuntu.

830 $ to cena za telefon po uruchomieniu projektu. Czyli na nasze ~2500 (+jak znam zycie jakiś podatek, czy coś innego). Ani Z ani S4 tyle nie kosztują. Do tego nawet jeśli projekt zostanie uruchomiony to telefon najwcześniej światło dzienne ujrzy za pół roku a kto wie jakie telefony będziemy mieli na rynku za ten czas? Stawiam, że ten fon nie bedzie wart nawet 600 za pół roku.

Słuchając gościa na tym filmiku czuje się jak bym mial deja vu. Jobs zmartwychwstał? Brakuje tu tylko słówka emejzing w każdym zdaniu bo cała reszta robiącego wodę z mózgów bełkotu jest na miejscu.

Edited by LoCtoR

Do tego nawet jeśli projekt zostanie uruchomiony to telefon najwcześniej światło dzienne ujrzy za pół roku a kto wie jakie telefony będziemy mieli na rynku za ten czas?

Tak pewnie standardem będzie 8 rdzeni i windows 8.1 a i giętki ekran.

Edge to będzie przygoda z Ubuntu i Androidem a nie sam sprzęt.

Oczywiście wszystko jeśli, a napisałem, że osobiście nie wierzę, żeby udało im się uzbierać 36 mUSD, to ten telefon będzie się różnił najważniejszą dla mnie rzeczą, jeśli mowa o telefonie jako biurze- pamięcią dyskową. Moje archiwum służbowej poczty to ponad 50GB, do tego całe mnóstwo plików, na których pracuję. Co prawda lokalnie mam tylko to nad czym aktualnie pracuję, finalne prace zrzucane są na sieć. Nie zmienia to faktu, że 128 GB to aj w sam raz.

Dodatkowo do tego praktycznie niezniszczalny (oczywiście nieintencjonalnie) wyświetlacz, całkiem ładna obudowa. A to czy 4 czy 8 rdzeni- wali mnie to. Na 2 można bez zwiech obejrzeć film, 4 to aż za dużo. Do gier- raczej tablet.

Telefon będzie dostępny w 2014 roku, więc słaba lokata.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By hibi
      Alternatywa dla zwykłych odtwarzaczy programowych w Linuksie, usługa działającej w tle - sterowanie jednym z wielu klientów mpd.
      Tutaj prosta konfiguracja serwera mpd w Debianie
    • By Swordfish_
      Czołem!

Ponieważ, jak wyszło w tym wątku: ...trochę ludzi używa tutaj różnych dystrybucji Linuxa, to sobie pomyślałem, że warto by załozyć osobny wątek.

Właśnie jestem na etapie testowania różnych distro, tak trochę z czystej ciekawości, a trochę z konieczności przypomnienia sobie, z czym się to jadło. Na razie to bardziej biorę na tapetę kilka głownych dystubucji (piszę to z Fedory 21 własnie), ale na początek kilka linków:

Dyskusja na Computer Audiophile odnośnie dystrybucji stricte pod audio:
      http://www.computeraudiophile.com/f11-software/linux-audiophiles-14620/

Kilka dystrybucji pod audio, jakie tak na szybko znalazłem:
      http://www.ap-linux.com/
      http://www.daphile.com/#features
      http://vortexbox.org/about

Jest jeszcze coś takiego, jak KXStudio:
      http://kxstudio.sourceforge.net/

Zastanawia mnie, jak wygląda obsługa DSD/DoP przez powyższe dystrybucje i jak wygląda obsługa FireWire, akurat własnie się przebijam też przez dokumentację.

Wiem, że kilka osób używa tutaj Linuxa, pytanie zatem - ktoś używa jako głownego środowiska, także w kontekście odtwarzania muzyki? Jakich Playerów używacie?
      Jaka obsługa audio, ALSA czy Pulse Audio?
      A, i ostatnie pytanie - jaki bootloader jest Waszym zdaniem najbardziej "reliable"? Chodzi mi dual/triple boot (przy konfigu: Linux/Win/OSX)

Pozdrowienia!
    • By wdwdr
      Moje AKG k550 mam już jakiś rok. Użytkuje ich głównie ze smartphonem (Nokia N8), rzadziej podpinam je po wzmaka. Od jakiś 2 tygodni zauważam niekorzystną zmianę dźwięku w słuchawkach. Podczas słuchania utworów z mocnym basem, pojawia się trzeszczenie. Ów trzeszczenie jest za każdym razem kiedy bas schodzi niżej. Bardzo mi to przeszkadza, tym bardziej, że wcześniej tego nie było. Czy możliwym jest, aby słuchawki się zepsuły? Czy po prostu jest coś z nimi nie tak? Możecie mi pomóc zaradzić temu zjawisku? Tak sobie myślę: może wina tego, że telefon dostarcza słuchawkom za mało mocy i brakuje im wzmocnienia... Tylko dlaczego to zjawisko nie występowało od nowości słuchawek. A może to dla tego, że słuchawki upadły mi raz na panele (z jakiegoś 1m), z zewnątrz nie ma nawet najmniejszych śladów upadku! Nie wiem, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Niestety chwilowo nie mam też dostępu do wzmaka.
      Liczę na Waszą pomoc! Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi.
      Pozdrawiam, Mateusz
    • By BeatX
      Witam,

Korzystał już ktoś z was z tego wynalazku?
      http://www.daphile.com/
      Jeżeli nie, to mocno polecam.
      Konfiguracja i instalacja banalna.
      Sterowanie przez www lub smartfona.
      Wymagania sprzętowe dla tego systemu są w zasadzie żadne.
      Jakikolwiek PC z procesorem przynajmniej 400 Mhz, pamięć to zakładam że 128 MB wystarczy z powodzeniem.

Ja na potrzeby Dalphile kupiłem na allegro terminal Fujitsu S550-2 (koszt 200 pln + wysyłka)
      http://allegro.pl/thinclient-s550-2-amd-200u-2gb-4gb-j-hp-t5730-i4156581018.html
      Zainstalowałem na tym tytułowy system i mam teraz za trochę ponad 200 zeta transport/odtwarzacz - czytający każdy format plików, obsługujący serwisy streamingowe typy Spotify, współpracujący bez zająknięcia z większością konwerterów USB-SPDIF jak również combo USB-DAC
      Do konfiguracji konwertera USB-SPDIF (bądź USB-DAC) nie są wymagane żadne sterowniki, system rozpoznaje konwerter USB od razu i do obsługi korzysta z natywnych sterowników - więc mamy pewność mega stabilności.
      Całość jest sterowana przez przeglądarkę www lub dedykowaną aplikację, np:
      https://play.google.com/store/apps/details?id=com.logitech.squeezeboxremote
      Jak dla mnie rewelka
      Jeżeli chodzi o transport plików audio, obsługujący wszystko co jest w sieci, to taniej się chyba nie da.
      Podłączając terminal z Daphile do własnego USB-DAC, mamy b. wysokiej klasy odtwarzacz strumieniowy, o jakości dźwięku zdeterminowanej wyłącznie jakością przetwornika DAC, z jakiego korzystamy.

Można oczywiście pójść w nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, czyli zainstalować Daphile na jakimkolwiek cichym laptopie, bądź komputerku opartym na APU najnowszej generacji.
      Możliwości jest mnóstwo, zysk w postaci funkcjonalności ogromny, a koszty systemu żadne.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy