Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na szybkiego sobie czasem robię kurczaka w sosie cebulowym z zupki knorra :)

Filecik smażymy normalnie na patelni w małej ilości tłuszczu, można z cebulką (ale niekoniecznie), więcej smaku.

Następnie mieszamy Francuską Zupę Cebulową Knorra z mała śmietaną 30% (taka się nie zetnie, ale 18% śmietana też jest git, trochę gęściej).

Do przysmażonego kurczaka dodajemy tą śmietanę z zupką i pyrkolimy pod przykryciem z 5-10 minut.

To lekko zgęstnieje i jest super dobre. Potem podać z ryżem albo z czym tam się chce, z kaszą albo ziemniakami też dobrze smakuje.

Taka zupa i śmietana wystarczają na zrobienie sosu do 3 większych, pojedynczych filetów, 4 osoby się najedzą do syta :)

 

Świetna sprawa. Kurczaka przed smażeniem sobie jeszcze doprawiłem wg uznania i wyszło naprawdę dobre i szybkie danie. Polecam ;)

Edytowane przez jamesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sałatka Ewy.

Puszka makreli w oleju

5 jajek

Kukurydza z puszki

Sól i pieprz

Dla fanów cebula

 

Jajka gotujemy na twardo. Obieramy, kroimy na drobno. Z puszki wylewamy olej, rybkę drobimy i mieszamy z jajkiem, wrzucamy kukurydzę mieszamy i doprawiamy. Można dodać siekaną cebulkę. Schładzamy w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobno kroimy pora, trzemy ser na grubych oczkach, dusimy cycka, dodajemy ananasa pokrojonego w drobna kostke, do tego troche majonezu. Mieszamy, jemy i dziwimy sie, ze to takie dobre.

 

//tapnięte z x8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii kolacja dla leniwych: parówki w tortilli.

Parówkę zawijamy ciasno w tortille i podgrzewamy. Warto dodać do środka plasterek sera żółtego, fajnie pasuje też trochę czerwonej cebuli.

Istnieją dwa warianty - albo w mikrofali albo w grillu elektrycznym. A że grilla elektrycznego nie posiadam to używałem opiekacza do kanapek, czasami nazywanego tosterem xD

Jeżeli wybieramy mikrofalę można podgrzać niezawinięte, wtedy wszelakie dodatki i sosy oprócz sera ofc dodajemy po podgrzaniu. W przypadku grilla, przypiekamy już zawinięte tyle że bez sosów które musimy później co kęs dawkować :P Świetnie pasuje połączenie sosu czosnkowego, kilku kropel tabasco i ketchupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii: Ty też możesz to przygotować, jeść po 15 sztuk na raz i osiągnąć wagę 200 kg :)

A tak na prawdę przepis jest łatwy wbrew pozorom, smaczny i w miarę zdrowy.

DSCN3548.jpg

1 podwójny cheeseburger - Składniki:

- Mielone mięso (około 150g). Jakie mięso?

Zdrowym wyborem byłoby by mięso z indyka. Osobiście wolę 100% chudej wołowiny, lub mieszankę: 100g wołowiny i 50g chudej wieprzowiny.

- Inne składniki to: bułeczka, 2 plasterki sera, listek sałaty, plasterek pomidora, sos 100 wysp, albo majonez, musztarda, ketchup, plasterki ogórka konserwowego, kiszonego itp., itd. Wybór zależy od tego, co kto lubi. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością, bo kanapka rozleci się podczas jedzenia. Wszelkie dodatki powinny być pod ręką gotowe przed usmażeniem mięsa, aby kanapka nie wystygła.

* Ser powinien mieć temperaturę pokojową, wtedy na pewno się roztopi.

- Formujemy kotlety (2 sztuki jednakowej wielkości): Ważne jest, aby były one bardzo cienkie, około 0.5 – 0.6 cm grubości. Skróci to czas smażenia i nada im specyficzny smak, oraz teksturę. Na patelni skurczą się trochę, więc powinny mieć średnicę nieco większą od średnicy bułki.

- Przecinamy bułkę wzdłuż i prażymy na suchej gorącej patelni z jednej strony (wewnętrznej) do zarumienienia - opcjonalne, można obejść się bez tego. Potem ewentualnie zawijamy w folię aluminiową i odkładamy na bok.

- Kotlety kładziemy na rozgrzanej patelni z niewielką ilością tłuszczu, posypujemy odrobiną soli i pieprzu, smażymy około 3-4 minuty; Odwracamy, kładziemy po plasterku sera i smażymy kolejne 3-4 minuty.

 

- Składanie kanapki (licząc od dołu) - przykładowa kompozycja:

1. Spód bułki;

2. Sos 1000 wysp, plasterki ogórka konserwowego, pomidor, sałata;

3. Kotlet z serem;

4. Cebula;

5. Drugi kotlet z serem, odrobina ketchupu;

6. Wierzch bułki.

 

Smacznego.

Edytowane przez sunnyD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mamy sezon wakacyjno - letni, proponuję grilla rozpalić.

Jeden minus to komary, tną niemiłosiernie nawet przez ubranie.

 

Grillować można wszystko.

 

Proponuję cukinię pokroić w 1-1,5 cm paski pokroić, delikatnie skropić olejem i doprawić solą, pieprzem.

Nie za duże ziemniaki w mundurkach zawinąć w folię aluminiową i na grilla. Co jakiś czas obracać.

Najlepiej smakują z solą i prawdziwym masłem ewentualnie sosem tzatziki.

 

I danie główne.

Oczywiście można samemu kupić i przyprawić jakiś kawałek mięsa.

Ale dobre i nie drogie są gotowe zestawy w Biedronce np: plastry boczku lub karkówki co szczególnie polecam.

Pamiętać należy aby sprawdzić datę ważności.

 

Można zrobić jeszcze jakoś surówkę z pomidorów, sałaty, ogórka. Zakropić sosem winegret albo tylko solą i pieprzem.

 

Często też robię grzanki czosnkowe z chleba.

Wystarczy u grillować całą główkę czosnku i przyrumienić kromkę chleba z dwóch stron.

Wyciągamy jeden ząbek czosnku i rozsmarowujemy go na przyrumienionym, ciepłym chlebie.

 

Co do napojów to na pewno nie może zabraknąć zimnego piwa, a i lampka dobrego wina po takim posiłku dobrze nam zrobi.

 

Przygotowanie tego wszystkiego nie zajmuje wiele czasu a smakuje wybornie.

No i po wszystkim nie mam bałaganu w domu.

 

Polecam spróbować grillować inne dania ryby, kiełbaski, kaszankę, skrzydełka bo zimą zatęsknimy za takimi daniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie przepis, ale przydatne cos:

 

Sos 1000 wysp z Heinza = majonez Winiary + pikantny keczup Hellmanns zmieszany w proporcji 2:3. Naprawde smakuje imo identycznie, a wychodzi taniej :P

 

//tapnięte z x8

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Chilli Con Carne po studencku ? :) Jak kiedyś jadłem takie prawdziwe to niebo w gębie, potem chciałem sobie zrobić swoje ale ile to by czasu i pieniędzy zmarnowało .... Więc parę zamienników zastosowałem :)

Potrzebujemy :
-Mięso wieprzowo-wołowe 400-500g (W oryginale jest samo wołowe, ale znalazłem w Lidlu za 5 zł takie mięsko to już oszczędność)

-1 Duża cebula biała

-1 Czerwona papryka

-pół puszki kukurydzy (ja jestem miłośnikiem więc sypię całą, ale wtedy nie każdemu spasi aż tyle)

-puszka czerwonej fasoli

-2-3 papryczki chilli (za 3 zł kupisz paczkę z sześcioma papryczkami)

-Sos pomidorowy (jakiś taki ciekawy znalazłem w Lidlu, pikantny), lub duży meksykański łowicza

-Jakieś przyprawy typu pieprz czy sól

Wykonanie:

Mięso przyprawić i na rozgrzaną patelnie razem z posiekaną cebulką, jak mięsko będzie usmażone to dodajemy sos, posiekane chilli, oraz pokrojoną w kostkę paprykę. To ma się gotować niecałe 10 minut, potem dosypujemy kukurydzę oraz fasolę, i gotujemy ok 5 minut.

Potrawka będzie miała konsystencje bardzo gęstej zupy (przy sosu łowicza trochę gęstsza), więc nalewamy do miski i zagryzamy jakąś bagietką :) Ale z ryżem smakuje równie dobrze. Taka porcja starczy na 3 obiady, w zależności od obżarstwa oczywiście :) Cena powinna wynosić ok 15 zł, więc 5 zł za obiad nie jest wygórowane, a zrobić można za jednym razem wszo, ponieważ odsmażane smakuje coraz lepiej. Smacznego :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie przepis, ale przydatne cos:

 

Sos 1000 wysp z Heinza = majonez Winiary + pikantny keczup Hellmanns zmieszany w proporcji 2:3. Naprawde smakuje imo identycznie, a wychodzi taniej :P

 

//tapnięte z x8

Popieram. Do hamburgera na mojej fotce też użyłem 1000 islands, o trochę innym składzie, ale prawie to samo:

100 ml ketchupu; 125 ml majonezu; 100 ml drobno posiekanego ogórka konserwowego; 2 łyżeczki startej cebuli; 2 łyżeczki cukru pudru; szczypta soli; szczypta pieprzu; Wymieszać i wstawić do lodówki na co najmniej 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAIN 2.jpg

Chimichanga (czimiczanga), czyli smażone burrito. Proste danie - kuchnia meksykańska.

 

Składniki: Gotowe, lub domowej produkcji tortille; tarty ser; drobno posiekane pomidory, albo salsa; *dowolny farsz; olej do smażenia.

*Farsz może naprawdę być dowolny. Od luźnej (lekko niedosmażonej) jajecznicy, po smażone, ugotowane, lub pieczone mielone mięso (z wybranymi przyprawami), resztki pieczonego kurczaka, podsmażone pieczarki itd. Tradycyjnie, czyli z domieszką czerwonej fasoli konserwowej i/lub ugotowanym ryżem, albo bez. Wyobraźnia, budżet i indywidualny gust jest tutaj przewodnikiem.

 

- Tortillę lekko podgrzewamy w mikrofali, lub na ciepłej, suchej patelni (aby zmiękła i nie łamała się podczas zwijania).

- Nakładamy dowolny farsz i składamy/zwijamy jak gołąbka.

- Rozgrzewamy na patelni olej głęboki na około 2cm. Nie może być zbyt gorący, ale taki mniej więcej jak na smażenie frytek. W międzyczasie włączamy piekarnik na 180*C.

- Kładziemy burrito na rozgrzany olej „szwem” do dołu. * Nie więcej, niż 2 sztuki na raz, gdyż zatłoczona patelnia z gorącym tłuszczem może stać się niebezpieczna podczas odwracania itp.

- Gdy tylko buriito zarumieni się z jednej strony, odwracamy i smażymy jak poprzednio.

- Zdejmujemy z patelni, odsączamy na papierowym ręczniku, lub czystym kawałku papieru.

- Układamy na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce, brytfance itp. i posypujemy tartym serem.
- Wkładamy do nagrzanego piekarnika, pieczemy, aż ser się roztopi.

Podajemy posypane posiekanymi pomidorami, albo polane salsą, sosem Guacamole, śmietaną itp.

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie wiem, czy było, ale napiszę.

 

Moje danie number one, idealne jak znajomi wpadną z niespodziewaną wizytą.

 

Quarrito!

 

Potrzebujemy (dla 3os):

- 2 cycki z kurczaka

- 3 łyżeczki tabasco

- 3 łyżeczki chilli w proszku

Panierka:

- 200-300g mąki

- 1 łyżeczki czosnku granulowanego

- 1 łyżeczki majeranku

- 1,5 łyżeczki pieprzu

- 1 łyżeczka papryki słodkiej

- opcjonalnie 1 łyżeczka papryki ostrej

- 1 łyżeczka kminu rzymskiego

- 2 łyżeczki soli

- 1 łyżeczka bazylii

- 0,5 łyżeczki suszonego imbiru

- 1 łyżeczka chilli

- 1 łyżeczka oregano

- Sos BBQ (np. Heinza, Hellmansa, nie takie bodajże Kamisa w torebkach)

- ser jak do pizzy w paskach (ja używam mozzarelli)
- 3 pszenne tortillle

 

Przygotowanie:
Kroimy cycki w kawałki szerokości palca, najlepiej na ukos. Wlewamy do miski tabasco i dosypujemy chilli, wszystkie kawałki ładnie obtaczać. Potem do drugiej miski wsypujemy przyprawy z mąką, ma być idealnie zmieszane (mąki może być mniej, jak nam wyjdzie np. 20 kawałków, a nie 40 jak w moim przypadku). Nalewamy do małej miseczki wody. Teraz robimy taką sekwencję: kurczak->mąka->woda->mąka. Na początek ładnie obtaczamy, następnie na sek. do wody, aby cały się zmoczył, a potem znów do mąki. Tak robimy ze wszystkimi, a jest to najdłuższy proces z całego przepisu. Potem smażymy w głębokim tłuszczu przez dosłownie 2-3 minuty (na wyczucie, żeby po prostu się dobrze usmażyło). Bierzemy placka i układamy na jednej stronie kurczaki (4-5 wystarczy) prostopadle do równoleżnika 0, polewamy to sosem BBQ i obficie posypujemy serem. Potem na patelnie (u mnie na płytce elektrycznej mam ustawione na 9 kółeczko) i aż się nam ładnie zarumienią obie strony i ser się rozpuści. W międzyczasie powinniśmy zjeść nadwyżkę kurczaka, bo jest naprawdę przeeepyszny.


Smacznego!

Edytowane przez iDaft
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy było, ale napiszę.

 

Moje danie number one, idealne jak znajomi wpadną z niespodziewaną wizytą.

 

Quarrito!

 

Potrzebujemy (dla 3os):

- 2 cycki z kurczaka

- 3 łyżeczki tabasco

- 3 łyżeczki chilli w proszku

 

Panierka:

- 200-300g mąki

- 1 łyżeczki czosnku granulowanego

- 1 łyżeczki majeranku

- 1,5 łyżeczki pieprzu

- 1 łyżeczka papryki słodkiej

- opcjonalnie 1 łyżeczka papryki ostrej

- 1 łyżeczka kminu rzymskiego

- 2 łyżeczki soli

- 1 łyżeczka bazylii

- 0,5 łyżeczki suszonego imbiru

- 1 łyżeczka chilli

- 1 łyżeczka oregano

 

- Sos BBQ (np. Heinza, Hellmansa, nie takie bodajże Kamisa w torebkach)

- ser jak do pizzy w paskach (ja używam mozzarelli)

- 3 pszenne tortillle

 

Przygotowanie:

Kroimy cycki w kawałki szerokości palca, najlepiej na ukos. Wlewamy do miski tabasco i dosypujemy chilli, wszystkie kawałki ładnie obtaczać. Potem do drugiej miski wsypujemy przyprawy z mąką, ma być idealnie zmieszane (mąki może być mniej, jak nam wyjdzie np. 20 kawałków, a nie 40 jak w moim przypadku). Nalewamy do małej miseczki wody. Teraz robimy taką sekwencję: kurczak->mąka->woda->mąka. Na początek ładnie obtaczamy, następnie na sek. do wody, aby cały się zmoczył, a potem znów do mąki. Tak robimy ze wszystkimi, a jest to najdłuższy proces z całego przepisu. Potem smażymy w głębokim tłuszczu przez dosłownie 2-3 minuty (na wyczucie, żeby po prostu się dobrze usmażyło). Bierzemy placka i układamy na jednej stronie kurczaki (4-5 wystarczy) prostopadle do równoleżnika 0, polewamy to sosem BBQ i obficie posypujemy serem. Potem na patelnie (u mnie na płytce elektrycznej mam ustawione na 9 kółeczko) i aż się nam ładnie zarumienią obie strony i ser się rozpuści. W międzyczasie powinniśmy zjeść nadwyżkę kurczaka, bo jest naprawdę przeeepyszny.

 

Smacznego!

Mniam. Zauważyłem, że chili w proszku, pieprz, tudzież ostra papryka przewijają się w przepisie ze 4 razy i do tego ognisty Tabasco. Musi bedzie piekące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schabowy w bułce zawsze awesome.

 

Szkoda, że schabowy nie wywodzi się z polskiej tradycji kulinarnej... Ale może autor, pisząc "wersja spolszczona", miał na myśli bułkę?

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schabowy w bułce zawsze awesome.

 

Szkoda, że schabowy nie wywodzi się z polskiej tradycji kulinarnej... Ale może autor, pisząc "wersja spolszczona", miał na myśli bułkę?

Coś słabo ci ten sarkazm wychodzi, brak koncentracji może, albo wyszukiwarki. Kanapka Jagerschnitzel jest czymś, co wywodzi się z kuchni niemieckiej, gdzie wkładką w bułkę był schnitzel, głównie robiony z cielęciny, ale i wieprzowiny, również. Tak, jak i wszelkiego rodzaju dziczyzny. Spolszczona wersja to schabowy, który nie jest sznyclem i wymaga innej techniki preparacji, oraz składników, właściwie dowolnych.

Naści Temu, kto zamyka umysł na wiedzy żądzę..

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zdziwiłem, bo ostre wcale nie jest. Moja mama, która to jest wyczulona na ostre smaczki zjadła bez narzekania, czyli jest dobrze. Ja to nawet nie czuję takich "łagodnych" rzeczy, ale te chilli się neutralizuje.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakujem w tortille i uwidzim na własne kubki samakowe. Przepis wydaje się mieć swój indywidualny charakter. Nie tuzinkowy. Chociaż nie jestem pewien ile "2 cycki" oznacza. Czy jest to 2 piersi, czyli 4 połówki, czy też 1 pierś - 2 połówki?

 

Edit.

I oto końcowe dzieło - Qurrito.

Jak iDaft wspomniał, prawie cały "ogień" zniknął w czasie przygotowywania potrawy. Do tego stopnia, że musiałem doprawiać sos BBQ sosem chili. Ale to jest normalne podczas smażenia w głębokim tłuszczu. Jedyne co przetrwa z naturalnych przypraw w gorącym oleju to sól. Tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń w tym fachu.. Zanim opanierujecie kurczaka zalecam marynowanie mięsa w sosie tabasco i chili przez co najmniej 1h (30 minut, zamieszać i kolejne 30 minut w lodówce). Poza tym pyszne, jak z resztą widać.

002.jpg

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schabowy w bułce zawsze awesome.

 

Szkoda, że schabowy nie wywodzi się z polskiej tradycji kulinarnej... Ale może autor, pisząc "wersja spolszczona", miał na myśli bułkę?

Coś słabo ci ten sarkazm wychodzi, brak koncentracji może, albo wyszukiwarki. Kanapka Jagerschnitzel jest czymś, co wywodzi się z kuchni niemieckiej, gdzie wkładką w bułkę był schnitzel, głównie robiony z cielęciny, ale i wieprzowiny, również. Tak, jak i wszelkiego rodzaju dziczyzny. Spolszczona wersja to schabowy, który nie jest sznyclem i wymaga innej techniki preparacji, oraz składników, właściwie dowolnych.

Naści Temu, kto zamyka umysł na wiedzy żądzę..

 

Kotlet rozumiany jako panierowane mięso wieprzowe to nic innego jak shnitzel. I w takiej postaci rozpoczął swoją egzystencję w kuchni polskiej. Spolszczona jest w tym przypadku tylko nazwa. A to, że przez lata zmieniano i udoskonalano sposób przyrządzania nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Istotne skąd się wziął. Popularyzacja wieprzowiny w kuchni polskiej była spowodowana czynnikami ekonomicznymi. Nie miało to żadnego związku z tradycją. Przed XIX wiekiem na terenie Polski w ogóle nie jadano potraw z tego typu mięsa. Pierwsze pojawienie się kotleta (shnitzla) w tym kraju spowodowało nawet lekkie oburzenie polityczne, jakoby propagowano ducha niemieckiego w polskiej kuchni.

 

To już ruskie pierogi są bardziej polskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznycel to sznycel, schabowy to schabowy. Nie można nazwać makaronu kluskami, bo technicznie to dwie różne rzeczy. Nasz schabowy przy odpowiedniej technice przygotowania też mógłby stać się autentycznym sznyclem (smażony na maśle klarowanym itd.). W potocznym rozumieniu może i jest, ale wśród smakoszy zwykły kotlet ze schabu to nie sznycel, ani wśród kucharzy znających swój fach, takich, jak ja na przykład. Jägerschnitzel, czyli sznycel myśliwski podaje się z sosem grzybowym, lub pieczarkowym i technicznie jest to o wiele więcej niż tylko szybki schaboszczak. Jak zwali, tak zwali.

I pamiętajmy - Jesteśmy tym, co jemy :)

Następny smakołyk:

papara.jpg

Papara – grzanki z sosem mięsnym i dodatkami, kuchni tureckia. Proste, tanie, lekkie i szybkie danie. Pozwala nam zużyć nadmiar pieczywa zalegającego w kuchni (bułek, bagietek itp.)

Składniki (1 - 2 porcje): 100 g mielonego mięsa – wołowe, wieprzowe, drobiowe, mieszane (ja użyłem chudej mielonej wołowiny); 1 większa bułka, lub 2 – 3 kromki jasnego pieczywa, najlepiej trochę czerstwego; 1 mała cebula, posiekana; 1 – 2 ząbki czosnku rozdrobnione; 2 średnie pomidory, najlepiej obrane ze skórek i z usuniętymi gniazdami nasiennymi („galaretka” w środku pomidora);

1 łyżka koncentratu pomidorowego; 1 jajko ugotowane na twardo; sól, pieprz do smaku;

½ + ½ łyżki oliwy z oliwek, masła, lub oleju ;

>Masło paprykowe: 1 łyżka masła; ½ łyżeczki łagodnej papryki w proszku; szczypta ostrej papryki.

>Sos jogurtowy: ½ szkl naturalnego jogurtu o temperaturze pokojowej; 1 – 2 ząbki czosnku; szczypta soli;

Przygotowanie:

- Grzanki (te można przygotować nawet kilka godzin wcześniej): Pieczywo pokroić w 2 – 3 cm kostkę; Umieścić na blaszce i wstawić do nagrzanego piekarnika (180*C, góra i dół włączone) na około 15 minut; Dla polepszenia smaku przed pieczeniem można je skropić 1/2 łyżki oliwy z oliwek, lub roztopionego masła; Inną opcją jest prażenie grzanek na patelni, z dodatkiem tłuszczu, lub bez; Ogień powinien być raczej mały i trzeba pamiętać o odwracaniu grzanek od czasu do czasu, aż uzyskamy rumiany kolor na przynajmniej 2 stronach.

- Sos jogurtowy: Czosnek posiekać bardzo drobno wraz ze szczyptą soli, dodać do jogurtu i wymieszać;

- Mięso: W patelni na średnim ogniu rozgrzać ½ łyżki oliwy, masła, lub oleju; Dodać mielone mięso, cebulę czosnek, szczyptę soli i pieprzu; Mieszając smażyć około 5 minut; Następnie dodać pomidory + koncentrat pomidorowy, wymieszać i smażyć kolejne 3 – 4 minuty; Nie odparowywać zbyt wiele płynu z patelni, mięso powinno mieć trochę sosu, ale nie może być za rzadkie, bo zrobi się paćka na talerzu.

- Składanie dania.

- Grzanki ułożyć na talerzu, polać sosem jogurtowym, a następnie sosem mięsnym;

- Masło paprykowe: Na mniejszej patelni roztopić masło; Dodać paprykę + opcjonalną ostrą paprykę i wymieszać; Gdy tylko masło zacznie się pienić polać nim przygotowane na talerzu danie; Dodać ugotowane jajko i Smacznego :)

1 szklanka = 250ml; 1łyżka = 15ml; 1 łyżeczka = 5ml

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności